Direksiyon ve boya sorunu - 2006 accent Era dizel

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Boyalı olduğunu bile bile mi almış?

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Bu fabrikasyon boya olamaz. Siz bu aracı alırken boyasız diye mi aldınız? Bir kaportacı baksın bence. %80 sonradan boyanmış ve boya düzgün atılmamış. Araç siyah yada füme olsa derimki bir nebze olabilir ama bu renkte boya atması bana sonradan boyandığı izlenimi verdi
arkadaşım alırken sanırım baktırmıştı ama bu kadar boya atması olacağını tahmin edememiş de olabilir.  :anlamadim:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Normal şartlarda senin marea'da daha fazla boya atması olması gerek. Bitlis'ten gelmiş araba sonuçta ama senin araba bu kadar değildi. Araç Denizli'den gelmiş Çanakkale'de... Bendeki 2005 Elantra'da Denizli Turkuaz'dan çıkma bir araçtı. Değil boya atması renk bile ışıl ışıldı. Bu işte dandirik bir boyacının parmağı var. :-1

Bencede kesinlikle sonradan boyanmış. .

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
  • Marka: Opel
  • Yakıt Tipi: Motorin
macun üstüne astar atılmaması ve macun sertleştiricisini fazla olması

Çevrimdışı otolimit

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Soner
  • Marka: ---
  • Model: ---
  • Model Yılı: ---
Bencede kesinlikle sonradan boyanmış. .

Tapatalk kullanılarak gönderildi
abi aynen bana da öyle geliyo ama emin olmak için arkadaşa araçla ilgili ne kadar belge varsa dök ortaya dedim bakalım ne çıkacak  :)

Çevrimdışı otolimit

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Soner
  • Marka: ---
  • Model: ---
  • Model Yılı: ---
aynen alttaki macun belli oluyo bazı yerlerde

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Dayanamazsın işte böyle :) geç bakalım yerine kerata :D kaç gündür uzak takılıyorsun. Hadi bakıyım.  :kucakla:

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
  • Marka: Opel
  • Yakıt Tipi: Motorin
bazıları gibi amatör olmasakda işimizi severek ve insanları bilgilendirmek için varız

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
bazıları gibi amatör olmasakda işimizi severek ve insanları bilgilendirmek için varız

Usta olacağım diyorsun yani ;)

Dark Evopad M7220 - 3G With Tapatalk

Çevrimdışı pokerface

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Poker Face
  • Marka: HYUNDAI
  • Model: ACCENT ERA
  • Model Yılı: 2006
Merhaba,
boya sorunu benim aracımda da mevcut. maalesef 2006-2007 modellerde bu sorun var. Aracın ikinci sahibiyim. Özgeçmişini biliyorum. Garaj arabasıydı diyebilirim. Kullanıcı hatası söz konusu değil. Hyundai genel merkeze sorunu bildirdim ve müşteri hizmetleri servise gitmem gerektiğini, kontrol edeceklerine dair dönüş yaptı. Servis; sorunun aracın boya kalitesinden olduğuna karar verdi, resimleri hyundai genel merkeze gönderdi. aracın ÜCRETSİZ olarak boyanmasına karar verdiler. Komedi bundan sonra başlıyor. Aracın garanti kapsamında olan parçalarına(tampon, ayna, kapı çıtaları) ücret alıyorlar. Bunların haricindeki ana şaseyi tamamen boyuyorlar. Sorun şu ki servisin bana aracı teslim etme süresi 3 AY! Bu süre zarfında ikame araç vermiyorlar. 3 ayın sonunda aracı teslim edeceklerini beyan ediyorlar.(Bana bunu karşılayamayacağız demenin dolaylı anlatımı gibi geldi.) Şimdi yeniden genel merkeze mağdur edildiğime dair tacizde bulunuyorum. Tüketici olarak haklarınızı savunmanızı tavsiye ederim. Aman boşver yüzünden bu haldeyiz.
Saygılarımla...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Merhaba,
boya sorunu benim aracımda da mevcut. maalesef 2006-2007 modellerde bu sorun var. Aracın ikinci sahibiyim. Özgeçmişini biliyorum. Garaj arabasıydı diyebilirim. Kullanıcı hatası söz konusu değil. Hyundai genel merkeze sorunu bildirdim ve müşteri hizmetleri servise gitmem gerektiğini, kontrol edeceklerine dair dönüş yaptı. Servis; sorunun aracın boya kalitesinden olduğuna karar verdi, resimleri hyundai genel merkeze gönderdi. aracın ÜCRETSİZ olarak boyanmasına karar verdiler. Komedi bundan sonra başlıyor. Aracın garanti kapsamında olan parçalarına(tampon, ayna, kapı çıtaları) ücret alıyorlar. Bunların haricindeki ana şaseyi tamamen boyuyorlar. Sorun şu ki servisin bana aracı teslim etme süresi 3 AY! Bu süre zarfında ikame araç vermiyorlar. 3 ayın sonunda aracı teslim edeceklerini beyan ediyorlar.(Bana bunu karşılayamayacağız demenin dolaylı anlatımı gibi geldi.) Şimdi yeniden genel merkeze mağdur edildiğime dair tacizde bulunuyorum. Tüketici olarak haklarınızı savunmanızı tavsiye ederim. Aman boşver yüzünden bu haldeyiz.
Saygılarımla...
Taciz kısmı çok güzel :) kara mizah... haklisin

Asus Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
Direksiyon için bilgilendireyim eğer elektronik direksiyon ise araç %80 direksiyon hidrolik pompasındadır arıza 2. İhtimal ise direksiyon kutusu bunlar bayağı pahalı parçalar can yakabilir

Tepetakla Kullanılarak Gönderildi.

2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı brembo

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kadir
Slmlar, arkadaşlar ve sayın büyüklerim bir yakın arkadaşımla çözemediğimiz iki büyük sorunumuz var. İkimizde Çanakkale'de ikamet ediyoruz. Araç 2006 model Accent Era 1.5 Crdi 186.000 km de. Birinci sorunumuz araç düşük hızlarda seyir halindeyken aracın direksiyondaki hidrolik sistem arızalanarak EPS ışığı yanıyor ve aracın direksiyonu bir anda ağırlaşıyor ve hidroliğin etkisi ortadan kalkıyor. Ancak aracı stop edip tekrar çalıştırınca böyle bir sorun kalmıyor.  :anlamadim: İkinci sorunumuz ise aracın yaşı çok büyük olmamasına karşın araçta büyük büyük boya atmaları mevcut ve bunun yanısıra ön kaportada da noktadan 3-4 kat büyüklüğünde boya kalkmaları da mevcut. Boya yaptırmak için burada bir boyacıya sorduk yaklaşık 2000TL gibi bir fiyat çekti  :düşünüyor: bu sorunlarımıza karşı sizden çözüm önerileri ve tavsiyeler bekliyorum şimdiden teşekkürler  :) :)
Dostum konuyu yeni gordum yorumlarin tamamini okumadan cevapliyorum daha evel yazan oldumu bilmiyorum ancak anladigim kadariyla cevapliyim 1.direksiyon problemin elektirikli direksiyon arizasi dedimiz servo motor arizasi ayni ariza fiat puntolardada var bunu hyundai omur boyu garanti kapsaminda degisiyo diye biliyorum diyeri icinse 3 ay nedir arabayi bastanmi imal ediceklermis bence merkeze baski yapin ve sureyi dusurun derim gecmis olsun

M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı pokerface

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Poker Face
  • Marka: HYUNDAI
  • Model: ACCENT ERA
  • Model Yılı: 2006
Taciz işe yaradı arkadaşlar. Aracı servise verdim 10 günde teslim edeceklerini söylediler. Aracı alınca yine detayları paylaşacağım. Ayrıca başka bir boya dökülmesi sorunu yaşayan arkadaş da aynı şekilde ücretsiz yaptırdı. Görüşmek üzere...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Taciz işe yaradı arkadaşlar. Aracı servise verdim 10 günde teslim edeceklerini söylediler. Aracı alınca yine detayları paylaşacağım. Ayrıca başka bir boya dökülmesi sorunu yaşayan arkadaş da aynı şekilde ücretsiz yaptırdı. Görüşmek üzere...

Hayırlı olsun. Sonucu bekliyoruz.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33