Acil golf 4 bilgi. Su eksiltiyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Omer akbulut90

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Omer akbulut
  • Marka: Volkswagen
  • Model: Golf 4
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar acil bilgiye ihtiyacim var. 99 model golf 4 comfortline manüel vites 1.6 benzin+lpgli. Aracimin su radyatörü kirilmisti orijinalini aldim taktim antifirizini koydum suyunu koydum arabayi calistirdim fakat bi sure sonra teybin arkasındaki hava kanallarından içeriye suyu verdi şimdide ne kadar su koyarsam koyayim alttan biyerden suyu disari atiyo bunun sebebi nedir burada hava soğuk başka yerde depo varda onu dondu acaba. Arabayi calistrdiktan 5 dk sonra falan hararet isigi yaniyo yardima ihtiyacim var bilgilerinize şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Aman ha aman! KAPAT motoru!

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Arkadaşlar acil bilgiye ihtiyacim var. 99 model golf 4 comfortline manüel vites 1.6 benzin+lpgli. Aracimin su radyatörü kirilmisti orijinalini aldim taktim antifirizini koydum suyunu koydum arabayi calistirdim fakat bi sure sonra teybin arkasındaki hava kanallarından içeriye suyu verdi şimdide ne kadar su koyarsam koyayim alttan biyerden suyu disari atiyo bunun sebebi nedir burada hava soğuk başka yerde depo varda onu dondu acaba. Arabayi calistrdiktan 5 dk sonra falan hararet isigi yaniyo yardima ihtiyacim var bilgilerinize şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ömer öncelikle hoşgeldin ve geçmiş olsun! Motoru kapat, artık olan olmuş. Su eklemekten vazgeç, arabanı kilitle, evine yakınsan bırak dursun. Eğer eve uzaksan veya ıssız bir bölgedeyesen çekici bulmaya çalış. Belliki bir yerler patlamış uğraşma motoru yakarsın! O iş artık ustanın ellerinden öpecek. Senin gecenin bu saatinde yapacak hiçbirşeyin yok!

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Nerden patlamis olabilir ki evinde araba zaten de bakiyorum bakiyorum herhangi bi yer yok

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Patlayan yeri sen görebiliyor musun? Fotoğraf çekersen tahmin etmeye çalışalım. Yalnız dikkatli ol, şu anda soğutma yok araçta ve aracın motoru aşırı ısıdan zarar görecek anlamına gelir. Sakın kontağı açma. Bırak öylece kalsın. Pazartesi günü ustana götürürsün yalnız ya çekerek yada kurtarıcı ile. Bu şekilde kendine güvenip yola çıkma sakın masrafı büyütmekten başka işe yaramaz.

Nerden patlamis olabilir ki evinde araba zaten de bakiyorum bakiyorum herhangi bi yer yok

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Yok şöyle anlatayim araç bir buçuk aydir radyatör yok diye calistirmiyodum. Radyatör yeni geldi taktim önce antifirizi koydum sonra suyu sonrada kapagi kapatip calistirdim baya bi calisti isim falanca yanmadi sonra bi bindim arabaya sağ on koltuğun orasi olduğu gibi su antifiriz dolmuş cakmaklik bölümünü söktüm havalandırma yerinden geliyordu su yanlis yaptigim bisey mi vardi acaba oyuzden yapabileceğimi gibi biseyse veya basina gelen birisi varsa yardimci olursa çok daha iyi olacak yoksa ustaya gostericem zaten

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Antifiriz ve suyu koyduktan sonra hemen kapağı kapattın mı?

Yok şöyle anlatayim araç bir buçuk aydir radyatör yok diye calistirmiyodum. Radyatör yeni geldi taktim önce antifirizi koydum sonra suyu sonrada kapagi kapatip calistirdim baya bi calisti isim falanca yanmadi sonra bi bindim arabaya sağ on koltuğun orasi olduğu gibi su antifiriz dolmuş cakmaklik bölümünü söktüm havalandırma yerinden geliyordu su yanlis yaptigim bisey mi vardi acaba oyuzden yapabileceğimi gibi biseyse veya basina gelen birisi varsa yardimci olursa çok daha iyi olacak yoksa ustaya gostericem zaten

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Calistirdim  Bi sure calistiktan sonrada suyun azalinca tekrar su ekleyerek kapagi kapattim. Az önce dikkatimi çekti motorun arkasında şase olan kisimda yani bi delik var İslam daha önceden orda bisey varmiydi bilmiyorum düşen parca falanda yok ama yarin daha dwtayyli resim paylasirim mutlaka

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Calistirdim  Bi sure calistiktan sonrada suyun azalinca tekrar su ekleyerek kapagi kapattim. Az önce dikkatimi çekti motorun arkasında şase olan kisimda yani bi delik var İslam daha önceden orda bisey varmiydi bilmiyorum düşen parca falanda yok ama yarin daha dwtayyli resim paylasirim mutlaka

Bağlantısı yapılmamış hortum, sistemde hava kalması, kelepçesi takılmamış boru, bir şekilde delinmiş tesisat vs... yarın fotoğraf çekte, bakalım kalorifer peteğinin olduğu yerden bahsediyorsun. Belkide boruda donma vardı bir yerini tıkadı ve su içerden bir yeri patlatmışta olabilir. Neyse gece gece uğraşma. Bolu şimdi daha soğuktur. ;)

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Benim aklıma şey geldi abi adını unuttum devir daim sisteminde motor suyu sıcaklığını kalorifere veren sistemde kaçak olabilir diye geldi.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Benim aklıma şey geldi abi adını unuttum devir daim sisteminde motor suyu sıcaklığını kalorifere veren sistemde kaçak olabilir diye geldi.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olabilir, resimleri yollasın yarın bakalım

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Foto atamıyorım kapasıte yuksek dıyoda. Motorun arkasında şase kısmında bı delikvar ordan atıyo komple boru falandayokonun agzında ama nasılolcak bılmıyorum

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Foto atamıyorım kapasıte yuksek dıyoda. Motorun arkasında şase kısmında bı delikvar ordan atıyo komple boru falandayokonun agzında ama nasılolcak bılmıyorum

Ya hortum yerinden çıkmış yada toplanırken hortum takmayı unuttular.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bu tapa diye birşey varmis golf 4u olupta tapanin yerini bilen arkadaşlar resim atabilirmi

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Arkadaşlar sorun için usta geldi bakti  kalorifer radyatörü kirilmismis ben arabayi calistirmadan önce antifiriz koymuştum acaba o petekteki delikleri mi acti oradan kaciriyo bilgisi olan varmi 50tllik parca için 300tl sökme işçiliği diolar bu kadar insafsizlik olmaz ben kendim sokmey basladim zatende en son parcalicam milletin eline dustumu kimse yardimci olmuyo  bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33