Seyir Halindeyken ve Rölantide Stop etmee

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gsliahmet

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ahmet Söylemem
  • Marka: Hyundai
  • Model: accent
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar öncelikle hepinize şimdiden çok teşekkür ederim 1 aydır aracım yüzünden bunalıma girdim artık önceden basına böyle bi olay gelen bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim
benm 99 model 1.5 gls Accent aracım var araç rölantide beklerken devir ibresi 0 doğru düşüyor ve tam stop edeceği anda zorlanarak ibre yukarı cıkıyodu genelde bunu fan çalışırken yapıyodu bende 1 ay önce aracımın triger buji buji kabloları felan değişmesi için ustaya bıraktım ustadan aracı aldım acaba dülzelirmi dedim düzelmedği gibi araç fazla yakar oldu 20 tl gaz 70 km yapıyodu otogazcıya gittim rölanti ve fazla yakma sebebini söledim rölanti sensörü bozuk dedi gaz ayar vanası taktı gaz ayarı yaptı araç çok güzel olmuştu şayet aracı geldikten sonra 4 saat sonra çalıştırdım sürdüm araç debriyaja basınca stop ediyor vites küçültmeye gelmiyor benzinde de aynısı oluyr ertesi gün servise götürdm sente ayarına baktır biz ayarı baya kıstık dediler biraz urastılar aracı aldım geldim biraz zaman geçti yine aynı açtım kaputu vanayı iptal ettim rölanti sensörünü yeniden taktım araç düzeldi sente ayarı düzgün usta tekrar açtı baktı gaz kelebeğini rölannti sensörünü temizlettim araç yine aynı benzinde gazda stop ediyor rölantide çalışırken genelde fan açıkken ibre düşüyor bazen zorlanarak çıkıyor bazen ise stop ediyor 2 dk bi yapıyo kendiliğinden bunu veya fan açıkken hafif ara gazı verip hemen çekiyorum ayağımı ibre çıkıyo hemen düşüyor stop ediyor  ne yapcamı şaşırmış durumdayım ustalara verdim paraya acıyorum artık bu arada lpg eski sistem lpg     

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987

Çevrimdışı gsliahmet

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ahmet Söylemem
  • Marka: Hyundai
  • Model: accent
  • Model Yılı: 1999
evet hocam kontrol edildi ancak araç elektriksel bi sorun yok farlarım unttumda bile 3 saat yetti akü tık diye alıyodu

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Murat'ın başına geldiği gibi, hava filtresi muhafazasından olabilir mi acaba... çünkü en son oraya bakilmisti. Kapta çatlak varmış.

Tapatalk

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33