GönderenKonu: Audi A8L (2014)  (Okunma sayısı 9423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışıadem akar

 • FO-Süper üye
 • *
 • İleti: 8,401

 • Üye'ye 21 defa
  Teşekkür Edildi

 • Puan +32/-4
 • Cinsiyet: Bay
  • forumotomobil.com
 • Ad Soyad: Adem Akar
 • Marka: Honda
 • Model: Civic i-Vtec Elegance
 • Model Yılı: 2008
 • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Audi A8L (2014)
« : 17 Eylül 2013, 13:32:40 »


Audi A8L

Üstün tasarım , el yapımı kaliteli , sistematik hafif yapı ve üst düzey teknolojilerin bir bolluk : Audikapsamlı güncel A8 sunar , Frankfurt 2013 IAA başarılı amiral gemisi , am Main . Motor sırası bir kez daha daha güçlü ve verimli hale geldi , yeni destek sistemleri ve yenilikçi Matrix LED farlar her zamankinden daha fazla oluşur sürüş yapmak .

A8 dünya çapında lüks segmentte , en zorlu otomobil kategorisindeyenilik liderleri arasında Audi yapar . Büyük sedan biri büyük gücü düşük ağırlığıdır. Normal dingil mesafesi ile Audi A8 3.0 TFSI sadece 1.830 kilogram ( 4,034.46 lb ) bir boş ağırlığı vardır - en iyi sınıfının dört tekerlekten çekiş sistemine sahip modeller için .

Hafif inşaatönemli faktörB -sütunları dışında tamamen alüminyumdan yapılmıştırorganıdır. Bir Audi Uzay Kafesi ( ASF ) tasarım , benzer bir çelik konstrüksiyon göre yaklaşık yüzde 40 daha az sadece 231 kilogram ( £ 509,27 ) , o ipuçlarıölçekler . ASF gövdesi de mümkünfrenlerden yakıt tankına , birçok alanda ağırlığı azaltmak için yapar .

Uzunluk ( 5.14 metre [ 16.86 ft ] ) , dingil mesafesi ( 2.99 metre [ 9.81 ft ] ) , genişlik ( 1.95 metre [ 6.40 ft ] ) ve yüksekliği ( 1.46 metre [ 4.79 ft ] ) Audi A8sportif bir görünüm sağlayan , değişmeden kalır içinde segment . A8 L uzunluğu ve dingil mesafesi hem de ek bir 13 santimetre ( 5.12 ) kazanır . Bir TDI motor ile donatılmış , her iki vücut türevleri sadece 0.26 sürtünme katsayısına sahip . Bir TFSI motor ile bu rakam 0.27 olduğunu.
Audi A8L ( 2014) göre
2.014 Audi A8L

A8 güncellenmesinde , Audiakustik için büyük dikkat . Ek gürültü sönümleme tedbirleri daha da zaten düşük iç gürültü düzeyini azaltmak . Gövde şimdi 520 litre ( 18.36 kübik feet ) bir maksimum vardır ve değişen düzen önemli ölçüde daha iyi sayesinde yüklenebilir. Yardımcı kapanışisteğe bağlı güç gövde tüm aracı bir düğmeye dokunarak kilitlenebilir anlamına gelir .

Dinamik , henüz uyumlu zarif - büyük sedan tasarımı daha da anlamlı hale geldi . Motor kaputu ,tek çerçeveli ızgara ve ön tampon daha da heykel ve hassas ,farlar alt kenarı düzdür. Alman pazarında , LED farlar bir V8 motoru ile tüm modellerde standarttır.

Audi ayrıca tasarım ve teknoloji ile ilgili yeni kriterler setleri isteğe bağlı Matrix LED teknolojisi ilefarlar sunmaktadır . Bu farlar ile ,yüksek ışın ünitesi 25 bireysel segment oluşur . Lensler ve seri bağlı reflektörler ile birlikte çalışmakküçük bir ışık yayan diyotlar , , aktif ve devre dışı ya da duruma göre ayrı ayrı soluk görünür . Bu bir kamera kullanarak tanır diğer araçların , için tam tepki için sistem sağlar ve her zaman parlak yol aydınlatmak . Yeni farların ek özelliklerakıllı viraj hafif , gündüz farları ve dinamik dönüş sinyalleri yeni görünümlü .

Yeni Audi A8 arkaLED ışıkları da düz hale gelmiştir ve sürekli bir krom şerit ile birleştirilir . S8 hariç tüm modellerde , yeniden tasarlanmış tampon iki rhomboid egzoz borusu ev sahipliği yapmaktadır. Vücudun alt bölümünde krom şeritler , kapı ince ekler kolları ve parlak siyah pencere çerçeveleriayırt edici özellikleri yuvarlak dışarı . Beş yeni dahil olmak üzere 12 dış renk , bir seçim var . Tekerlekler 275/35-series lastikler ile 21 inç kadar boyutlarda mevcuttur .

Motorlar : daha fazla verimlilik ile daha fazla güç

S8 , A8 L W12 quattro ve A8 hibrid modelleri yanı sıra , yeni Audi A8 iki TFSI benzinli motor ve iki TDI birimleri ile Alman pazarında sunulacak . Sürtünme kadar on yüzde , ve en motorları tarafından yakıt tüketimini azaltmak azaltmak için önlemler paketi de güç bir artış gördük . Tüm motorlar zaten Euro 6 standardının gereksinimlerini karşılamak .

A8 3.0 TFSI quattro Kaputun altında olan mekanik kompresör devre dışı bırakılabilir bir V6 motorudur. Güç çıkışı şimdi 228 kW ( 310 hp ) , 15 kW ( 20 hp ) bir artıştır. V6 0 5.7 saniyede 100 km / h ( 62,14 mil ) için sedan standart versiyon hızlandırır . Azami hız elektronik olarak 250 km / s ( 155,34 mil ) ile sınırlıdır . Bu kilometre başına CO2 183 gram ( 294,51 g / mil ) karşılık gelen 100 kilometrede ortalama 7.8 litre ( 30.16 US mpg ) , üzerinde tüketir .

A8 4.0 TFSI quattro en twin-turbo V8 şimdi 320 kW ( 435 hp ) , zamankinden daha fazla 11 kW ( 15 hp ) üretir. Anahtar performans verileri : 4.5 saniyede 0'dan 100 km / h ( 62.14 mph) den ; kilometre başına CO2 213 gram ( 342,79 g / mil ) karşılık gelen 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi 9.1 litre ( 25.85 US mpg ) , . Ihtiyacı (KOİ ) sistemindeAudi silindir kısmı yük altında sekiz silindir dört devre dışı bırakarak bu verimliliği önemli bir rol oynar .

( 249.45 g / mil ) kilometre başına CO2 155 gram karşılık gelen 100 kilometrede 5,9 litre ( 39.87 US mpg ) , ortalama yakıt tüketimi ile ,3.0 TDI temiz dizelall-wheel -drive lüks segmentte yeni bir rekor kırdı . V6 dizel motorun çıkışı 190 kW ( 258 hp ) 6 kW ( 8 hp ) çarptı olmuştur . Şimdi 0 5.9 saniyede 100 km / h ( 62,14 mil ) için sedan hızlandırır .

Bu tork gelince ,4.2 TDI temiz dizelkrank miline 850 Nm ( 626,93 £ - ft ) teslim , A8 sanatçısını başında yer alıyor. Audi 283 kW ( 385 hp ) bir kuyruklu 25 kW ( 34 hp ) ile çıkışını artırdı . Güçlü V8 dizel ile donatılmış , A8 4.7 saniyede standart sürat tamamlar ve ortalama yakıt tüketimi kilometre başına CO2 194 gram ( 312.21 g / mil ) karşılık 100 kilometrede 7.4 litre ( 31.79 US mpg ) 'dir .

Aktarma Organları : tiptronic ve quattro

Model serisinin tüm modelleri hızlı ve düzgün değişen , sekiz vitesli tiptronic ile donatılmıştır . Direksiyon üzerinde şık bir vites kolu gibi kürekler kullanılarak elektronik olarak kontrol edilebiliriletim ,quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte çalışır . İkincisi A8 serisi (A8 hibrid hariç) standarttır. İsterseniz , Audi arka aks üzerinde isteğe bağlı spor diferansiyel quattro dört tekerlekten çekiş birleştirir . Hatta daha atak bir kullanım için gerektiğindegüç daha sonra arka tekerlekler arasında dağıtılabilir. Spor diferansiyelS8 ve A8 4.2 TDI temiz dizel quattro standarttır.

Audi A8gelişmiş şasi büyük ölçüde sportif karakterini borçludur . Aks yükü dağılımı dengeli , ve tüm tekerlek kontrol kolları alüminyumdan bulunmaktadır. Sürücü gibi direksiyon ve gaz karakteristik gibi çeşitli teknik modülleri çalışmasına etki sağlayanAudi drive select sistemi , standarttır. Ayrıca tahrikhızı için vücudun sürüş yüksekliği ayarlar uyarlanabilir amortisör , ile uyarlanabilir havalı süspansiyon kontrol eder. Audi ayrıca istek üzerine bir sportif kurulum ile hava süspansiyon sunuyor .

Hidrolik direksiyon artık yakıt tüketimini azaltan etkin bir elektromekanik sürücü kullanır ve aynı zamanda çok sayıda yardım sistemlerinin kullanımını sağlar . İsteğe bağlı dinamik direksiyon aracın hızı ile oranı değişir . Tüm fren diskleri dahili salınıyorsa . Karbon fiber seramik fren diskleri V8 modelleri ,S8 ve A8 L W12 için kullanılabilir .

Audi'nin hafif yapı teknolojisi yeni bir bileşeni 9J x 20 alüminyum - teknoloji jantlar bulunmaktadır. Bu yüksek mukavemetli polimer bir on kollu tasarım öğesi için özel bir işlem ile birleştirilir dövme destek tekerleği dayanmaktadır . Bu teknoloji tasarımcıları henüz geniş alanı , üç boyutlu tasarımlar kullanmak için özgürlük verir .

Zarif ve havadar : iç

Audi amiral gemisi iç zarif , havadar hatları ile büyülemektedir. Gösterge paneli yağsız ve düşük , ve ön cam altında uzun yay -wrap-around . Uzay her koltukta cömerttir. Ön koltuklar için seçeneklerigeniş beş program ve şiddetleri her ile havalandırma ve masaj fonksiyonları içerir .

Audi A8 ve A8 LA8 L da sürekli , deri kaplı orta konsol ile kullanılabilir için bir seçenek olarak elektrikli ayarlanabilir , bireysel arka koltuklar sunuyor . Mevcut her lüks özelliği ile donatılmış , elektrikli ayarlanabilir ayak ile dinlenme koltuğu burada birinci sınıf bir çözümdür .

A8 ailesi için çok sayıda bireysel seçenekler arasında dört bölgeli delüks otomatik klima ,panoramik cam tavan , elektrikli kapı kapanış ile kolaylık anahtar yardımcı , gizlilik pencereler, soğutucu , katlanır masa ve hava kalitesini artırmak için bir iyonlaştırıcı bulunmaktadır.

Audi kalitesi hiçbir uzlaşma bilir . Yeni A8 tüm malzemeler özenle seçilmiş ve tam çalıştı edilmiştir . Iki parçalı dişlerin en zor görünür boşluklar gelen koltuk olan ayarlanabilir LED ışığı ile ortam ışığına sevgiyle idam ayrıntıları belgeel yapımı karakter , deri prim sınıflarda kapsar . Bu en iyi yumuşak ve nefes özellikle doğal görünümlü olan hindistan cevizi kahverengi , yeni EŞSİZ deri .

Koltuk kaplamaları , dekoratif aksesuarlar ve iç renk için seçenek yeni bir dizi birçok alanda mevcuttur . Yeni Eklenenler Güzel tane kavak kahverengi - gümüş ve dişbudak olan ince gözenekleri gümüş ve altın az miktarda dolu doğal altın - kahverengi , sırasıyla ormanda içerir . Audi tasarım seçimi müşterilerine özel malzeme ve çınar gri , mermer gri ve S8 için vermont kahverengi dahil olmak üzere iç için renk , estetik bir ön seçim sunar . Audi exclusive aralığı özellikle seçici müşteriler için bireyselleşme daha büyük bir derecesi .

Audi için tipik olarak , markanın amiral gemisi fonksiyonları bolluğu rağmen örnek bir açık kontrolleri sahiptir . Renk yedi - inç ekran ve sekiz inçlik MMI monitör ilesürücü bilgi sistemi standarttır. Opsiyonel MMI navigasyon plus yüklü ise , orta tünel konsolu üzerindeki kontrol elemanı bir touchpad içerir . MMI Touchpad sayısız fonksiyonlarını kontrol etmek için sürücü sağlar , örneğinnavigasyon hedefipad üzerinde harfleri izleyerek girilebilir .

Araç telefonu dahil olmak üzere Audi connect MMI navigasyon plus ideal bir uzantısı olarak kullanılabilir . Bu entegre UMTS modülü üzerinden internete yeni A8 bağlar. WLAN hotspot sayesinde , yolcular mobil cihazlar ile e-posta özgürce sörf ve olabilir . Sürücü için , sistem Google Earth ve Google Street View ile gerçek zamanlı veri ve navigasyon ile online trafik bilgileri de dahil olmak üzere araç , bağlanmak Audiözel çevrimiçi hizmetleri sunuyor .

Multimedya alanında , 19 hoparlörlere güç 1.400 watt gönderirBang & Olufsen gelişmiş ses sistemi iyi bir ses sağlar . Arka yolcular içinarka koltuk eğlence sistemi başka şeylerin yanı sıra iki büyük ekran , Bluetooth kulaklık ve DVD oynatıcı içerir .

MMI navigasyon sistemi yakından durdurmak ve fonksiyonu gitmek ileopsiyonel uyarlanabilir hız sabitleme sistemi de dahil olmak üzere yönetim kurulu Audi A8 ek sistemleri , ağında olduğunu . Kendisi standart Audi pre sense temel güvenlik sisteminin genişletilmiş bir versiyonu ile bağlantılıradar tabanlı cruise kontrol , olarak Audi side assist , başka bir isteğe bağlı bir sistemdir. Kamera tabanlı hız sınırı göstergesi de mevcuttur.

Yeni destek sistemleri

Yeni yardım sistemleri gerekli hafif direksiyon ayarlamaları yapar Audi aktif lane assist , dahil olmak üzere , yeni A8 kendi başlangıçları yapıyoruz , ve park 360 ° görüntü , park ederken direksiyon kolları ile sistemi yardımcı olur. Ayrıca yeni zarifgösterge paneli ve ön cam üzerinde sürücünün görüş alanına doğru projeler önemli bilgiler entegreHead-up ekran. Gece görüş asistanı sadece yayalar değil, aynı zamanda büyük hayvanların algılar ve onlar hakkında sürücüyü uyarır .

Yeni Audi A8 Kasım 2013 Alman bayilikler gelmesi planlanıyor . Ekipman ve daha güçlü motorlarının daha cömert liste rağmen , fiyatlar çok az artmaktadır. Yeni Audi modeli 74.500 € 'dan başlayan Almanya'da satışa sunulacak .

Audi A8 L W12 quattro ( ön veri )

Audi A8 L W12 quattro onun W düzeni özellikle kısa ve hafif sayesinde güçlü bir benzinli motor ile donatılmıştır . Normal emişli , 6.3 litrelik motor 368 kW ( 500 hp) güç üreten , henüz çok düzgün çalışan bir . Sürat 0'dan 100 km mesafede / h ( 62,14 mil ) sadece 4,7 saniye sürer . Ortalama yakıt tüketimi ( 434,52 g / mil ) kilometre başına CO2 270 gram karşılık gelir ve böylece on iki silindirli salonları için bir ölçüttür 100 kilometre başına orta 11,7 litre ( 20.10 US mpg ) 'dir . Yeni geliştirilen KOİ sistemi düşük yükte aktiftir. Bu geçici olarak on iki silindir altı için yakıt enjeksiyon ve ateşleme devre dışı bırakır .

Serinin en üst modeli olarak , Audi A8 L W12 quattrouzun dingil mesafesi ile sadece kullanılabilir . Lüks özellikleri MMI touch ile MMI navigasyon plus dahil , Audi araç telefonu , LED farlar , elektrikli kapı kapama yardımı, kolaylık anahtar , dört bölgeli otomatik klima , bireysel arka koltuklar ve ses yalıtım cam da dahil olmak üzere bağlayın. Lastikler yenilikçi emici köpük haddeleme gürültüyü azaltır .

Talep sistemi Audi silindir verimli altı silindirli modunda çalışırken bile üst modeli sessiz soğukkanlılığını korur , böylece ilk kez Audi de W12 Aktif Gürültü İptal ( ANC ) sunuyor .

A8 Audi exclusive kavramı çok özel bir şey arayan müşteriler için tasarlanmıştır . Sınırlı sayıda paket ( 50 araç) , A8 L W12 quattro için kullanılabilir. Renk Agatha konyak İtalyan mobilya üreticisi Poltrona Frau gelen deri iç hakimdir. Dişlerin ince taneli zeytin kül doğal gümüş kahverengi yapılmıştır . Onun gri-kahverengi gölgekoltuklardagranit gri boru ile uyum sağlar . Audi dış kaplama için renk Tierra Del Fuego önerir.

Audi S8

382 kW ( 520 hp ) ile -S8 Audi'nin büyük spor sedan olduğunu. Onun 4.0 TFSI quattro ile eşleştirilmiş sürücü ortalama 225 gram karşılık gelen 100 kilometre ( 24.50 US mpg ) başına yakıt sadece 9,6 litre , tüketir , henüz 0'dan 4.1 saniyede 100 km / h ( 62,14 mil ) için araç hızlandırır dört tekerlekten kilometre başına CO2 ( 362,10 g / mil ) . Büyük ölçüde kısmi yük altında ses çıkaran , twin-turbo V8 verimliliğini artırırCOD teknolojisi bu üst değer büyük ölçüde sorumludur. Aktif motor bağlantıları titreşim nemlendirin ise dört silindirli modunda , Aktif Gürültü İptal ( ANC ) , iç müdahaleci gürültü ortadan kaldırmak için kesin antifaz gürültü kullanır . A8 4.0 TFSI quattro ,A8 L W12 quattro ve A8 hibrit da gemideANC sistemi var.

Audi S8 egzoz sistemi iki eliptik çift egzoz borusu ile biten A8 ailesinin tek üyesidir . Dinamik direksiyon , bir S - özel kurulum ile spor diferansiyel ve uyarlanabilir havalı süspansiyon spor ile quattro motor standarttır. Jantlar 20 inç çapında ve ön aks ayı S8 amblemleri üzerinde fren kaliperleri bulunmaktadır.

Audi A8 Karbon dimi bakır kakma ileAudi tasarım seçimi siyah / vermont kahverengi iç için kullanılabilir birçok farklı tasarım değişiklikleri ile görsel olarak ayırt edilebilir .

Audi A8 hibrit ( ön veri )

Audi A8 hibrid2.0 TFSI motor 155 kW ( 211 hp ) üretir ve elektrik motoru 40 kW ve tork 210 Nm ( 154,89 £ - ft ) üretir . Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre başına yakıt ( kilometre başına CO2 147 gram) [ 37.34 ABD mpg/236.57 g / mil ] 6.3 litredir. Birlikte birleştiğinde ,iki tahrik sistemleri son derece modifiye sekiz vitesli tiptronic ile ön tekerleklere güçlerini teslim . Bir elektrik güçlendirici olarak dört - silindirli motor destekleyen elektrik motoru ile , sistem çıkışı 180 kW ( 245 hp ) ve sistem tork 480 Nm ( 354,03 £ - ft).

Enerji depolama aracın arkasına monte 1.3 kWh nominal kapasiteli bir lityum - iyon pil şeklinde sağlanır . Hibrid sedan elektrik 100 km / h ( 62,14 mil ) kadar gidebilen . Audi ayrıca uzun bir versiyon olarak sunan A8 hibrid , tanımlama,birincil görsel ipucu onun türbin - tasarım jantlar . Özel görüntülermelez sürücünün işlevi hakkında sürücüyü bilgilendirmek . A8 hibrit 335 litre ( 12.54 kübik ft ) bir bagaj kapasitesine sahipgövde , için özel bir Audi bagaj seti ile standart olarak gelir .
ÇevrimdışıYönetim

 • Admin
 • *
 • İleti: 86,750

 • Üye'ye 1231 defa
  Teşekkür Edildi

 • Puan +614/-17
 • Cinsiyet: Bay
  • ForumOtomobil
 • Ad Soyad: Administrator
 • Marka: Renault
 • Model: Hafif Ticari
 • Model Yılı: 2017
 • Yakıt Tipi: Benzin
Ynt: Audi A8L (2014)
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2013, 13:49:03 »
Adem yine bulmuşsun makineyi ;)
Zaman en kıymetli hazinedir

Çevrimdışıadem akar

 • FO-Süper üye
 • *
 • İleti: 8,401

 • Üye'ye 21 defa
  Teşekkür Edildi

 • Puan +32/-4
 • Cinsiyet: Bay
  • forumotomobil.com
 • Ad Soyad: Adem Akar
 • Marka: Honda
 • Model: Civic i-Vtec Elegance
 • Model Yılı: 2008
 • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Ynt: Audi A8L (2014)
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2013, 14:09:30 »
Abi hastayım böyle makinelere  :) :)
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Adem yine bulmuşsun makineyi ;)


ÇevrimdışıY.E.P.

 • FO-Süper üye
 • *
 • İleti: 4,826

 • Üye'ye 173 defa
  Teşekkür Edildi

 • Puan +373/-7
 • Cinsiyet: Bay
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
  Ynt: Audi A8L (2014)
  « Yanıtla #3 : 18 Eylül 2013, 10:37:27 »
  ayak uzatma aparatına bayıldım...bu arabadan bende istiyorum .hemen Doğuş otoya bir tane sipariş vereyim...  O0

  ÇevrimdışıYönetim

  • Admin
  • *
  • İleti: 86,750

  • Üye'ye 1231 defa
   Teşekkür Edildi

  • Puan +614/-17
  • Cinsiyet: Bay
   • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Administrator
  • Marka: Renault
  • Model: Hafif Ticari
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Benzin
  Ynt: Audi A8L (2014)
  « Yanıtla #4 : 18 Eylül 2013, 10:40:55 »
  kardeş bunu kullanmak ayrı bir zevk, arkada patron köşesine geçip ayakları uzatmak ayrı bir zevktir. :)  :iyi:
  Zaman en kıymetli hazinedir

  Çevrimdışıdoganbey1

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 37
  • Puan +2/-0
  • Cinsiyet: Bay
   • Ad Soyad: Doğancan SEYHAN
   • Marka: Opel
   • Model: İnsignia 2.0 CDTİ
   • Model Yılı: 2012
   • Yakıt Tipi: Motorin
   Ynt: Audi A8L (2014)
   « Yanıtla #5 : 27 Nisan 2014, 03:37:00 »
   Herkesin bir hayali olur :) Benim hayalimde bu. Özellikle adamlar far teknolojisini çok iyi geliştirmiş. Helal olsun. Elinize sağlık.

   ÇevrimdışıMustafa

   • FO-Süper üye
   • *
   • İleti: 6,090

   • Üye'ye 15 defa
    Teşekkür Edildi

   • Puan +89/-3
   • Cinsiyet: Bay
    • Ad Soyad: Mustafa Yazıcı
    • Yakıt Tipi: Benzin
    Ynt: Audi A8L (2014)
    « Yanıtla #6 : 29 Nisan 2014, 14:55:22 »
    Gerçek makam sahiplerine yakışır bir güzellik :)


     
    Bilgi Sebili


    Kiev Kiralık Ev
    Kyani Sağlık Ürünleri, Kyani Nedir ?

    Otomobil Teknik Terimler Sözlüğügarantiliarabam.com.tr