Honda civic vtec otomatik sanziman sorunumu var ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: gürkan sunca
  • Marka: honda civic vtec2
  • Model: 2006
  • Model Yılı: 2006
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Mrb arkadaslar 2006 model otomatik 117.000de vtec aracim var. Aracim isindiktan sonra inceden cekirge sesi gibi bir ses geliyor onden. Hem rolantide hemde yolda bu sesi duyabiliyorum. Arac vites P_Nde iken bu ses kesiliyor. Gosterdigim bir usta bunun ya otomatik sanziman filtresi tikanmistir yada bilye de kayma meydana gelmistir diyor inanmak istemedim acikcasi. Aracimin vites gecislerinxe bir problem yok. Bakimlari yapildi sanziman yagi degistirdildi.

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Mrb arkadaslar 2006 model otomatik 117.000de vtec aracim var. Aracim isindiktan sonra inceden cekirge sesi gibi bir ses geliyor onden. Hem rolantide hemde yolda bu sesi duyabiliyorum. Arac vites P_Nde iken bu ses kesiliyor. Gosterdigim bir usta bunun ya otomatik sanziman filtresi tikanmistir yada bilye de kayma meydana gelmistir diyor inanmak istemedim acikcasi. Aracimin vites gecislerinxe bir problem yok. Bakimlari yapildi sanziman yagi degistirdildi.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Ustaların söylediği doğru olabilir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Otomatiklerde yaşanan sıkıntılarda en kolay çözüm bulma yöntemi şanzıman yağı değişimi ve filtre yenilemektir. Şayet bundan sonra da ses kesilmiyor ise şanzımanı açmak icap edebilir. Çünkü dişli kutusunda meydana gelen en küçük aksilik şanzımanı ağlatıyor. Şimdi araçtaki sesi duymadığım için net birşey söylemek mümkün değil ama sana en azından bir öneride bulunabilirim, GERÇEK otomatik şanzıman ustası araştır bulunduğun şehirde. 2 veya 3 ustanın ağzına bakmanda yarar var. Bazı sıkıntılar çekişi etkilemez ama gürültü artması otomatiklerde önemli bir sorunun başlangıcı olarak kabul edilir. Bu nedenle hasar daha fazla büyümeden farklı 2 ustaya daha göstermende yarar görüyorum. İnşallah önemli bir durum yoktur. En son forumda bir dostumuz otomatik şanzımanı sadece indir bindir işine 750 TL ödemişti. İnşallah korkunç rakamlarla karşına çıkmaz. Allah yardımcın olsun Gürkan kardeşim.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Sorun su sanziman filtresi sanzimanin icindeymis yani sanziman inmesi gerekiyor diyor usta. Yag degistirdim sonuc ayni ses gelmeye devam ediyor. Benden 2.500 lira ile 3000 arasi cikar dedi honda ustasi acilmisken diger parcalarda kontrol.edilir diyor. Valla.ne yapacagimi sasirdim

Çevrimdışı Yasin K

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +15/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yasin
  • Marka: Fiat
  • Model: Marea 1.9 JTD ELX -
  • Model Yılı: 2001
Bence hemen şanzıman işine girme yürüyen ve motor akşamını bu araçların kendi ustasın da araştır sonuç alamazsan iyi bir otomatikçi bul şanzımançılara pek güven olmaz iyi araştır

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bugun bir ustaya daha gosterdim aracimi valfden geliyor bu ses dedi yarin takacak bakalim. Olabilirmi sizce arkadaslar

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bugun bir ustaya daha gosterdim aracimi valfden geliyor bu ses dedi yarin takacak bakalim. Olabilirmi sizce arkadaslar

Sen Ankara'dasın değil mi? Ankara'daki arkadaşlardan rica edelim iyi bir otomatikçi önersinler sana. Her gittiğin usta başka birşey söylüyor

Çevrimdışı gb0642

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Evet ankaradayim bugun valf degisti ses aynen devam ediyor. Simdide sarz dinamosunun bilyesi olabilir diyor. Bu goturdugum ustanin dedigine gore sanzimanla alakasi yok diyor. Sasirsim valla her usta farkli konusuyor. Iyi olur bi otomatikciye gostersem tsk ederim

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aydoğmuş Şanzıman'a gittin mi? Şaşmaz Oto Sanayi 8. (2473) Cad. No:22/1 Etimesgut 312 278 55 55

Evet ankaradayim bugun valf degisti ses aynen devam ediyor. Simdide sarz dinamosunun bilyesi olabilir diyor. Bu goturdugum ustanin dedigine gore sanzimanla alakasi yok diyor. Sasirsim valla her usta farkli konusuyor. Iyi olur bi otomatikciye gostersem tsk ederim

Çevrimdışı Yasin K

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +15/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yasin
  • Marka: Fiat
  • Model: Marea 1.9 JTD ELX -
  • Model Yılı: 2001
Benim daha önce gittiğim ustanın adresi aşağıda ben sorun yaşamadım işininde ehli bir ustadır.

Şahinler Otomatik Şanzıman
Adres: 88 Oto Sanayi Sitesi 2. Bölge 24. Cadde No:213 İvedik/Ankara
Tel:0.312 394 29 19          Fax: 0.312 394 29 20         7/24:0.535 846 17 56

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Benim daha önce gittiğim ustanın adresi aşağıda ben sorun yaşamadım işininde ehli bir ustadır.

Şahinler Otomatik Şanzıman
Adres: 88 Oto Sanayi Sitesi 2. Bölge 24. Cadde No:213 İvedik/Ankara
Tel:0.312 394 29 19          Fax: 0.312 394 29 20         7/24:0.535 846 17 56

Paylaşım için teşekkürler.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33