Eğrilen Arka Salıncak Demirini Düzeltmek Ne Kadar Sağlıklı?

kkrc · 11 · 8643

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kkrc

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +10/-0
  • http://www.blogzenn.net/
    • güncel blog
  • Ad Soyad: Kaan K.
  • Marka: Skoda
  • Model: Octavia 1.6 TDi Elegance
  • Model Yılı: 2012
  • Yakıt Tipi: Motorin
Arka tekerleğin kaldırıma sürtmesi sonucu rot ayarı bozulmuştu, ayar yaptırmaya gittiğimde görüldü ki salıncak demiri eğrilmiş, bu parçayı düzelttirmek sağlıklı olur mu yoksa yenisini mi almak gerekir? Özel bi servise sordum, orijinali gibi ayar veremeyiz dedi, hafif bi eğrilme var sadece. Parça aşağıdaki gibi birşey. Pahalı da bi parça olduğu için düzelttirmeyi düşündüm.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı serkan06

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: serkan GÜNGÖR
  • Marka: opel
  • Model: astra j sedan 1.3 D
  • Model Yılı: 2013
pahalı bi parcaysa bence öncelik tadilat olmalı eğer verim alamassanız yenisini alırsınız ki sonuçta servis biz yapamayız demıs belkı orjınalı gıbı yapacak bır usta bulursunuz :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Düzelttirme. Çıkma al bana sorarsan. Çıkma ile sıfırı arasında çok az fark varsa, sıfıra yönel. Birde kime düzelttireceğinde önemli. O parça presle şekillendirilmiş bir parça. Delik eksenleri birbirini karşılamazsa, balans bozukluğunu geçtim, balans tutmaz araba. Lastikleri erken yer. Yüksek süratte dengesizlik olur. Bence düzelttirme işlemi sakıncalı. Araba 10-20 yaşında olsa neyse. Ama daha sıfır araç

Arka tekerleğin kaldırıma sürtmesi sonucu rot ayarı bozulmuştu, ayar yaptırmaya gittiğimde görüldü ki salıncak demiri eğrilmiş, bu parçayı düzelttirmek sağlıklı olur mu yoksa yenisini mi almak gerekir? Özel bi servise sordum, orijinali gibi ayar veremeyiz dedi, hafif bi eğrilme var sadece. Parça aşağıdaki gibi birşey. Pahalı da bi parça olduğu için düzelttirmeyi düşündüm.

Çevrimdışı kkrc

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +10/-0
    • güncel blog
Çıkması 200 liraya var sahibindende, akşam tanıdık bi usta var ona gösterecem bi de bakalım o ne diyecek. Özel servisin sözüne güvenemiyorum hiç, bana yenisini aldırıp eski parçayı da düzeltip başkasına satacak gibi geliyor nedense. İşte kaskosuz araç kullanmanın sakıncaları :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Kasko yaptırmadın mı? Hiç olmazsa ilk 5 yıl yapsaydın iyi olurdu senin için. Parçalarda 5 yıla kadar alınabilir seviyeye inerdi

Çıkması 200 liraya var sahibindende, akşam tanıdık bi usta var ona gösterecem bi de bakalım o ne diyecek. Özel servisin sözüne güvenemiyorum hiç, bana yenisini aldırıp eski parçayı da düzeltip başkasına satacak gibi geliyor nedense. İşte kaskosuz araç kullanmanın sakıncaları :)

Çevrimdışı serkan06

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: serkan GÜNGÖR
  • Marka: opel
  • Model: astra j sedan 1.3 D
  • Model Yılı: 2013
kasko sart abı ıhmal etme bence  bıde servıs sana yenı parca takarsa seskısınıde sana ıade etmek zorunda değılmı baskasına satması soz konusu olamaz bence

Çevrimdışı alis_09

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +134/-2
  • Ad Soyad: Alican Gürcan
  • Marka: Admire 1.3 MPI
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2005
Bence düzelttirme yenisini al çünkü bunlar hayati parçalardan biri bence yenisini almalısın
>>>>> Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! <<<<<

Çevrimdışı Çağdaş İNAY

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +77/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Çağdaş İNAY
  • Marka: Mercedes-Benz
  • Model: 280 SE
  • Model Yılı: 1983
bu parça ısıtılarak düzeltileceği için şu anki halinden çok kötü duruma gelecektir. ısıtma işlemi bu parçanın mukavemetini düşürür. bilginize. tamir edilebilir ama sağlıklı olmaz.

Çevrimdışı kkrc

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +10/-0
    • güncel blog
Kasko yaptırmadın mı? Hiç olmazsa ilk 5 yıl yapsaydın iyi olurdu senin için. Parçalarda 5 yıla kadar alınabilir seviyeye inerdi

İlk yıl kaskoluydu sadece, kaskoya para vermeyi hiç sevmiyorum :( 1970liraya falan kasko yapıyorlar çok uçuk geldi bana. Yıl içinde hiç o kadar para harcamadım ben bi araba için.

kasko sart abı ıhmal etme bence  bıde servıs sana yenı parca takarsa seskısınıde sana ıade etmek zorunda değılmı baskasına satması soz konusu olamaz bence
Özel servis ya, istemeden vermiyorlar, ben de ne işime yarar diye istemiyorum birşey değişince.

Bence düzelttirme yenisini al çünkü bunlar hayati parçalardan biri bence yenisini almalısın
Tanıdık bi ustaya gösterip son kararı verecem, tehlike arz edecekse yenisini alacağım meburen.

bu parça ısıtılarak düzeltileceği için şu anki halinden çok kötü duruma gelecektir. ısıtma işlemi bu parçanın mukavemetini düşürür. bilginize. tamir edilebilir ama sağlıklı olmaz.
ısıtmadan yapılması mümkün değil midir acaba? çekiçleyerek falan? hafif bi yamulma var çünkü, çok ciddi bişey değil. arka tekerleğin kaldırıma sürtmesiyle oluştu o şekilde düşünün.

Çevrimdışı kkrc

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +10/-0
    • güncel blog
Bugün şaşmazda yaptırdım arabayı, parçaların ikisini de değiştirmedi usta, birini üzerinde diğerini söküp yerde düzeltti. 4 jant yamulmuştu biri çok fenaydı yapılmayacak haldeydi onu da tornada düzelttiler, iki tane porya bilye değişti, 4 tane de çok iyi durumda goodyear çıkma lastik taktık araba sıfır gibi oldu.

Çevrimdışı kkrc

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +10/-0
    • güncel blog
Bugün şaşmazda yaptırdım arabayı, parçaların ikisini de değiştirmedi usta, birini üzerinde diğerini söküp yerde düzeltti. 4 jant yamulmuştu biri çok fenaydı yapılmayacak haldeydi onu da tornada düzelttiler, iki tane porya bilye değişti, 4 tane de çok iyi durumda goodyear çıkma lastik taktık araba sıfır gibi oldu.

Hayırlı uğurlu olsun, herşey düzeltme-çıkma derken çözülmüş anlaşılan...
Teşekkür ederim, bir de ekleme yapayım jantlar çizilmişti, zımparalanıp derin yerlere dolgu yapıldı ve boyandı. Araba showroomdan çıkmış gibi oldu :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33