MOTORDAN DUMAN GELMESİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdar özler

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: SERDAR ÖZLER
  • Marka: ALFAROMEO
  • Model: SPIDER
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Tipi: Benzin
Alfaromeo spıder aracımı çalıştırdıktan 2-3 saniye sonra motorun manifolt bölümünden bir duman geliyor ve 3-5 saniye sonra yok oluyor.Aracım fan açmadığı için hararet yaptı üst contayı her ihtimale karşı değiştirttim .Motorun iç kısmı tertemiz çıktı .Manifolt contası zarar görmüş olabilirmi.O sebepten yapabilirmi .Termostat değişti.

Çevrimdışı Arda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +29/-0
  • Forum Otomobil
    • FORUMOTOMOBİL
  • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa Swing
  • Model Yılı: 2000
eksoz manifoltundanmı duman geliyor? bikere çonta ölmüş olsa o duman sürekli gelir. başka sıkıntı var.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Alfaromeo spıder aracımı çalıştırdıktan 2-3 saniye sonra motorun manifolt bölümünden bir duman geliyor ve 3-5 saniye sonra yok oluyor.Aracım fan açmadığı için hararet yaptı üst contayı her ihtimale karşı değiştirttim .Motorun iç kısmı tertemiz çıktı .Manifolt contası zarar görmüş olabilirmi.O sebepten yapabilirmi .Termostat değişti.
OPEL ''Wir Leben Autos''

Çevrimdışı serdar özler

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: SERDAR ÖZLER
  • Marka: ALFAROMEO
  • Model: SPIDER
  • Model Yılı: 1996
Teşekkür ederim ilginize.Hani üst contada değişti kontrol ettim acaba yağ kaçırıp manifolttan duman geliyor olabilirmi diye .Kaçakta yok .Şanzıman keçelerinin tamamını değiştirttim.Ayrıca direksiyon kutusu yağ terlemesi yapmıştı onunda komple tamir takımını değiştirttim.Hadi açılmışken baskı balata vs.Anlayacağınız herşeyi Yaptırdım.Elektriksel birşey olabileceğini düşünmüyorum zira arç çalıştıktan 3-5 saniye sonra bu dumanı yok ediyor.Ama NE olabilir.Sanki ilk çalıştırma anında bir tepme gibi bir durum söz konusu.İyi dileklerimle.Saygılar.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
O dumanın nereden geldiğini anlamak için motor kaputunu açıp pür dikkat izlemeniz lazım. İlk çalıştırmada geliyor ve kısa sürede kesiliyorsa, egzoz manifoltu üzerine damlayan bir sıvı var demektir. Manifolt ısındığında o sıvı her neyse buharlaşmaya başlıyor. Bu motor kaput sacının iç kısmındaki bir terleme sonucu su damlasıda olabilir, cam suyu taşıyıcı plastik borudan sızan suda olabilir, yada fren hidroliği, direksiyon hidroliği yahut motor yağının bir şekilde (fanlar, tikreşim, kayışlar vs) manifolt üzerine sıçraması sonucuda olabilir.

Yapmanız gereken direksiyon başına birini oturtup vites boşta arabayı çalıştırmasını söyleyip, motoru dışarıdan izlemek. Sıvının nereden geldiğini bulursanız probleme o şekilde yönlenmemiz doğru olacaktır. Geçmiş olsun.

Ayrıca sizi tanışma bölümünde tanımak isteriz. İşte link
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı kenan emlik

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kenan Emlik
  • Marka: subaru
  • Model: impreza
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
muhtemelen contalardan birinden yağ veya su kaçırıp eksoza damlıyor olabilir.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33