Uygulamalar ve Bilgi Paylaşımı > Akaryakıt Bilgi Paylaşımı
Yaz aylarında depoda benzin seviyesi nasıl olmalıdır?
(1/2) > >>
HARUN1082:
sıcaklar da az miktar benzin ile gezmeyin diyorlar ne diyorsunuz bu konu hakkında ?
FO-Admin:
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yapsıcaklar da az miktar benzin ile gezmeyin diyorlar ne diyorsunuz bu konu hakkında ?

--- Alıntı sonu ---

bunu bende duymuştum ama eski model araçlarda büyük sıkıntı olurmuş. sebebi deponun izolasyonsuz olması. güneşin altında kalan araç, asfalt sıcaklığıyla birleşince benzindeki buharlaşmayı artırıyor. buda depo içerisinde gaz tabakası oluşturuyor. Tabi benzin uçucu bir kimyaya sahip olduğu için depo kapağını açınca bir miktar benzin atmosfere karışıyor. Burada risk oluşturan şey şu, en küçük bir kıvılcımda özellikle benzin istasyonlarında dikkatli olunmazsa infilak etme riski daha fazla. Tabi bu kışın daha az riskli. O yüzden statik elektriklenmeye dikkat diyorum. Benzin çabuk parlayan ve alevleri içine çeken bir yapıya sahip. Riski budur.
Scoobz:
Depoyu doldurabilirsiniz  :-*

-Ek olarak her türlü o benzin harcanacak araç o km yaptıkça her türlü aynı para gidecek aslında aracı full depo kullanıp azaldıkca depo fullemek araç sağlığı içinde iyi olabilir diye düşünüyorum.
HARUN1082:
tek kullanıyorsan dediğin en mantıklısı da işte .....  :)
FO-Admin:
Katılıyorum. +1

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapDepoyu doldurabilirsiniz  :-*

-Ek olarak her türlü o benzin harcanacak araç o km yaptıkça her türlü aynı para gidecek aslında aracı full depo kullanıp azaldıkca depo fullemek araç sağlığı içinde iyi olabilir diye düşünüyorum.

--- Alıntı sonu ---
Navigasyon
Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 

Tam sürüme git