el freni kaçırıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrullah95

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Emrullah Ertürk
  • Marka: Tofaş
  • Model: Kartal S
  • Model Yılı: 1996
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
öncelikler herkesin kadir gecesi mübarek olsun. bende 96 kartal s var ve el freni kaçırıyor. sanayiye götürdüm usta bişeyler yaptı ama fayda etmedi. fren kolu sertleşti ama kayma devam ediyor. ben ustaya neden olmadı diyorum bu modeller anca bu kadar tutar, kafa yukarı bakarken 1e aşağı bakarken geri vitese koy bişey olmaz dedi. ben zonguldakta yaşıyorum ve çok fazla yokuşlu yollar. bazen yokuşta durunca el freni ile kalkmam gerekiyor ama el freni yapınca biraz beni telaşlandırıyor. bu kartallarda kaydırma/kaçırma sorunu kronik mi? yardımcı olursanız sevinirim, hayırlı bayramlar...

Çevrimdışı emrullah95

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Emrullah Ertürk
  • Marka: Tofaş
  • Model: Kartal S
  • Model Yılı: 1996
yağlanma yapmış temizledik alışması lazım demişlerdi. pazartesiye kadar düzelmezse başka bi ustaya daha göstereceğim. teli galiba el freninin yanından ayarladı tam bilmiyorum.

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
el freni olmazsa olmaz. yeterli rampada her araç kaçırır ayrıca motor aktarma organlarına gereksiz yük biner.

benim araçta el freni önde ve tek tık ile tutuyor ikinci tık arabanın burnunu yere yapıştırıp durduruyor hareket esnasında.

bunlar bu kadar tutar diyen usta pardon ama halt etmiş. el freni arkada olan araçlarda yolda giderken çekince, arka tekerin rahat kilitlenip kayması lazım.

из телефона

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Geçmiş olsun.
Eğer arka kampana içinde yağlanma varsa normal şartlarda frenlemede de bütün yük ön disklere biner. Kampanayı çıkartıp fren balatalarını değiştirin. El freni halatlarını komple değiştirin. Muhtemelen yay gömleği dağıldığı için tam çekmiyordur. Eğer yeni değiştirdiyseniz muhtemelen arka balatalar yağlanmıştır.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33