Gaz'a basmayı bırakınca Titreme - c5- ehdi

hga · 6 · 2227

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hga

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: hasan efe
  • Marka: opel
  • Model: İnsignia
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Benzin
Selam arkadaşlar.

110- km' hız ve 6. vites de yaklaşık 2100 devir bandında giderken gazı bırakınca araçta balans varmış gibi titreme yapıyor. Direksiyon titremiyor. Koltukta hissediyoruz.
Boşa alınca herhangi bir sorun yok. Gazlamaya devam edersek te herhangi bir problem yok. Taaa ki gazı bırakınca 2100 devir bandı hangi hıza ve vitese denk gelirse gelsin titreme gerçekleşiyor.
ayrıca,  2100 devirde, 5 - 4 viteslerde de aynı titreşimi alıyoruz.

V kayışı-triger-şanzıman yağı vs vs kısaca ağır bakımı yeni yapıldı. Aracı yeni aldık. Öncesinde hissederdim sanırım.
Bakım sırasında salak eleman,  trifer tarafı motor kulağı sökülü iken, yağı boşaltayım diye kaldırmış arabayı. Hemen farkettim, enseye bir tokat indirttim aracı. Motor doğal olarak eğilmiş idi.
Acaba sanzıman alt kulaklarını zedelemiş ve bu sorun bu nedenden ötürü oluyor olabilir mi?

İkinci ihtimalim, debriaj ve volan. Tekerden geren geri beselemli güc, geriye doğru balatanın tam tutamamasından kaynaklı ilgili devir bandında titremeye neden oluyor olabilir.

Çözüm olarak ilk aşamada, şanzıman alıştırması yaptırtmakolacak.
Ayrıca, V kayışı gergi kütüklerinin doğru esneme payında çalışmadığını düşünüyorum. Benzer titreşimi rönaltide de alıyorum. Klima aç / kapat yapınca titreşim kayboluyor. V kayıs gergisi normale dönüyordu. bununla ilişikilendirmek ne kadar doğru bilemedim.

Sizlerin fikirleri nelerdir?

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Bana göre sorun sanzıman takozu&kulakçığında.. Anlattığınıza göre sanzımana&vites kutusuna yük binince yapıyor..

Çevrimdışı hga

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Yük her devirde mevcut.  Belirli devir bandında kulakçıkların sinyal vermesi olası olabilir mi?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Geçmiş olsun.

Bir soru; boğaz kelebeğini temizlediler mi? Bakımda yani?
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Yük her devirde mevcut.  Belirli devir bandında kulakçıkların sinyal vermesi olası olabilir mi?

^^^^^^^^^^^^^^^^^

Çevrimdışı hga

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Hayır temizlenmedi. Fakat, bu hadise gazı vermediğim zaman oluyor malum devir' de.
Milim dokunsam kesiyor.
bu arada, arac  dün hiç yapmadı. Taaki 80 km' sonra başladı. Şanzıman baskı balata malum ısındı. Kalkıslar titremeye başladı. Büyük ihtimal baskı balata diyorum

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Doğru tespit. Baskı balata. Ama balata bitmeden değişim yapma. Fransız'da bu sorun kronik.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Hayır temizlenmedi. Fakat, bu hadise gazı vermediğim zaman oluyor malum devir' de.
Milim dokunsam kesiyor.
bu arada, arac  dün hiç yapmadı. Taaki 80 km' sonra başladı. Şanzıman baskı balata malum ısındı. Kalkıslar titremeye başladı. Büyük ihtimal baskı balata diyorum

^^^^^^^^^^^^^^^^^

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33