Gaza Geç Tepki, İlk Kalkışlarda Yığılma ve Performans Düşüklüğü Sorunu!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: harun deniz
  • Marka: opel
  • Model: astra cd
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar merhaba, başlıktada belirttiğim gibi sorun şu;
-Aracı ışıklarda veya ilk kalkışlarda hareket ettirdiğim zaman ivmelenme geç oluyor daha sonra toparlıyor ama yine istenilen seviyede değil.
-Seyir halindeyken gaza bastığımda geç tepki veriyor birde sanki arabayı bişey arkadan çekiyormuş gibi canı gitmek istemiyor hissi veriyor ve belli bir mesafe gittikten sonra arıza lambası yanıyor ve stop edip tekrar çalıştırdığımda ışık sönüyor.
-İlk çalıştırmada hareket ederken mutlaka ciddi bir silkeleme yapıyor aracı boşa aldığımda veya debriyaja bastığımda silkeleme geçiyor ve bi daha yapmıyor.
-Bariz belli olan performans kaybı var yani tofaşla kafa kafaya gidiyoruz nerdeyse olacak iş değil Yani kısacası bi cansızlık var araçta

Cihaza bağlattığımda EGR hatası verdi ama ben 2 ay önce sac koyarak iptal etmiştim demek ki yararı olmamış.Hatayı sildirip 2 hafta sonra başka bi ustaya gidip tekrar cihaza bağlattım yine EGR hatası verdi.
Şimdi ben EGR nin fişini çekip elektronik olarakta iptal edip öylemi devam etsem yoksa EGR yi değiştirip gaz kelebeğinide temizletsem daha mı yararlı olur? Ve ya bunların dışında sizin fikriniz nedir başka sebeplerden de bu sorunları yaşıyor olabilirim.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Astra mi araciniz ? Ben egryi temizlerim Şuan sorun yok. Balata spreyi ile temizliyorlar..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: harun deniz
  • Marka: opel
  • Model: astra cd
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Astra mi araciniz ? Ben egryi temizlerim Şuan sorun yok. Balata spreyi ile temizliyorlar..

Hüseyin, EGR'yi iptal etmeden önce temizledim ama birşey farketmedi yani arıza gitmedi. Benim derdim bu EGR yi değiştirsem yukarıdaki sıkıntılar gider mi? Ben EGR valfinin tek başına bu kadar sıkıntıya sebep olacağını zannetmiyorum ama başka da arıza kodu çıkmıyor. Araç Astra G 1999

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin

Hüseyin, EGR'yi iptal etmeden önce temizledim ama birşey farketmedi yani arıza gitmedi. Benim derdim bu EGR yi değiştirsem yukarıdaki sıkıntılar gider mi? Ben EGR valfinin tek başına bu kadar sıkıntıya sebep olacağını zannetmiyorum ama başka da arıza kodu çıkmıyor. Araç Astra G 1999
Benimde h kasa aracimda Aynı sorun vardı. Değişim çözüm olur ama ileride tekrarlar demişti usta. Bide gaz kelebeği. Kontrol edilse iyi olur.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33