Yamaha Geliştirdiği Robot Motosiklet Sürücüsü ile Valentino Rossi’ye Meydan Okuy

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı otodelisi

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: baha çelik
  • Marka: renault
  • Model: clio
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Tipi: Motorin
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=b8b50b617897f532e6b3e52a3c6044a2"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=b8b50b617897f532e6b3e52a3c6044a2"><b>Giriş Yap</b></a>

Başlık sizi şaşırttı değil mi? Evet yanlış okumadınız. Yamaha Motobotu ilk olarak 2015 Tokyo Show Fuarı‘nda tanıtmıştı. Günüzümde otonom sürüşlerde 5. seviyeye geçen NVidia firmasından sonra Yamaha’nın robot ürücüsü şok etkisi yarattı. İzlediğimiz gibi R1M 1000 cc racing motosiklet üzerinde bulunan robot, artık nasıl bir teknoloji ile geliştirildiyse denge ve gidiş pozisyonlarını inanılmaz derecede iyi yapıyor.

Yamaha kullanan robot tam 200 km/h çıkabiliyor. Ki videoda o hızları gördü. Olaya biraz daha heyecan katmak ve ciddiyeti daha iyi aşılamak adına İtalyan MotoGP şampiyonu Valentino Rossi ile yarıştırıldı. Amerika’da bulunan Thunderhill pistinde yapılan yarışın sonunda Rossi 1:25.74, motobot ise 1:57.50 ile bitirmiş. Yani yarışın galibi Rossi! Ancak aradaki 32 saniye bile insaları çıldırtmış.

Düşündüğümüz zaman bir robotun denge kurulması zor olan bir taşıtın üzerinde bu denli sonuçlar çıkarması gerçekten hayret verici. Artık iyiden iyiye dünyanın robotlaşmaya kabullenmesi gerekiyor. Zaten bir süre sonra her şeyin yapay zekanın kontrolüne geçeceğine inanıyorum.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Benden iyi kullanıyor :) Gerçi ben 1 kere denedim. Ondada motoru 3 kere stop ettirdim. Yakında bu yapay zeka denilen şey iyice hayatımıza girecek. İnsanları tembelliğe sürükleyecek bir teknoloji. Düşünsenize, dil öğrenmek gibi bir derdiniz olmayacak. Yanınızda yapay zekaya sahip bir robotla, seyahate çıkıp, istediğiniz ülkeleri rehber olmadan gezeceksiniz. Ayrıca yemek yapabilir, arabanızı kullanabilir. Bilindiği üzere seks yapabilen robotta var ki ocaklardan ırak olsun :D neyse bunun sadece bayan versiyonu değil erkek versiyonunuda üreteceklermiş. Tehlike adım adım geliyor. Bizler 50 yıl sonra doğmalıymışız. Bu geçiş süreci baya sıkıntılı olacak. Düşünün, kavşakta yapay zeka robotun kullandığı bir arabayla kavga edeceksiniz. Bilemeyizki uzak doğu sporları yüklümü değil mi? Levye bile kurtarmaz âlimAllah.

Çevrimdışı otodelisi

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: baha çelik
  • Marka: renault
  • Model: clio
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Tipi: Motorin
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Benden iyi kullanıyor :) Gerçi ben 1 kere denedim. Ondada motoru 3 kere stop ettirdim. Yakında bu yapay zeka denilen şey iyice hayatımıza girecek. İnsanları tembelliğe sürükleyecek bir teknoloji. Düşünsenize, dil öğrenmek gibi bir derdiniz olmayacak. Yanınızda yapay zekaya sahip bir robotla, seyahate çıkıp, istediğiniz ülkeleri rehber olmadan gezeceksiniz. Ayrıca yemek yapabilir, arabanızı kullanabilir. Bilindiği üzere seks yapabilen robotta var ki ocaklardan ırak olsun :D neyse bunun sadece bayan versiyonu değil erkek versiyonunuda üreteceklermiş. Tehlike adım adım geliyor. Bizler 50 yıl sonra doğmalıymışız. Bu geçiş süreci baya sıkıntılı olacak. Düşünün, kavşakta yapay zeka robotun kullandığı bir arabayla kavga edeceksiniz. Bilemeyizki uzak doğu sporları yüklümü değil mi? Levye bile kurtarmaz âlimAllah.

Buda farklı bir bakış açısı  :D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33