Dizel mi benzinli mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
:) kışkırtıcı :)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
5 VE 7 Serisinin dizelleri  :düşünüyor: sonuç olarak bmw pek bir yorum yapamayacağım :D

Bmw'nin dizel versiyonları bu ihtiyacı giderebilir :) 520d yada 730d gibi

Motor ömrü olarak kıyaslandığında, objektif olmak gerekirse kullanıcının tarzı daha önemli. Fakat şu var ki gözardı edilemeyecek bir tabu, dizel aracı 2. el olarak alacak biri, mutlaka km'nin fazla olmamasına dikkat ediyor. 70-80.000 km nin üzerindeki dizel araçların sanki ömrü bitmiş gibi bakılıyor. Rakamlar kişiden kişiye değişir tabi. Ama 250.000 km yi devirmiş bir benzinli araç değerinden fazla bir şey kaybetmiyor.

Her zaman benzin  belki dizele göre haftada 20 TL fazla yakarsın ama 2 yılda bir değil 5 yılda bir arıza çıkarır. Dizele çok zorlasan bakımlarını zamanında yapsan sen aç yatıp onu tok yatırsan 250.000 de rektefe yaparsın. Benzinli araç 300.000 i geçtiği zaman reuters sinyalleri verir 330.000-350.000 arası yaparsın. Evet hafta da 20 tl daha az yakıyorsundur ama biraz uzun vadede daha geniş çaplı hesaba vurduğunda benzinli araca binmek daha mantıklı olacaktır.

SMSNG GALAXY NOTE 5 CİHAZIMDAN TAPATALK KULLANARAK GÖNDERİLDİ.

Ben 1,5 yıl 110 luk turbo dizel ford focus kullandım. 110.000 de dizeldi. Araç güç manyağı gibi bir makina idi. Motorun güce binmesi beni iştaha getiriyordu. Ama araç ısındığı zaman uzun yol yaptığım zaman biraz zorladıktan sonra aynı tepkiyi alamadığımı gördüm arabadan. Ancak 250 bin de honda ya bindim hiç lpg takılmamış. Araç uzun ısınınca da soğukken de gücünden birşey kaybetmiyor. Çünkü benzin sıcaklığı da dengeliyor. Bilmiyorum dizelden bir türlü içim birşey almadı. Bu yargımı kıracak aracı tabi ki isterim .  [emoji18]

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
  • Arabada Alman'dan, hatunda Rus'tan şaşmayacaksın..
    • Facebook
  • Ad Soyad: Ömer Üzümcü
  • Marka: Skoda
  • Model: Octavia
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Benzin
İnsanın aklını çeliyor :D

:) kışkırtıcı :)

5 VE 7 Serisinin dizelleri  :düşünüyor: sonuç olarak bmw pek bir yorum yapamayacağım :D

Bmw'nin dizel versiyonları bu ihtiyacı giderebilir :) 520d yada 730d gibi

Motor ömrü olarak kıyaslandığında, objektif olmak gerekirse kullanıcının tarzı daha önemli. Fakat şu var ki gözardı edilemeyecek bir tabu, dizel aracı 2. el olarak alacak biri, mutlaka km'nin fazla olmamasına dikkat ediyor. 70-80.000 km nin üzerindeki dizel araçların sanki ömrü bitmiş gibi bakılıyor. Rakamlar kişiden kişiye değişir tabi. Ama 250.000 km yi devirmiş bir benzinli araç değerinden fazla bir şey kaybetmiyor.

Her zaman benzin  belki dizele göre haftada 20 TL fazla yakarsın ama 2 yılda bir değil 5 yılda bir arıza çıkarır. Dizele çok zorlasan bakımlarını zamanında yapsan sen aç yatıp onu tok yatırsan 250.000 de rektefe yaparsın. Benzinli araç 300.000 i geçtiği zaman reuters sinyalleri verir 330.000-350.000 arası yaparsın. Evet hafta da 20 tl daha az yakıyorsundur ama biraz uzun vadede daha geniş çaplı hesaba vurduğunda benzinli araca binmek daha mantıklı olacaktır.

Ben 1,5 yıl 110 luk turbo dizel ford focus kullandım. 110.000 de dizeldi. Araç güç manyağı gibi bir makina idi. Motorun güce binmesi beni iştaha getiriyordu. Ama araç ısındığı zaman uzun yol yaptığım zaman biraz zorladıktan sonra aynı tepkiyi alamadığımı gördüm arabadan. Ancak 250 bin de honda ya bindim hiç lpg takılmamış. Araç uzun ısınınca da soğukken de gücünden birşey kaybetmiyor. Çünkü benzin sıcaklığı da dengeliyor. Bilmiyorum dizelden bir türlü içim birşey almadı. Bu yargımı kıracak aracı tabi ki isterim .  [emoji18]

"Arabada Alman'dan, hatunda Rus'tan şaşmayacaksın.."
By Ömer :)

Çevrimdışı info34

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ozan öçal
  • Yakıt Tipi: Motorin
arada fazla fiyat farkıda kalmadı benzinli almak daha mantıklı değilmi aslında ben dizel bakıyordum ama dizel alırken fazla para vericez yakıttan uzun süre zarar etmiycez bi kere çok kullanmıyorsak ee dizelin masrafıda çok diyorsunuz o halde pek bir fark kalmıyor arada

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
benzinli motorlar az yakıyor tabi ama az basarsan , bende 90 km yi geçmiyodum benzinli araçla 27 kuruş yakıyordu. ama 120 ye dayanınca ibre birden sarfiyat 35 kuruşa çıkıyordu. hele klima açıksa vay haline. birde benzinli araçta tork az olduğu için gücü hissedemiyorsun.. Hyundai accent admire vardı bende 2006 model 3 silindir dizel. honda civice geçiş yaptım fakat inanın dizeldeki zevki alamadım. dizel araç çok km yaparsan avantajlı diyorlar. çok km yaparsan masrafda o kadar fazla oluyor haliyle. en güzeli dizeli alacan az az yaktıracan arabayı yıpratmayacan. satarken zaten düşük km olduğu için emsallerinin üzerinde fiyata gidiyor

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hangi motor tipi olursa olsun, bunu bende test ettim, 90km hızı aştığında dizelde benzinli de yakıtı lıkır lıkır içiyor. LPG'de sadece litre fiyatından fark ediyor. Yoksa LPG de yanıyor cayır cayır. En mantıklısı şehir içinde sakin, şehirler arası en fazla 100km hızı aşmamak, hem keseye hemde bedene faydalı. Son yolculuğumda 1500 km yol arşınladım. Hem istediğim zaman durmak için frenler, hemde yakıt bereketli oldu. Ama bunun aksi şekilde davransaydım, eminim hem fazla yakacaktı, hemde trafikteki olumsuz risklerle burun buruna olacaktım. İnşallah herkes böyle kullanır. O zaman hem milli servetin dışa akışı azalır. Hemde sağlıklı bireyler olarak bindiğimiz arabalardan Allah'ın izniyle sağlıkla ineriz.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
+1 diyorum.

hemde daha az can kaybı yaşanır . suçlu suçsuz Binlerce insanımız telef oldu Trafik kazalarında maalesef.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
her bayram yüreğimiz ağzımızda bu yüzden...

+1 diyorum.

hemde daha az can kaybı yaşanır . suçlu suçsuz Binlerce insanımız telef oldu Trafik kazalarında maalesef.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33