Isitici lambasi yaninca motordan gelen ses?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 38saim38

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat sahin
  • Marka: Opel Zafira
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhabalar..

Arac 2005 model 1.9 dizel opel zafira.
Araci alali yaklasik 5 ay oldu ama arizalarindan biktim. Aracla manevra yaptigim zaman sag on lastik tarafindan (kut) diye bir ses geliyor o sesden sonra isitici lambasi yaniyor! Kirmizi lambada durdugum da arac rolantite calisirken motordan kut kut vurma sesi geliyor motoru istop edip calistirdigimda ses bir kac dakika gidiyor ve sonra tekrar vuruyor. Hareket halinde vurma yok sadece beklerken rolantide calisirken vuruyor ve gosterge ipresi kendi kendine inip cikiyor gaz verince kesiyor hareket edince eksozdan mavimsi duman atiyor ( yag eksiltmiyor) bilgisayar arizayi gostermiyor ustalara ya ben anlatamiyorum yada anlattimi anlamiyorlar oyle birsey olamaz diyorlar artik napacami bilemiyorum :(
(Isitici bujileri yeni)

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Aklıma bişey gelmiyor. Akşama kadar net cevaplar gelir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 38saim38

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
InşaAllah gelir artik gercekten biktim canimdan bezdirdi desem yeridir.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Bende de 2008 astra var. Rolantideyken devir titremesi bende de var. Ama vurma sesi yok.

Çevrimdışı 38saim38

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bugun yine ustaya gittim usta dondu kaldi boyle birsey olamaz diyor ama oluyormus dedim ama ariza neyden kaynaklaniyor cozemedi:( bilgisayar da hic ariza gostermiyor yokmu bir yon gosterecek arkadas bir zahmet valla biktim artik

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Bugun yine ustaya gittim usta dondu kaldi boyle birsey olamaz diyor ama oluyormus dedim ama ariza neyden kaynaklaniyor cozemedi:( bilgisayar da hic ariza gostermiyor yokmu bir yon gosterecek arkadas bir zahmet valla biktim artik

Egzozdan mavi duman atması hiç normal değil. Farklı bir ustaya gitmenizi öneriyorum.

Çevrimdışı 38saim38

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Oncelikle mesajiniz icin tesekkur ederim. Bu 6 ci usta oldu hepside bilgisayarla bakti motorda hic ariza bulamiyorlar opelin servisine gittim klimaciya yolladi. Klimaci, klimanin komprosorunu bozdu. Baskasina yolladi opelin servisi hic bakmadi ben boyle boyle yapiyor deyince direk yonlendirdi. Dumani sadece isi lambasi yaninca duman atiyor isi lambasi geri kendilinden gidiyor ve hersey normallesiyor arabayi satsam satin alan kisi benim suanki dustum duruma dusecek:( boyleyken satmaya icim el vermiyor.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Allah alla...

Çevrimdışı sinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +44/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sinan
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
  • Model Yılı: 2007
Öncelikle geçmiş olsun. Yağ yakmadığından nereden eminsiniz? Durum sıkıntılı duruyor rektefe bile olabilir.  Bahsettiğiniz şey kızdırma bujisi sanırım. Öncelikle akünüz yeni mi? Akü bitmeye yaklaşınca bu tarz arızalar baş gösterebiliyor. Eğer akü yeni ise kızdırma bujilerini kontrol etmenizi (patlak, oksitlenme vs) tavsiye ederim. Gerçi sıkıntı olsa bilgisayarda görünmesi gerek. Sıkıntı varsa onları bir değiştirin. Ses için ise video koyarsanız daha iyi olacaktır. Yatak vurmasıda olabilir iticilerden de gelebilir. Araba sizden önce uzun süre yatmış m? Yağsız falan kalmış mı?
Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

Çevrimdışı WmLord

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Sıcakken kızdırma lambası yanıyorsa elektrik tesisatını da kontrol ettirin. Motor vuruntulu çalışıyorsa tez vakitte açtırın o motoru. Zaman geçtikçe aşınma artabilir, varsa turbo gibi unsurlar da işin içine girecektir.

Çevrimdışı 38saim38

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Aku yeni isitici bujileri yeni. Yagini gecen ay degistirdim her iki veya uc gune yagini suyunu kontrol ederim yagda eksiltme yok ve motorda yag sizintisida yok.  ( evet isiticisi bujisi) bildigim kadar araba hic yatmamis ben 3 elim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33