honda civic vtec 2006-yokus cikarken onden gelen ses YARDIM(VIDEOLU)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
tamam deneyeyip sizi bilgilendireceğim tsk ederim

Zor ihtimal ama bakmışken bunu da kontrol et, Araç ilk çalıştırmada kokpite egzoz gazı alıyor mu? yada çok afedersin lağım kokusuna benzer bir koku? yada ilk çalıştırdığında veya gaz verdiğinde motor panelinden şıkırtılar geliyor mu?

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: gürkan sunca
  • Marka: honda civic vtec2
  • Model: 2006
  • Model Yılı: 2006
motoru ilk çalıstırdığımda şıkırtılar gelmiyor. bu zaman kadar hiç koku gelmedi racın içine. dediğim gibi arac ısınınca bu sesi duymaya başlıyorum  yokus çıkarken direksiyon kutusundan gelme ihtimali varmı bu sesin

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
şıkırtı ve kokuyu, katalizör için sormuştum. gelmiyorsa o sağlam demektir. direksiyon kutusuna gelince, eğer arıza oradaysa bunu sürekli yapması gerekir. öyle kolay bozulan bir mekaniğe sahip değil. daha dayanıklıdır.

motoru ilk çalıstırdığımda şıkırtılar gelmiyor. bu zaman kadar hiç koku gelmedi racın içine. dediğim gibi arac ısınınca bu sesi duymaya başlıyorum  yokus çıkarken direksiyon kutusundan gelme ihtimali varmı bu sesin

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
evet herzaman yapmıyor

Bu durumu iyi dinlemek lazım, öyle birşey ki, motor panelinde onlarca kablo ve hortum var. Araç düz yolda giderken, kelepçesinden kurtulmuş bir kablo veya hortum, yüzey açısının değişmesiyle bir yerlere temas edip titreşim yaparak ses çıkarıyor da olabilir. Bunun için motor panelinde gözle kontrol yapıp böyle bir durumun olup olmadığını bile kontrol etmekte yarar var. Ama dediğim gibi bunları iyi dinleyerek ve gözlemleyerek yapmak lazım. Yoksa motor ustasına arabayı verip, motor sıcakken bu sesi çıkardığı koşullarda kullanmasını ve onun dinlemesini isteyeceksin. Buda biraz sıkıntılı. İşin ehli bir usta bulman lazım ki, kaportadaki çizik gibi olmasın sonu. Yoksa olur olmaz arıza şundan deyip sana masraf çıkarma ihtimali de var ama sorun ya çözülmezse diye insan tereddütte kalıyor.

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
haklısınız bu devirde çogu ustaya güven olmuyor çoğu tokatlama peşinde. iki ustaya gösterdim birisi sorunu bulamadı bir diğeride bindik gezdik o ses gelmedi. konustugumuz gibi belki ufak bir sorun ama ufak sorunu sana pahalıya mal edebilecek ustalar var. ankarada bildiğiniz sağlam usta varmı hocam.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
haklısınız bu devirde çogu ustaya güven olmuyor çoğu tokatlama peşinde. iki ustaya gösterdim birisi sorunu bulamadı bir diğeride bindik gezdik o ses gelmedi. konustugumuz gibi belki ufak bir sorun ama ufak sorunu sana pahalıya mal edebilecek ustalar var. ankarada bildiğiniz sağlam usta varmı hocam.

var ama yanlış anlaşılmasın, tavsiye ederim ama maddi çıkarımız falan olmayan tamircilerdir. bazı forumlarda kurtlar sofrası kuruludur bu tavsiye üzerine. kumpas kurarlar adamı kendi tamircisine yollayıp komisyon alırlar. eğer istersen özel mesajla sana tavsiyede bulunabilirim. fakat söylediklerimi unutma, menfaatimiz yok.

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
bi kaç siteye daha üye olmustum ama burası gercekten hosuma gitti sorularımıza anında cevap veriyorsunuz. tekrardan tsk ederim. size zahmet olmazsa adresi bekliyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
bi kaç siteye daha üye olmustum ama burası gercekten hosuma gitti sorularımıza anında cevap veriyorsunuz. tekrardan tsk ederim. size zahmet olmazsa adresi bekliyorum.

Tamam özel mesajla gönderdim. Ayrıca iltifatın için forum ailesi adına teşekkür ederim.

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
iltifatın en iyisine laiksiniz
Estafurullah. O senin iyiliğin. ;)

Asus Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
uğur abi bugun başka bir servise gittim altan hondaya gidemedim kusura bakma. 10000 bakımı yaptırdıktan sonra o sesi dinlettim arkadaslara direksiyon kutusunu yağlıyalım dediler. sağlı llu direksiyonu çevirerek yağladılar o yokusta cıkan gıcık ses kesildi bugun. bakalım diğer günlerde tekrardan gelecekmi göreceğiz. yanlız bozuk yollara girdiğimde o direksiyondan gelen langırtı sesi devam ediyor boslukmu var bilemiyrum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
uğur abi bugun başka bir servise gittim altan hondaya gidemedim kusura bakma. 10000 bakımı yaptırdıktan sonra o sesi dinlettim arkadaslara direksiyon kutusunu yağlıyalım dediler. sağlı llu direksiyonu çevirerek yağladılar o yokusta cıkan gıcık ses kesildi bugun. bakalım diğer günlerde tekrardan gelecekmi göreceğiz. yanlız bozuk yollara girdiğimde o direksiyondan gelen langırtı sesi devam ediyor boslukmu var bilemiyrum.
Ön düzende bir sıkıntı olduğu kesin ama inşallah fazla pahalıya malolmaz. Yokuş çıkarken ayni zamanda direksiyonu çevirince geliyor yazsaydın iyiydi ;)

Asus Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
ön düzene bakıldı sorun yok. direksiyon ktusundan geliyor ses. sireksiyon kutusunun bosluğu alınacak inş sorun kalkar.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
ön düzene bakıldı sorun yok. direksiyon ktusundan geliyor ses. sireksiyon kutusunun bosluğu alınacak inş sorun kalkar.

İnşallah kardeşim inşallah. En ekonomik nasıl halledilecekse öyle halledilsin. Yalnız direksiyon kutusunu yapacak usta iyi bir usta olsun ona dikkat ette. Bir süre sonra yine aynı şeyleri yaşama. Piyasadan bir güzel araştır. Gerekirse 50 lira fazla ver ehline yaptır. Sonra yine aynı sorun çıkarsa üzülme.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33