ACİL DESTEK!! Mekatronik onarımı yapılmış POLO alıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lord Voldemort

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Motorin
Selam millet, bu yıl haziran ayında üniversiteden mezun oldum ve taze bir gıda mühendisi olarak işe başladım. Üniversiteden içeri adımımı atarken babam bana mezun olduğun gün araban hazır :amin: demişti.  :cool: :cool:
Neyse konumuza dönecek olursak geçtiğimiz haziran ayından bu yana ikinci el araba araştırıyorduk. Babam hep Alman malı araba kullanmıştır bu nedenle çoğunlukla Golf ve Polo bakıyorduk. Babam ikinci el araba alma konusunda çok ayrıntıcıdır. Özellikle DSG şanzımanlı araçlarla ilgili ekstra bir tereddütü vardı. Bunun yanında aracın hasar kaydı olmayacak, temiz olacak düşük km olacak vs vs. Bu şartlarda ben sıfır araba parası biriktirene kadar araba alamayız diye düşünüyordum.  :( :( >:(
1 hafta önce alt komşumuz Hakan Abinin arabasını satacağını öğrendik ve bu beni biraz heyecanlandırdı. Çünkü babam her gün eve girerken bu beyaz Poloyu görüyordu ve Hakan Abinin ilk sahibi olduğunu biliyorduk. Akşamına babamla birlikte Hakan Abinin kapısını çaldık ve arabaya bakmak istediğimizi söyledik, o da anahtarı aldı ve arabaya bakmaya aşağıya indik. İlk kez alıcı gözüyle bakınca araba çok hoşuma gitti, sanki daha dün alınmış gibi tertemiz duruyordu.
Sonra Hakan Abi arabanın DSG şanzımanlı olduğunu söyledi, işte tam bu an babam bu arabayı almaktan vazgeçer diye düşündüm. Hakan Abi anlatmaya başladı. Eylül ayından beri kalkışlarda gaz yemiyor şikayeti varmış, zaman zaman kendisini yolda bırakmış o da konuyu bildiğinden servise gitmekten çekiniyormuş. Şanzıman değiştirilirse karşılayacak gücüm yoktu diyor. Geçen yıl kasım sonuna doğru araba yolda kalınca yetkili servisi aramış ve aracı servise çektirmiş. Aracı kontrol etmişler ve korktuğu başına gelmiş, mekatronik arızası var denilmiş. Servis danışmanı iki ayrı seçenek sunmuş ya mekatroniği değiştirelim ya da mekatronik onarımına başladık, onarım ile bu sorunu çözüyoruz ve üstüne 1 yıl garanti veriyoruz demiş.
Mekatronik değişimi yaklaşık 12000TL, mekatronik onarımı da aracın düzenli servis girişi olduğundan dolayı Zubizu diye bir indirimle 2500 TL’ye denk geliyormuş. Sonra bu işlerden anlayan bir tanıdığını aramış ve o da sanayide aynı işlemin yapıldığını ve fiyatın aynı seviyelerde olduğunu söylemiş. Tabi yetkili servis 1 yıl garanti verdiği için yetkili serviste yaptırmak mantıklı geldi diyip onarımı onaylamış ve 1 gün sonrada aracımı yapılmış şekilde geri almış. O günden beride hiç sorun yaşamamış.  :-X
Araç 2015 model 1.2 TSI motor 90 PS Polo 74000kmde, hiç hasar kaydı yok, tüm bakımları yetkili servislerde yapılmış, faturaları vs gösterdi. Mekatronik onarımına dair faturayı da gördüm. Bunun dışında araçta başka bir onarım da yapılmamış bugüne kadar. Hakan Abi bu hafta çalışmadığı için Manisa’ya gitti ve 1 hafta süre tanıdı bize düşünmek için. Aracın sahibi yıllardır alt katta oturan bir abimiz ve babam da onu çok sever, güvenir. Babam, arabayı almaya meyilli, yetkili servis bu işi yaptıysa güvenilir diyor ve arabayı almakla ilgili kararı bırakıyor. Aracı beğendim açıkçası, fiyatı uygun ve bir an önce araba almayı da çok istiyorum ama bu onarım konularında bilgi sahibi değilim. Yetkili servisi de aradım, bilgi aldım 4-5 aydır bu onarımı yaptıklarını ve herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirttiler. Bu beni rahatlattı ama yine de sizlere sormak istedim. Sizce bu küçük kaplumbağayı 😊 alayım mı? Bu onarımla ilgili tecrübesi olan paylaşabilirse çok memnun olacağım. Lütfenn yardım edin, bir an evvel arabama kavuşmak istiyorum :D :D :D

Çevrimdışı Lord Voldemort

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Motorin

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33