fiat uno şoför koltuğu çok ses yapmaya başladı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı denizhalil

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: deniz çolak
  • Model: fiat uno
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Herkese iyi forumlar aracımla ilgili bir problemim var sizlere danışmak istedim. 97 model bir fiat uno m var sürücü koltuğu çok ses yapmaya başladı ve az da olsa ileri geri hareket ediyor tabi sürgü kısmındaki dişten çıkmadan yan koltuğa baktım taş gibi ne ses ne hareket var acaba biryerleri gevşemiş olabilir mi.bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır sizce ?yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Herkese iyi forumlar aracımla ilgili bir problemim var sizlere danışmak istedim. 97 model bir fiat uno m var sürücü koltuğu çok ses yapmaya başladı ve az da olsa ileri geri hareket ediyor tabi sürgü kısmındaki dişten çıkmadan yan koltuğa baktım taş gibi ne ses ne hareket var acaba biryerleri gevşemiş olabilir mi.bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır sizce ?yorumlarınızı bekliyorum.

koltuğu taşıyan kızaklar aşınmış olmalı. hurdacıları gezerek sağlam kızak bulup değiştirmeni tavsiye ederim.

Çevrimdışı denizhalil

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
başka altarnatifi yok mudur acaba biryerini sıkarak düzeltme gibi sizce ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
başka altarnatifi yok mudur acaba biryerini sıkarak düzeltme gibi sizce ?
Sökmeden anlamak zor. İstersen yan koltuk mekanizması ile, şoför koltuğu mekanizmasını gözle karşılaştır. Tavsiyem alttan aynı noktadan 2 fotoğraf çek ve bak. Fotoğrafları bizimlede paylaş bizde yorumlayalım.

Asus Zenfone 6 ile Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı denizhalil

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
haftasonu inceleme fırsatı buldum sorunu şu şekilde çözdüm koltuk vidalarında hafif gevşeme vardı  onu halletim ses içinde mekanizmanın bağlantı yerlerinde ses çıktığını fark ettim ve WD-40 Çok Amaçlı Etkili Koruyucu ve Pas Sökücü  diye bir ürün aldım bağlantı yerlerine bundan sıktım eskisine göre çok iyi durumda sesten eser yok ilk günkü gibi oldu.yorumlarınız için teşekkürler.herkese iyi forumlar :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
haftasonu inceleme fırsatı buldum sorunu şu şekilde çözdüm koltuk vidalarında hafif gevşeme vardı  onu halletim ses içinde mekanizmanın bağlantı yerlerinde ses çıktığını fark ettim ve WD-40 Çok Amaçlı Etkili Koruyucu ve Pas Sökücü  diye bir ürün aldım bağlantı yerlerine bundan sıktım eskisine göre çok iyi durumda sesten eser yok ilk günkü gibi oldu.yorumlarınız için teşekkürler.herkese iyi forumlar :)

geçmiş olsun

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33