En İyi Karma Marka Arıza Tespit ve Diagnostik Cihazı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Newman

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Hasan Newman
  • Yakıt Tipi: Motorin
Öncelikle merhabalar..

Genel olarak otomotiv tamirhanemde alman grubu araçlara bakıyorum, ancak zaman zaman uzakdoğu grubu da geldiği oluyor. Bu sebeple iyi bi' arıza tespit cihazı satın almak istiyorum. Daha önce 300-500 hatta 1000 liralık çin malı cihazlardan kullandım, ancak aracın OBD'sine zarar verdim. Bu sebepten üst sınıf kaliteli bir cihaz arıyorum. Aynı zamanda lisansı bittiğinde cihazım kapanmasın istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum  :sigara:

Çevrimdışı onardur

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Onur Dur
  • Marka: Volkswagen
  • Model: Passat CC
  • Model Yılı: 2015
Öncelikle merhaba,

İlk çıktıklarında bende çin malı cihazlardan kullanmış ve araç kontrol ünitelerine zarar vermiştim.
Ucuz ürün kullanayım derken hem müşterilerime mahcup olmuş hem de kontrol ünitesi maliyetlerine katlanmak zorunda kalmıştım...

Aslında en başta yapmam gerekeni yapıp lisanslı cihaz aldım...
İlk önce Bosch kullandım, eski kırık yazılımlı cihazlara göre çok çok başarılıydı ve herhangi bir araca zarar vermedim.
Genel olarak memnundum, tabii ki eksikleri vardı. Ancak güncelleme konusu vs. zorluyordu biraz.

Sonra yurt dışındaki arkadaşlardan çok iyi bildiğim ancak Türkçesi olmadığı için tedarik etmeye çekindiğim Hella Gutmann'ın Türkiye'ye geldiğini ve teknik data dahil tamamen Türkçesinin çıktığını öğrendim.
Karışık marka bir cihazdan beklentinizden fazlasını alabileceğiniz bence tek ürün. Ve ömür boyu cihaz defterini kapattırdı bana diye düşünüyorum.

Tek tek fonksiyonlarını anlatmayacağım ama gördüğüm kadarıyla %100 doğru arıza veren ve arızayı verdikten sonra her markada tek tek sizi çözüme götüren tek cihaz. Her markada arızaları çözümleri ile birlikte veriyor, teknik bilgi bankası harika... Kablo şemaları, parçanın yeri, fotoğrafı, yedek parça numaraları ve alternatifleri, tüm teknik bilgileri, triger sente şemaları, araçların kronik problemleri ve çözümleri gibi sayısız destek veriyor hemde Türkçe.

Karışık araçlar için arıza tespit cihazı olarak Hella Gutmann ve Bosch dışında kalan markalar bir hayli amatör kalıyorlar. Arıza açıklaması, çözümü ve orjinal-entegre Türkçe bilgi bankası yok hiç birinde.

Karışık markada yukarıda anlattığım nedenler ile ilk tercih Hella Gutmann diyorum.
Alternatif olarak belki Bosch düşünebilirsiniz (ama üst modellerinden, full teknik datalı olması lazım)

Eğer markaya özel orjinal cihaza da ihtiyaç duyuyorsanız, bütçeniz de uygunsa autologıci öneririm.

Çevrimdışı alonhaeain

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: asfsaf
  • Marka: sfsaf
  • Model: sdf
  • Model Yılı: sfas
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı TamirciNiko

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Nikolas Yılmaz
  • Marka: Yok
  • Model: Yok
  • Model Yılı: Yok
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
GaragePro diye bir hint malı cihaz var benim elimde. Çakma autocom filan kullanmaktansa orijinal cihaz kullanıyorum memnunum açıkçası

Çevrimdışı ulubey

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ulubey aydinalp
  • Marka: mercedes
  • Model: w212
  • Model Yılı: 2011
Ben tamirhaneme MEGA GUTMANN 66  aldim sidetetle tavsiyem bu cihazi almandir öyle memnun kalirsin ki bir daha asla baska cihaz kullanmazsin bir bir tüm hatalari cikariyor

url=https://hizliresim.com/fcRBLQ][/url]

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33