Aracımdaki stop etme ve sirkeleme sorunu hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Ruhsata ilk işlendiği tarihe bakarsanız (ek evrakta) 1 aylık bir yanılmayla ne zaman takıldığını anlayabilirsiniz. Birde lpg tankının ve lpg beyninin üzerinde etiket olur. Oradan okuyabilirsiniz.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Hocam aracınız kaç km dir lpgli cruze larda cok yaşanan hatta chevroletin genelinde olan sübap erimesi sizin sorunun kaynagı olabilir hatta çoğu arkadaş lpg takıldıktan sonra çelik sübaplarla değiştirirler sübapları bence bi baktırmanızı tavsiye ederim

Samsung Note 3 Cihazımdan Tapatalk ile Gönderildi

LPG nin ne zaman takıldığını kaç km de takıldığını bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
Yetkili servis araca baktımı hocam baktıysa onlar ne dedi

Sent from my iPhone using Tapatalk
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı gothicwhisper

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Gökhan
  • Marka: Fiat
  • Model: Stilo
Lpg sisteminin uyumsuz yada Montaji yanlis olma ihtimali yuksek.

Benzinde de yaparsa bu sorunlar atesleme sistemine bakilmali oda sorunsuz ise , subab silindir timing zamanlama dogru yapamadigindan mil hatasi verir.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı ozgdem

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Özgür DEMİRCİ
  • Marka: Chevrolet
  • Model: Cruze LS Plus
  • Model Yılı: 2010
2010 Cruze LS Plus Aracım var. Aynı sıkıntıları ben de yaşıyorum. Sabahları motor soğukken stop etme dikkat etmişeniz debriaja bastığınızda oluyordur. Bende bu sorun katalizör arıza ile başladı. Muhtemelen katalizör içerisindeki taş filtre özeliğini kaybederek dökülmeye başladı ve egzos gazını dışarı beremediğinden bu durumu yaşıyorsunuz. Katalizörü değiştirirseniz bu sorun biter diye düşünüyorum. Diğer sıkıntının da akım arkadaşın da belirttiği gibi ateşleme bobininden olduğunu düşünüyorum. Yeni değiştirdim diyorsunuz ancak lpg li araçlarda bu sıkıntı daha sık yaşanabiliyor. Katalizör + Bobin en fazla 1500 liraya patlar. Bunun yanında kelebeği temizletmek de gerekir ama nedense ona cesaret edecek bir usta ben bulamadım. Herkes kelebeği temizlenmesi gerektiğini söylüyor ama iş temizlemeye gelince.sn böyle bin bakalım biraz daha sonra bakarız diye sallıyorlar. İyi bir usta bulursan ona da baktır derim. Sonuçları da paylaşırsan sevinirim

Çevrimdışı koray48

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: kry sktmn
  • Marka: kalos
  • Model: 2005
  • Model Yılı: 2005
2005 kalos 1,2 aynı sorun bende de var. sabahları çalıştıktan sonra istop etme, vites küçültürken dahi boşa alındığında istop etme, silekleme... ya da deviri kendi kendine yükseltiyor. araç boştayken yokuş aşağı bırakınca ya da durduğu yerde freni pompalayınca devir artıyor... sanırım kronik bunlar. cihaza bağlandığında krank sensörü hatası verdi değiştirdim sensörü hala aynı devam ediyor. çözen varsa paylaşırsa sevinirim. ustalara kalırsa deneye deneye bi araba parası alacaklar bizden. arabadan soğudum artık...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Allah kolaylık versin. İnsanı strese sokanda işten anlamayan usta takımı... Allah düzgün kişilere denk getirsin.

2005 kalos 1,2 aynı sorun bende de var. sabahları çalıştıktan sonra istop etme, vites küçültürken dahi boşa alındığında istop etme, silekleme... ya da deviri kendi kendine yükseltiyor. araç boştayken yokuş aşağı bırakınca ya da durduğu yerde freni pompalayınca devir artıyor... sanırım kronik bunlar. cihaza bağlandığında krank sensörü hatası verdi değiştirdim sensörü hala aynı devam ediyor. çözen varsa paylaşırsa sevinirim. ustalara kalırsa deneye deneye bi araba parası alacaklar bizden. arabadan soğudum artık...

Çevrimdışı ozgdem

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Özgür DEMİRCİ
  • Marka: Chevrolet
  • Model: Cruze LS Plus
  • Model Yılı: 2010
Merhabalar ben de de var olan sorundan şükür kurtuldum. Siboplar değişince sıkıntı kalmadı. Güncel hali ile 1000 tl gibi bir rakama halloluyor

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Merhabalar ben de de var olan sorundan şükür kurtuldum. Siboplar değişince sıkıntı kalmadı. Güncel hali ile 1000 tl gibi bir rakama halloluyor

Bilgilendirme için teşekkürler Özgür bey

Çevrimdışı koray48

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: kry sktmn
  • Marka: kalos
  • Model: 2005
  • Model Yılı: 2005
Allah kolaylık versin. İnsanı strese sokanda işten anlamayan usta takımı... Allah düzgün kişilere denk getirsin.

Sağolun...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33