ACİL YARDIM ÇOK UFAK Bİ KAZA FAKAT NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memin96

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: mehmet emin
  • Marka: honda
  • Model: civic
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Benzin
Öncelikle sa arkadaşlar 2017 honda civic aldım aracımı geri geri parkederken dalgınlıkla otoparkın direğinin köşesine çok hafif çarptım arka tamponda ipince yarım parmak boyu bi göçme oldu boya çıkması olmadı ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Öncelikle panik yok. Geçmiş olsun.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Öncelikle sa arkadaşlar 2017 honda civic aldım aracımı geri geri parkederken dalgınlıkla otoparkın direğinin köşesine çok hafif çarptım arka tamponda ipince yarım parmak boyu bi göçme oldu boya çıkması olmadı ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Plastik tampon göçüklerini sıcak su veya ısıtma tekniği ile boyaya zarar vermeden düzeltebilirsin. İşte nasıl yapıldığı konusunda video :

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=995b518e7299cda55aa31a26272e55b0"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=995b518e7299cda55aa31a26272e55b0"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı memin96

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Plastik tampon göçüklerini sıcak su veya ısıtma tekniği ile boyaya zarar vermeden düzeltebilirsin. İşte nasıl yapıldığı konusunda video :

hocam göçük bu kadar geniş değil göçük bile sayılmaz belki amadediğim derine tırnak batırmışsın gibi ipince yarım parmak boyu bi göçük çizik hatta ama boya falan çıkmadı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Mehmet kardeşim o zaman bir fotoğraf paylaş. Bakalım ne yapılabilir? Fikir yürütelim.

hocam göçük bu kadar geniş değil göçük bile sayılmaz belki amadediğim derine tırnak batırmışsın gibi ipince yarım parmak boyu bi göçük çizik hatta ama boya falan çıkmadı

Çevrimdışı memin96

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
fotoğraf çekmedim şuanda çekecek durumda değilim fakat durumu şöyle anlatayım bi kare direk düşünün onun köşesine çok yavaş bi hızla dokundum nerdeyse tamponda tırnak geçmiş gibi düz bi çizik oldu fakat boyası çatlamadı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bence sorun edilecek bir hasar değil. Eğer iz varsa, ıslak mendille bastırarak sil. Çıkarsa çıkar. Çıkmazsa kurcalamaya lüzum yok. Anladığım kadarıyla çok ufak birşey. Şimdi orayı görünmez yapacağım derken boyanın kalanına zarar verme riskinde var. O yüzden kurcalama derim. Fırsatın olunca bir fotoğraf çek.

fotoğraf çekmedim şuanda çekecek durumda değilim fakat durumu şöyle anlatayım bi kare direk düşünün onun köşesine çok yavaş bi hızla dokundum nerdeyse tamponda tırnak geçmiş gibi düz bi çizik oldu fakat boyası çatlamadı

Çevrimdışı memin96

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
peki teşekür ederim belli bi mesafeye gelene kadar hiç bi şekilde anlaşılmıyor zaten boyada falan hiç bi sıkıntı yok izde yok dediğim gibi sadece düz bi tırnak batmış gibi içine ezildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Mehmet araba yeni; seni çok iyi anlıyorum. Çizilmesin, kırılmasın, eskimesin... Ama malesef engel olamıyoruz. Bugün ben on numara şoförüm iddiasında bulunan birinin bile en az 1 kazası vardır. O yüzden ufak tefek vurma, tıklama, sürtme gibi hadiseleri görmezden geleceksin. Yoksa takıntı yapar kendi bünyene zarar verirsin. Canın sağ mı? Ölen göçen, sakatlanan yok mu? Arabanın canı Cehenneme ;)

peki teşekür ederim belli bi mesafeye gelene kadar hiç bi şekilde anlaşılmıyor zaten boyada falan hiç bi sıkıntı yok izde yok dediğim gibi sadece düz bi tırnak batmış gibi içine ezildi

Çevrimdışı memin96

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Allah razı olsun abi çok güzel konuşuyosun ağzına sağlık benim açımdan sıkıntı yok çok pimpirikli birisi olmama rağmen fakat en ilk arabamız ve araba konusunda hiçbişey bilmiyoruz özellikle babam gördüğünde çok abartıcak 2 saat laf edicek nasıl yapılıcak diye falan o yüzden bi araştırma içine girdim kasko ne tür arızalara bakıyor onun hakkında bilginiz varmı peki

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Mehmet, baba olursun sende inşallah :) o zaman babanı daha iyi anlarsın. Üzülme babalar söylenir, kızar ama yinede evladından ileri değildir. :) Bak şöyle yapalım, sen bir şekilde fotoğraf çek, bizimle paylaş. Panikte yapma. Bu hasarı da babana anlat, böyle böyle oldu de. İnan bana, bir sürpriz şeklinde görüp bağırıp çağırmasından daha az tepki verecektir.

Kolay değil, çalışıp, emek verip araba, ev yada herhangi bir mal sahibi oluyor insanlar. Haliyle zarar görmesini de istemez değil mi. Bana kalırsa bu durumu gizleme. Anlat, anlat ki baban da sana park etme konusunda fikirler versin. Araçta park sensörü yoksa, park sensörü taktırın. Buda bir önlemdir.

Kaskonun mini onarımlar için kaskoyu bozdurmadan verdiği küçük onarım hizmetleri oluyor. Kasko poliçesinde mini onarım ile ilgili maddeleri okuman gerekiyor. Çünkü her firmanın kendine göre kuralları var.

Allah razı olsun abi çok güzel konuşuyosun ağzına sağlık benim açımdan sıkıntı yok çok pimpirikli birisi olmama rağmen fakat en ilk arabamız ve araba konusunda hiçbişey bilmiyoruz özellikle babam gördüğünde çok abartıcak 2 saat laf edicek nasıl yapılıcak diye falan o yüzden bi araştırma içine girdim kasko ne tür arızalara bakıyor onun hakkında bilginiz varmı peki

Çevrimdışı memin96

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Çok sağol abi  :) kaskoyu araştırıyım ben bi o zaman fotoğrafı çekebilirsem çekip atarım bu konunun altına boyayla dolma ihtimali varmı diye düşündüm bi arada çünkü çok minik bi çizik gibi duruyo

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bak, hiç bilmediğini düşünerek yazıyorum Mehmet, şimdi diyelim ki araç beyaz renk değil mi? Eğer sen o belli olmayan tırnak kadar göçüğe, kapatayım diye, boyacıdan rötuş boyası alıp sürersen, daha fazla belli olur. Çünkü sonradan süreceğin rötuş boyasının rengi koyu olur. Halbuki dokunmasan belli bile olmayacak göçük, rötuştan sonra sırıtacak. O yüzden dokundurtma derim. Ama karar senin tabiki.

Çok sağol abi  :) kaskoyu araştırıyım ben bi o zaman fotoğrafı çekebilirsem çekip atarım bu konunun altına boyayla dolma ihtimali varmı diye düşündüm bi arada çünkü çok minik bi çizik gibi duruyo

Çevrimdışı memin96

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
peki abi tamam bu arada aracın rengi gri nasıl yapılacak onu düşünüyorum dünden beri  :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Araç gri ise daha iyi. Bu tip izleri en iyi kamufle eden renk gri renktir. beyaz, siyah, kırmızı yada mavi olsa çok sırıtırdı. Yalnız gri arabada da şöyle bir sıkıntı var, gri rötuş bu boyada çok fazla belli olur. Aklında olsun.

peki abi tamam bu arada aracın rengi gri nasıl yapılacak onu düşünüyorum dünden beri  :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33