Aracımın radyatörü delindi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 66 yozgat

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sedat özdemir
  • Marka: renault
  • Model: brodway 1.4 rn
  • Model Yılı: 1998
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar 98 brodway aracımın antifiriz koyduktan sonra radyatör delindi galiba alttan sızıntı yapıyor bir ay içinde genleşme kabındaki soğutma sıvısı neredeyse minimumun altına inmişti eksilen suyu önceki antifirizli suyla tamamladım acaba radyatörün  delinme sebebi ustanın antifirizi susuz koyması olabilirmi usta antifiriz koyarken dedimki suyla karıştırılması gerekmiyormu dedim içinde zaten su var radyatördeki suyu komple boşaltmadım demişti acaba radyatörü yenilemeliyim yoksa radyatör tamir tozumu kullanayım tavsiyelerinizi bekliorum bu şekilde havalar düzelene kadar kalsa soğuklarda kar yağdıgında sıkıntı olurmu sıcaklık sîfırın altına düştüğünde. :ciglik:

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Çıkma birşeyler bakın derim. Soğutma sistemi şakaya gelmez

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Sedat; antifirizi satınaldığında kutusunun üzerinde iklimsel şartlara göre su+antifiriz karışım oranı belirtilmiştir. Aşağıda bir antifiriz etiketini paylaşıyorum. Yalnız bulunduğun şehrin yada gezinti yaptığın bölgelerin eksi hava sıcaklığı değerine göre sadece antifiriz veya antifiriz+su karışımı yapmakta mümkün. Antifirizin görevi sadece donma veya kaynama süresini uzatmak değildir. Aynı zamanda su devirdaiminde korozyonuda engellemesidir. Yani tek başına antifiriz de sorun çıkarmaz. Antifiriz dediğimiz şey alkolün bir türevidir. Senin radyatörün delinmesinde başka etkenler olabilir. Eski ve dayanma gücü bitmiş olabilir, yada sert bir cisim çarpması sonucunda delinmiş olabilir. Broadway'lerin radyatörleri pahalı değil. 100 TL den başlıyor, 120,160 TL gibi rakamlara kadar bulunabilir. Bence onarımı ile uğraşma. Ha eğer bakır radyatör ise lehim yaptırabilirsin. Ama plastik alüminyum bileşenli radyatörler randuman vermez. Bence en güzeli yenisini taktırmak.

Çevrimdışı asilkan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: YASİN ÇALIŞKAN
  • Marka: RENAULT
  • Model: MEGANE
  • Model Yılı: 2000
slm kardeşim hiç radyatörü değiştirme boşuna

radyatör tamir sıvıları var  toz değil sıvı 10-15 lira gibi birşey

anlatılan şekilde uygula problem kalmıyor ben megane da kullandım sorun kalmadı

Çevrimdışı 66 yozgat

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sedat özdemir
  • Marka: renault
  • Model: brodway 1.4 rn
  • Model Yılı: 1998
Arkadaşlar ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim  istanbulda avrupa yakasında ikamet ediyorum malum istanbula kar düştü sıcaklık eksilerde havalar düzelince radyatörü değiştireceğim bu şekilde soğuk havalarda sıkıntı olurmu ? :düşünüyor:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Arkadaşlar ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim  istanbulda avrupa yakasında ikamet ediyorum malum istanbula kar düştü sıcaklık eksilerde havalar düzelince radyatörü değiştireceğim bu şekilde soğuk havalarda sıkıntı olurmu ? :düşünüyor:
Radyatörde sızıntı varsa sık sık kontrol et. Aslında riskli. Ama kendine güvenmiyorsan bence bir an önce değiştir.

Asus Zenfone 6 ile Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33