devir sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sercanp

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: sercan pilten
  • Marka: hyundai
  • Model: getz
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Benzin
Herkese merhabalar

Öncelikle Site yönetiminde emeği geçen ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler

Aracımda yaşadığım bir sıkıntı için sizlerde bilgi almak istiyorum

Gaza bastığımda aracımın devri artıyor ancak arac hızlanmıyor . Bunu viteş değişiminden sonra gaza bastığımda ya da hızlanmak istediğim zamanlarda gaza bastığımda yasıyorum .Arac en basta devrini 500-1000 civarında artırıyor sonra olması gereken devre düşüp gaz yiyip hızlanıyor . Bunun sebebi nedir boğaz kelebeği olabilir diye düşünüyorum . Sorun nedir nasıl giderilir ? Herkese şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı kronikkadir

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yeter Gençler
  • Marka: toyota corolla
  • Model: corolla sol
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Debriyaj balatasıyla ilgili bir problem olabilir sanırım.Bitmek üzere olduğunda genelde araca gaz verildiğinde devir artar ama hız aynı oranda artmıyorsa debriyaj balatası bitmiş olabilir.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Aklıma gelen iki neden var. Birincisi @Kadir Savuncu'nun yazdığı gibi baskı balatasının bitmek üzere olduğuna işarettir. İkincisi ise aracın katalitik konvertör'ü tıkanmış olabilir.

Çözüm : Baskı balata bitikse en hesaplı çözüm, set değişimidir. Şayet katalizör tıkanmış ise ya iptal ettireceksiniz. Yada yenisini alacaksınız. 2. el katalizörden uzak durun derim.

Geçmiş olsun.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Herkese merhabalar

Öncelikle Site yönetiminde emeği geçen ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler

Aracımda yaşadığım bir sıkıntı için sizlerde bilgi almak istiyorum

Gaza bastığımda aracımın devri artıyor ancak arac hızlanmıyor . Bunu viteş değişiminden sonra gaza bastığımda ya da hızlanmak istediğim zamanlarda gaza bastığımda yasıyorum .Arac en basta devrini 500-1000 civarında artırıyor sonra olması gereken devre düşüp gaz yiyip hızlanıyor . Bunun sebebi nedir boğaz kelebeği olabilir diye düşünüyorum . Sorun nedir nasıl giderilir ? Herkese şimdiden teşekkürler

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33