Sabahları ilk çalıştırmada marş almıyor

By_R · 33 · 7091

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ÜMİT T.
  • Marka: OPEL
  • Model: ASTRA 2012 Sedan EnjoyPls
  • Model Yılı: 2012
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
 Arkadaşlar Merhaba,

Aracım 2011 Chevrolet Aveo 1.4 Benzin+Lpg 78000 km'de.

Aracım sabahları her nedense ilk çalıştırmada marş almıyor normal çalışır gibi zorluyor ama bir türlü çalışmıyor fakat 2.marşda ( çok nadir 3.  marşda) anında tık diye alıyor.

Bu sebepden aracda değişen parçalar şu şekildedir ;

1-Akü sıfır alındı
2-Bobin orjinali ile değişti
3-Bujiler değişti
4-Lpg gaz ayarları yapıldı-Bakımı yapıldı
5-Boğaz kelebeği temizletildi.

Fakat sorunum devam ediyor aracımı ilana koymak üzereyim artık o derece sıkıldım binmek bile istemiyorum sırf bu yüzden.

Araca Enjektör temizleyisi WURTH benzine ilave edip bir kaç gun benzinde kullandım sorun kalktı gibi geldi fakat benzine para yetiremedik mecbur LPG Devam edelim dedim onda'da ertesi gün aynı sorunu verdi benzinde dahi bıraksam yine aynı sorun devam etti.

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum artık çıldırmak üzereyim .  :-X:)

Teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Çıldırma Ümit, oluyor bazen böyle durumlar. O kadar küçük birşeyden kaynaklandığı çıkıyor ki ortaya, en sonunda insan diyor ki bu kadar masraf ettim... Bu kıytırık şeyden mi diyor...

Ümit şimdi benim aklıma gelen 2 sorun daha var. İlki benzin otomatiği, yada benzin pompasıda diyebiliriz. Birde benzin deposu filtresi. Bu guruba bir baktır önce. İkinci olarak air intake, yani hava girişi... Hava filtresi kabını ve hava kanallarını kendin gözle kontrol et. Kırık, çatlak veya olaması gerekenden farklı bir durum varmı? Eğer fazla hava çekiyorsa motor, bu sıkıntıyı vermesi muhtemel. İlk yazdıklarıma gelince benzin akışında sorun varsa ki, ilk marşta değil ikincisinde alıyor araç, ilk marşta bir miktar benzini çekmeyi başarıyor ikinci marşta çalışıyor... Filtre tıkalıysa, depo kirliyse... Bu durum sözkonusu olabilir.

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Cevabınız için teşekkür ederim,

Bu kadar masraf ve değişenden sonra inanın aklıma gelmedi bunlar gaz kesici diye düşünüyordum fakat dediğiniz gibi benzin pompası benzin depo filtresi bunlara baktıracagım en kısa sürede yani arac enjektör temizlendikten sonra ( würth) ile sanki kendine geldi gibi oldu fakat LPG ne zaman alıp devam ettiysem sorun yine basladı LPG gaz kesici acaba gazı kesmeyip sabahları hortumdan benzin geçmesini mi engelliyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Cevabınız için teşekkür ederim,

Bu kadar masraf ve değişenden sonra inanın aklıma gelmedi bunlar gaz kesici diye düşünüyordum fakat dediğiniz gibi benzin pompası benzin depo filtresi bunlara baktıracagım en kısa sürede yani arac enjektör temizlendikten sonra ( würth) ile sanki kendine geldi gibi oldu fakat LPG ne zaman alıp devam ettiysem sorun yine basladı LPG gaz kesici acaba gazı kesmeyip sabahları hortumdan benzin geçmesini mi engelliyor diye düşünüyorum.

Gaz ayarına götürmüşsün. Öyle birşey olsa usta bunu söylerdi. Bence benzin filtre gurubuna bir baktır. Belkide enjektörlerde sorun var... Ama unutma depo temizliği masraflı iştir.

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Geçmiş olsun

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tahmini bir miktar ile sizce ne kadar olabilir hocam
Clio HB için 600TL istediler. Tabi onda torsiyonda sökülüyor...

Asus Zenfone 6 ile Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Of of 😊 neyse hocam bu şekilde satana kadar devam o zaman teşekkürler ilginiz için çözüm bulursam tekrar yazacağım buradan

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Of of 😊 neyse hocam bu şekilde satana kadar devam o zaman teşekkürler ilginiz için çözüm bulursam tekrar yazacağım buradan

Arabayı satıp, tekrar 2. el araba almakta her zaman çözüm değil. Bunu unutma, alacağın arabaya güvenle binebilmek için en basit periyodik bakımı yenilemen gerekecek ki buda nereden baksan en az 200 TL tutacaktır. Yeni alacağın aracın kışlık lastiği olacak mı? Yazlıklar uyacak mı? Yada başka bir noksanı olacakmı? Bunların hepsi masraf... Ben kabaca söylüyorum ama çok temiz ve bildiğin bir araç alamayacaksan, 2. el yeni araçta kafadan 2.000 TL masrafın olacaktır. Tabi daha fazla yada daha az olma ihtimalide var ama iyi düşün sonra karar ver. Seni anlıyorum, araçta sıkıntı var. Ve bu durum seni bunaltmış. Bana soracak olursan mevcut arızayı düzeltmek için zaman+para harcarsan daha kârlı olursun. Tabi son karar senin. ;)

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bak yine beni düşündürdun hocam yorumunu dikkate alıp çözüme odaklanacagim :-)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bak yine beni düşündürdun hocam yorumunu dikkate alıp çözüme odaklanacagim :-)

Ümit kardeşim, bizler forumotomobil ailesinin bir ferdi olarak bunun gibi durumlarda birbirimize destek olmak için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Bazen öyle durumlar oluyor ki, insan bakıyor ama göremiyor. Düşün ki bir çift gözün göremediğini, çevrendeki diğer gözler inceliyor ve fikrini belirtiyor. Otomobil pazarı ciddi anlamda kurtlar sofrası. Neler gördük, arızayı aslında baştan bilipte, aşama aşama müşterisine lüzumsuz parça değiştirten ustalar mı (!) ararsın, yada işi bilmeyip deneme yanılma yapan ustalar mı? (!) benim saba başka bir tavsiyemde hali hazırda gittiğin ustanıda bir değiştir. Başka bir ustanın kapısını çal. Bakalım o ne diyecek ;)

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Yaşça benden büyüksün sanırım Teşekkürler abim yardımların için anadolu yakasında Opel chevrolet anlayan düzgün bir usta bulmak lazım bakalım :) 

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Yaşça benden büyüksün sanırım Teşekkürler abim yardımların için anadolu yakasında Opel chevrolet anlayan düzgün bir usta bulmak lazım bakalım :) 

Evet yaşça büyüğünüm ama önemli olan karşılıklı sevgi ve saygıdır. Bi araştır kardeşim, ne demişler tebdili mekanda ferahlık vardır ;)

Çevrimdışı ersinmert

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: mert sancak
  • Marka: renault
  • Model: megan
  • Model Yılı: 2005
SİZİN ARACIN SORUNU BENZİN FİLİTRESİ VE YA BENZİN POMPASI VE YAHUT ENJEKTÖRLERİ BOGAZ KELEBEGİ BUN LARA BAKTIRMANIZ LAGZIM VE BİRDE BENZİN AZ OLURSA BENZİNİ ZOR ÇEKER BENZİN POMPASI

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
SİZİN ARACIN SORUNU BENZİN FİLİTRESİ VE YA BENZİN POMPASI VE YAHUT ENJEKTÖRLERİ BOGAZ KELEBEGİ BUN LARA BAKTIRMANIZ LAGZIM VE BİRDE BENZİN AZ OLURSA BENZİNİ ZOR ÇEKER BENZİN POMPASI

Hocam boğaz kelebeğini temizlettim ardından kalibrasyon ayarlarını yaptırtttım sorunum devam ediyor deneme yanılma ile benzin pompasına doğru gidiyoruz bakalım her gaz alımda benzinde alırım asla ceyrek depo altına düşürmem benzini yarım depo ile veya daha fazla ile gezerim ve her 1000 km 'de enjektör temizleyici ilave ederim ama ne zaman gaz alsam ertesi gün sabah aynı sorun ile yüzyüze kalıyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33