Gaza geçiş çok erken oluyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marslan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: METİN ARSLAN
  • Marka: HONDA
  • Model: CIVIC
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Mehabalar.

Arkadaşlar 2007 otomatik honda civic sahibiyim. BRC lpg sistemi mevcut. Aracım çalıştıktan 10 sn sonra gaza geçiyor.

Genelde bi miktar yol gidildiğinde geçtiğini söylüyor herkes. Ama benim aracımda motor çalıştıktan sonra hareket etsemde etmesemde(hatta gaz pedalına dokunmuyorum bile) 10 saniyede gaza geçiyor. Bu durum kışın soğuk havalarda aracın gaza geçerken stop etmesine neden oluyor. Lpg geçiş sıcaklık değerini 30 dan 39 a yükselttiler serviste ama bir şey değişmedi. Br dönem sistemde bu ısıya göre gaza geçişi belirleyecek olan parçanın brc tarafından deneme amaçlı takılmadığını duydum.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Eğer böyle birşey varsa bu parça nedir?
Teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
geçiş sıcaklığını artırmak sağlıklı mı? bence sıcaklık termostatına bakılmalı, neredeyse 40 dereceye ayarlı. 25-30 arası ideal olmalı.

Tanışma bölümüne bekliyoruz.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Mehabalar.

Arkadaşlar 2007 otomatik honda civic sahibiyim. BRC lpg sistemi mevcut. Aracım çalıştıktan 10 sn sonra gaza geçiyor.

Genelde bi miktar yol gidildiğinde geçtiğini söylüyor herkes. Ama benim aracımda motor çalıştıktan sonra hareket etsemde etmesemde(hatta gaz pedalına dokunmuyorum bile) 10 saniyede gaza geçiyor. Bu durum kışın soğuk havalarda aracın gaza geçerken stop etmesine neden oluyor. Lpg geçiş sıcaklık değerini 30 dan 39 a yükselttiler serviste ama bir şey değişmedi. Br dönem sistemde bu ısıya göre gaza geçişi belirleyecek olan parçanın brc tarafından deneme amaçlı takılmadığını duydum.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Eğer böyle birşey varsa bu parça nedir?
Teşekkürler.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33