araç çekişi...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Paragon

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otomotiv Türkiye
  • Ad Soyad: Ahmet kesevi
  • Marka: toyota
  • Model: corolla
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
Merhabalar.2015 model Toyota Corolla 1.33 aracım var.Aracımdan genel anlamda memnunum fakat yokuşlarda ve ilk kalkışlarda çok hantal.Uzun yolda araç sollamaya korkuyorum.Aracımı daha seri hale getirebilirmiyim? Yakıta çok fazla etki etmeden yapılabilecek bir güçlendirme işlemi mevcutmudur? Bu konuda yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum..Teşekkürler
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
LPG varsa, iptal ettir. Tankı söktür, hortumları, ve lpg ile ilgili ne varsa araçtan çıkart. Bagajda ve araç içinde ne kadar işe yaramaz malzeme varsa boşalt.

Merhabalar.2015 model Toyota Corolla 1.33 aracım var.Aracımdan genel anlamda memnunum fakat yokuşlarda ve ilk kalkışlarda çok hantal.Uzun yolda araç sollamaya korkuyorum.Aracımı daha seri hale getirebilirmiyim? Yakıta çok fazla etki etmeden yapılabilecek bir güçlendirme işlemi mevcutmudur? Bu konuda yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum..Teşekkürler

Çevrimdışı Paragon

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otomotiv Türkiye
Yok hayır araç zaten stok halde benzinli kullanıyorum, birkaç arkadaşım tepkime cihazı adıyla satılan Pedal Commander diye bir cihaz kullanıyor birisi hatta 1.6 versiyonunda kullanıyor ve caka satıyorlar bana 2-3 aydır, kararsızım. Yakıt değişmemiş, araçta sıkıntı olmamış, 550 lira falan vermişler ama inanılmaz memnunlar. Benim tereddütlerim var deneyen var mı acaba? Bir de piyasada gördüğüm kadarıyla bu cihazlardan birden fazla var çok daha pahalı ve çakma görünen ürünler de var. Var mı bunlardan kullanan aramızda kimse görüşlerini alsam?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
99 beygirlik bir araç, aslına bakarsan yakıt tüketimi sorun değilse bu güç fena değil. 128nM tork var. Aracın bakımlarını en son ne zaman yaptırdınız? Çünkü yağ bakımı gerçekten çok farkettiriyor. Özellikle tıkalı hava filtresi performansı çok düşürüyor. EGR kirlenmiş olabilir. Fabrika verilerine göre 0-100 ivmelenmesi 13 saniye. Yani neresinden bakarsan bak, 1,6L bir motorun performansına sahip.

Çevrimdışı Paragon

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otomotiv Türkiye
Sıkıntılı olan nokta araçta birkaç kişi varken özellikle rampa tırmanışlarındaki devir düşmesi, 1.33 motor sanki araç için az geliyor bilmiyorum. 1.6 çok daha iyi çekiyor, psikolojik mi diye denedim, arkadaşı koydum direksiyona 1.6 dedim arabaya, mümkün değil 1.6 değil bu veya motorda sorun var dedi net bir şekilde hiç düşünmeden.

1.33 motorlar için atmosferik olduğundan yazılım ve chip önermiyorlar zaten, yaparım diyen sahtekarlar var ama 15 beygir maksimum alırsın diyor sonra zorlayınca çok da iyi olmaz diyor çakallar, e hava filtresi vs. falan ile zaten 5-6 beygir değişim hissediliyor, ne gerek var o zaman yazılıma turbosuzda diye soruyorum, e abi sen bilirsin yaptırmicaksan zaman harcatma tribine giriyorlar kaçar adım.

Şu Pedal cihazıyla ilgili ankara merkezle görüştüm, ilgililer bir gidip deneyeyim diyorum, net sordum zararı var mı, yakıtı arttırır mı, ilerde şanzımanda sorun yaşar mıyım falan diye, hiç tereddütsüz yanıtlıyorlar hayır yok diye. İlginç. Zaten şu cümleyi duyunca adamlara saygı duydum: "7 gün koşulsuz şartsız geri getirebilirsiniz, iadeniz yapılır". Sonuçta cihazı bilmiyorum bu fikir güzel geldi. En kalitelisi de Pedal Commander olanmış. Pedalbox da iyiymiş ama eskiymiş araştırdım. Bakalım deneyeyim.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Son çare yazılım şirketleri. Aracijizdan %10-15 arası güç artışı ve tork artışı alıyorlar. Ve yakıta olumsuz etki olmuyor. Veya pedal commender dedikleri cihaz var gaz tepkisini iyilestiriyor. Pedala %20 bastıginizda %40 basmış gibi algılıyor ve arabanız normalden daha atak oluyor. Tabi ekonomi , spor ve normal kullanıma uygun modlari var bunu ayarlayabiliyorsunuz..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Paragon

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otomotiv Türkiye
Gecikme süresinin iptal edilmesi mantıklı geldi bana, yazılımcılara kesinlikle bulaşmak istemiyorum 200 lira diyende var 1.500TL diyen de çıktı, hepsi orjinal abi diyor, beğenmezsen sileriz paranı iade ederiz diyor. Ama bir müslüman da abi bu turbosuz araçta verim vermez demiyor, hepsi şahane diye anlatıyor yazılımcıların. Diğeri niye 200Tl diyorum abi o yerel yazılımdır çakmadır sahtedir falan diyor. Herkes at koşturuyor resmen. Ama mekanik olarak anlatılanlar mantıklı, araçta bu güç yok, yazılımla ne alabilirsin ki, mekanik bir turbo ve destek de yok. Şu pedal cihazlarındandan kullanan olsa da görüşsem kendisiyle felaket ikna oldum adamlara :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Belkide bu modifikasyonlara girip risk almaktansa, aracı değiştirmek daha kolay olabilir. Sonuç olarak 1,33 motor. Bunun yerine 1,8 veya 2,0 bir araç alınabilir. Tabi karar senin. :) Chip tuning'çi gibi cevap oldu ama ben olsam öyle yapardım. Çünkü orijinal bir aracın motorunu, şanzımanını, frenlerini etkileyecek bir işlem.

Çevrimdışı Paragon

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otomotiv Türkiye
Şu "var olan gücünüzü etkili kullanın" mantığı oldukça aklıma yattı. Adamlar potansiyometredeki gecikmeyi sıfırlayıp telli gibi gaz pedalınızın tepki vermesini sağlıyor, Pedal Commander oldukça zekice düşünülmüş bir alet. Öncesini sonrasını yada başka markalarını bilmem ama Amerikada falan da satılıyormuş baktım iyi baya profilleri ve müşteri memnuniyetleri. Sen chip tuningci gibi yorum yaptım diyorsun hocam ama bende pedal personeli gibi oldum :D neyse deneyip görmek lazım sonra görüşlerimi yine iletirim  :tamam:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ankara'da Vitalen var. Hatta birkaç kere ziyarete de gittik arkadaşlarla. Mehmet Akif Ersoy bulvarı ostime yakın. Karşısında Shell ve Kadoil var yanlış hatırlamıyorsam. ;) ürünlerin Alman malı olduğunu söylemişlerdi ama, Almanya'dan bir üyemiz bu ürünlerin Çin menşeili olduğunu yazınca kısa bir tatsızlık yaşanmıştı. Her neyse. Siz uygulamayı yaptırın. Görüşlerinizi paylaşın. Umarım sorun yaşamazsınız.

Şu "var olan gücünüzü etkili kullanın" mantığı oldukça aklıma yattı. Adamlar potansiyometredeki gecikmeyi sıfırlayıp telli gibi gaz pedalınızın tepki vermesini sağlıyor, Pedal Commander oldukça zekice düşünülmüş bir alet. Öncesini sonrasını yada başka markalarını bilmem ama Amerikada falan da satılıyormuş baktım iyi baya profilleri ve müşteri memnuniyetleri. Sen chip tuningci gibi yorum yaptım diyorsun hocam ama bende pedal personeli gibi oldum :D neyse deneyip görmek lazım sonra görüşlerimi yine iletirim  :tamam:

Çevrimdışı Paragon

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otomotiv Türkiye
Ben bu dedikodulara aldırış etmem hocam yanlış anlama giderim evrak göster Alman üretimi olduğuna dair derim, gösteremezse çıkar giderim dokundurmam aracıma. Telefonla konuştum bu konu üzerine Ali idi galiba görüştüğümüz arkadaş tok sesli biri, Amerika ve birkaç ülke daha dahil telefon numaralarını görüşmek isterseniz iletelim arayın görüşün dediler cesaret edemedim :D Artık gidip görmek kaldı. Fatura elimde olduğu sürece hakkımı her türlü ararım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı Erkan Güner

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +24/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Erkan Güner
  • Marka: Gelecekte VOLVO
  • Model: Şuan Yaya
  • Model Yılı: 0000
kurdalamayın arabayı neyse o
sonra bozuyonuz temiz araba diye
satıyonuz. neyse o neyse o
Eracı Erkan

Çevrimdışı Paragon

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otomotiv Türkiye
Kurcalama değil, bu bakış açısıyla alakalı bir durum aslında dostum, herkes kendi fikrini yansıtır karşıdakine düşünce olarak.. Ben biniciyim, keyifli kullanmak istiyorum, ki çözümünü de buldum.

Ürünü sabah denedim, ankara merkezde ostimde bahsedilen yerde kendi aracımla denedim, şahane bir ürünmüş, hakkaten de söyledikleri kadar fark hissettiriyor.

özellikle şimdi almicam dedim ayıp olmasın diye sağolsunlar "gördükten sonra eninde sonunda alacaksınız zaten" diye iddialı bir şekilde test sürüşüne davet ettiler ve 15 dakkada test etme şansı buldum, sonuç gerçekten inanılmaz. yani 1.33 motorun seri olabileceğini düşünmemiştim, ay başına doğru temin edip görsellerini foruma eklerim :)

Bu arada çin malı vs. gibi konularla ilgili evrakları yanlış anlamazsanız diye cümleye başlayıp talep ettim, lisans ve sertifikaları imzalı belgelerle zaten ellerinde tutuyorlar olması gerektiği gibi, ufak bir göz atıp yüzüm kızarmadan sohbeti geri kapattım, ürünle ilgili hiçbir sıkıntı yok arkadaşlar, gidip kendiniz de irite etmeden sorup öğrenebilirsiniz. Oldukça sıcak insanlar Cenk bey ve Ali bey yardımcı oldular sağolsunlar.

Fotoğraflarla 2 hafta sonra konuyu bir aksilik olmazsa güncellerim veya yeni başlık açarım bakalım. :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33