Motordan Şıkırtılı Ses Geliyor Sebebi Nedir? [VİDEO'YU İZLEYİN!!]

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: harun deniz
  • Marka: opel
  • Model: astra cd
  • Model Yılı: 1999
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar, düne kadar böyle bir sorunum yoktu, belki de vardı fakat ses iyice artmaya başlamış ki farkettim :-\ Bu şıkırtılı sesin sebebi ne olabilir. İki adet video yükledim birincisi araç benzinle çalışıyor ikincisi lpg ile. Pek bir fark yok zaten. Bazı dostlar yağı değiştirmemi söyledi, yağı ve filtreleri 5500 km önce komple değişmişti sebebi yağ olabilirmi? Bir ara forumlarda gezerken okumuştum subaplardan veya iticilerden de bu şekilde ses gelebiliyormuş. Cumartesi ustaya göstericem ama sizin fikirlerinizi almak istedim. Bi yardım edin  :anlamadim:

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
1. Sübap
2. Enjektör
3. Dağılmış katalizör

Bu üçünden olabilir. Videoda ses gelen yer egzost manifoltuna yakınsa katalizör... ustaya baktirin

Tapatalk

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Bana enjektör gibi geldi

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Dün videoyu ustaya dinlettim. Tecrübesi çok çok iyi olmasa da ortalamanın üzerinde olan iyi bir ustadır. Hiç bir şey yapmadan önce yağını ve filtresini değiştir dedi ve Castrol magnatec kullan dedi. Bende sanayi ağzıyla abi dedim yağla ses gider mi bunlar subap sesine,itici sesine benziyor bana kalırsa sıkıntı burda dedim :D sen dediğimi yap Castrol magnatec kullan, senin kullandığın GM yağ kalitesiz olup çabuk yanar bir de 5500 km olmuş senin hemen değiştirmen lazım. Şimdi ben de yağını değiştiricem ama Mobil , Castrol'den daha iyi bir yağ değil mi arkadaşlar yani niye Mobil'i değilde Castrol'ü tavsiye ettiki? Tabi ki değiştirdikten sonra sonucunu buraya yazıcam arkadaşlar ama bana kalırsa sıkıntı yağla çözülmeyecek :düşünüyor:

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005
ben sesi duyamadım. normal gibi. benzinli motor sesi duymayalı yıllar oldu :(

Asus zenfone 6

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Dün videoyu ustaya dinlettim. Tecrübesi çok çok iyi olmasa da ortalamanın üzerinde olan iyi bir ustadır. Hiç bir şey yapmadan önce yağını ve filtresini değiştir dedi ve Castrol magnatec kullan dedi. Bende sanayi ağzıyla abi dedim yağla ses gider mi bunlar subap sesine,itici sesine benziyor bana kalırsa sıkıntı burda dedim :D sen dediğimi yap Castrol magnatec kullan, senin kullandığın GM yağ kalitesiz olup çabuk yanar bir de 5500 km olmuş senin hemen değiştirmen lazım. Şimdi ben de yağını değiştiricem ama Mobil , Castrol'den daha iyi bir yağ değil mi arkadaşlar yani niye Mobil'i değilde Castrol'ü tavsiye ettiki? Tabi ki değiştirdikten sonra sonucunu buraya yazıcam arkadaşlar ama bana kalırsa sıkıntı yağla çözülmeyecek :düşünüyor:
Abi ben yetkili Opel servisinde yağ yağ filtresi degistirttim. Serviste bile gm kullanmıyorlar. Yeni yasada belli yaş üstü araçlarda yan sanayi kullanabilme serbestliği geldi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aracın çekişinde sıkıntı var mı? Yağ eksiltiyor mu?

Yağı 1 hafta önce ölçtürdüm normal çıktı ama eleman istersen 1 litre ilave edelim dedi bende zaten komple değiştiricem gerek yok dedim. Yağda çok ciddi eksilme yok ama aracın çekişi zayıf hem seri değil hem zorla gidiyormuş gibi his veriyor yani araç 160-170km/h yi görüyor ama geç çıkıyor o hızlara.Birde gaz pedalına basıyorum hemen tepki vermiyor birazcık geç toparlıyor. Gaz kelebeğini temizletmemi de söylediler.

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Abi ben yetkili Opel servisinde yağ yağ filtresi degistirttim. Serviste bile gm kullanmıyorlar. Yeni yasada belli yaş üstü araçlarda yan sanayi kullanabilme serbestliği geldi.

Hüseyin, Yağ önemlidir dostum bende makinacı olduğum çok dikkat ederim. Geçen hafta CNC makinelerine toplam 1000 litre yağ aldım ve de kaliteli yağ inan normalin 1,5 katı daha pahalı total de 2000 euro fazla gitti ama olsun yağ makinenin kalbidir :) Ben aracı aldığımda yağı yeni değişmiş ve GM kullanmışlar inan bana ben olsam kesinlikle GM kulanmazdım. Zaten ben o markayı aracı alınca duydum :D Cumartesi gelsin de Mobili bi kullanalım bakalım sonuç ne olacak :)

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5

Hüseyin, Yağ önemlidir dostum bende makinacı olduğum çok dikkat ederim. Geçen hafta CNC makinelerine toplam 1000 litre yağ aldım ve de kaliteli yağ inan normalin 1,5 katı daha pahalı total de 2000 euro fazla gitti ama olsun yağ makinenin kalbidir :) Ben aracı aldığımda yağı yeni değişmiş ve GM kullanmışlar inan bana ben olsam kesinlikle GM kulanmazdım. Zaten ben o markayı aracı alınca duydum :D Cumartesi gelsin de Mobili bi kullanalım bakalım sonuç ne olacak :)
Abi biliyorum meslektasız bende cnc okudum kullandım. Yağ önemli. Yan sanayi demişim sabah uyku sersemligi ile yağın yan sanayisi olmaz ya castrol yada mobil 1 koydular

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Dün akşam farklı bir ustaya gittim yağ çubuğunu çekti ve bi baktık yağ 1. tırnakta kalmış çok şaşırdım 2 hafta öncesi ölçtürmüştüm normaldi. Bu kadar dar zamanda çok yağ yakarmı araç? Usta hemen yağını komple değiştir dedi elf moligraf tavsiye etti. Yarı sesntetik kullan, tam sentetik kullanırsan daha çok yağ yakar dedi. Bende akşam vakti elf moligraf bulamadım yağcıda sabahı da bekleyemedim elf sporti attım. Bu arada ses fincan denilen parçalardan geliyormuş yağ seviyesi azaldığı için fincanlara (kadeh denilen şeyle aynımı bilmiyorum) yağ gitmemiş ve ses yapmış. Bana uzun yola git biraz bas yağ sıkıştırsın heryere ulaşsın dedi. Birazdan yola çıkıcam bakalım ne olacak? Şimdi sorularıma geleyim;
Elf sporti attım ilerde yağ eksiltti üzerine castrol veya mobil eklesem sıkıntı olurmu? Bu fincan denilen şeylerin performansa veya motora bir zararı olurmu yoksa sadece ses mi yapar? Birde usta dediki opellerin kronik sorunudur yağ yakma veya eksiltme dedi arabanda devamlı yağ bulundur dedi. Bunun ana sebebi nedir abiler valla paraya kıyıp rektefe bile yaptırırım arabaya ama bu yağ yakma eksiltme rektefeyle düzelirmi?

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Her motoru eleştirebilir, ömrünü verimliliğini tartışabiliriz ama hiç bir motor için fabrikadaki mühendis yağ yaksın diye bunu imal etti ve kroniktir diyemeyiz, ustanızı tanımıyorum ama olayı yorumlama şeklini hiç beğenmedim. Yağ yakmanın sentetiklikle arasında alaka kuramadım, kullandığınız yağ hangi vizkozite değerinde ve size önerdiği elf hangi vizkozite değerinde?

Çevrimdışı harun43

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Arkadaşlar çok şükür ses azaldı hatta biraz daha uzun yol yaparsam bitecek gibi duruyor. Ve arıza ışığı yanıyordu biraz gittikten sonra şimdi o'da yanmıyor artık tabi ilerde tekrar başlar mı zaman gösterecek. Hepinize teşekkür ediyorum Bundan sonra 2 haftada bir yağını kontrol edicem maddiyat uygun olursa fincanları komple değiştirmeyi düşünüyorum. Elf sporti marka yağ kullandım, yağ eksilttiğinde başka marka ile ilave yapmak sıkıntı çıkartırmı ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
geçmiş olsun ama bana sorarsan riske girmeye gerek yok, motor yağını tek marka kullan.

Arkadaşlar çok şükür ses azaldı hatta biraz daha uzun yol yaparsam bitecek gibi duruyor. Ve arıza ışığı yanıyordu biraz gittikten sonra şimdi o'da yanmıyor artık tabi ilerde tekrar başlar mı zaman gösterecek. Hepinize teşekkür ediyorum Bundan sonra 2 haftada bir yağını kontrol edicem maddiyat uygun olursa fincanları komple değiştirmeyi düşünüyorum. Elf sporti marka yağ kullandım, yağ eksilttiğinde başka marka ile ilave yapmak sıkıntı çıkartırmı ?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33