kızdırma bujisi ve motor arızası ikaz ışığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taa.ekin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Volkswagen
  • Model: Polo 1.4
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Motorin
arakadaşlar merhaba 2008 polo 1.4 dizel aracım geçenlerde su kaçırıyordu paslandığı için boru delinmiş kaynak yapıldı vs kurtulduk sanayiden eve gelirken araç teklemeye başladı ve kızdırma bujisi ikaz ışığı yandı bi bakayım diye sağa çektim sonra araç hiç çalışmadı. ustayı aradım geldi kabloları kurcaladı çalıştırdı vs ama tekrar olabilir tesisatta bi sıkıntı var muhtemelen bi getir bakalım dedi. 1 hafta sorunsuz kullandım ve dün götürdüm sanayiye sıkıntı neymiş baksınlar diye. baktılar ve tesisatın açılması lazım muhtemelen içerde kopuk kablo var ama elektrikçi usta izinde pazartesi getir dediler ve kablolar çok sarsılmasın diye de plastik kelepçeyle bağladılar. çıktım sanayiden eve gelirken tekrar aynı şey oldu kızdırma bujisi ikazı yandı neyse kurcaladım çalıştırdım falan ama ışık sönmedi ve motor arıza ışığı da yanmaya başladı. motor arızası da yanınca korktum eve yakındım allahtan da evin önüne park ettim hemen ama şimdi pazartesi götürmem gerek tekrar. kızdırma bujisi ve motor arızası ışıkları yanarken aracı hareket ettirmem doğru olur mu? 15-20 km yol gider mi? bilgisi olan var mı ne dersiniz? ne yapmalıyım. motor arızası ışığı yanmasa tekleye tekleye kurcalaya kurcalaya götürürdüm ama işin içine motor da girince tırstım açıkçası.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
şimdi kızdırma bujisi dizellerde diğer adıyla ön ısıtma bujisi olarak geçer. yakıtı motora ısıtıp verir. hava sıcak olduğundan onun lambası yansa da çok sıkıntı olmaz. ama arıza lambası ayrı bir dünya....
yeni nesil araçlarda en küçük şeyde motor arıza lambası yanıyor. bu bujiden kaynaklı olarak yanıyor da olabilir. farklı nedenle de olabilir. bu iş biraz şanş meselesi. bana sorarsan 15 km çok bi mesafe değil arabayı cok zorlama düşük viteste çok dur kalk yapmadan bence gidilir.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Abi ben tecrübeli birisi olarak yazayım sana. Benim 4 ısıtma bujimden ikisi 1. Ve 3. Silindirdeki arizalandi mecburen uzun yoldaydım öyle bi 500km gelmek zorunda kaldım. Gelir gelmez servise gittim oda kaynamış. Sökülürken kırıldı sonuç silindir üst kapağı söküldü tornacida kırıklar çıkartıldı. Sonuç conta değişti taslandi derken masraf katlandı. Isterseniz buji kaynaması olarak araştırabilirsiniz

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
  • Ad Soyad: Cenk Doğu
  • Marka: Citroen
  • Model: C2
  • Model Yılı: 2005
Bende de bu arıza var. Uzun zaman yaptırmadım. Kış bakımında aradan çıkartacağım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33