Uygulamalar ve Bilgi Paylaşımı > Araç içi ses sistemleri

Oval Pandizot nasıl yapılır? Fotoğraflı anlatım.

(1/18) > >>

alis_09:
Evet arkadaşlar teybimiz hazır biliyorsunuz bende bu yola koyulmuşken Turaçla beraber konuşarak Accent Arka Pandizot yapımına karar verdim. Arkadalar bizim yuvarlak olduğundan kompenant yerine Oval daha saglıklı olur dedin ve yola koyulduk.

Uygulamanın Adı : Accent Admire Oval Pandizot yapımı

Uygulamayı Yapanlar : Alis_09(Alican) , ycanci09(Yağız), meertgurcaan (Mert) 

Malzeme Listesi :
İlk olarak 1.5 LT polyester balı.
150şer gram Dondorucu ve Hızlandırıcı
Yarım Kilo Cam Elyaf
6x9 oval hoparlör kalıbı
Makas, bıçak, maske, fırça, kullanılmayan kumaş parçaları, doktor eldiveni

Ve işe başlıyoruz ilk olarak orjinal arka pandizotumuzu söküyoruz ve kalıp çıkartmak için üzerindeki kapakların hepsini cıkartıyoruz

üzerine nalyon seriyoruz ki orjinal pandizotumuz leke olmasın, kalıp  cıkartmk içinde üstüne kumaşımızı seriyoruz.
Herşey hazır olmadan polyester balımızı kesinlikle hazırlamıyoruz.

Herşey şimdi hazır kalıp çıkartmak için ilk once kabımıza polyesterimizi döküyoruz.
Daha sonra hızlandırıcı kimyasalımızı 10/1 oranında olarak içine döküp karışım pembe renk alana kadar karıştırıyoruz.
Daha sonra dondururcu olan kimyasalı sadece 10gr daha fazla değil 1 kapak hemen hemen içine koyup gene karıştırıyoruz taki karışımımız koyu yeşil rengini alana kadar ve sonra bekletmeden sürüyoruz.
Sakın çok yapmayın çünkü 3-4 dk içinde kabın içinde donuyo bizzat tarafımdan yaşanıldı :D

İlk katı attıktan sonra kuruması bekliyoruz ve cam elyafımızı uygun boyutlarda kesip gene aynı işlemle yapıştırıyoruz.

işlem hemen hemen tamam şimdi kestirdiğimiz oval çerçeveleri isteğe göre ayarlayıp üzerine kumaş geriyoruz ve ayını işlemleri yapıyoruz. aynı işlem ile diğer tarafıda yapıyoruz.
Sonra üzerinden hafif zımpara ile zımparalıyoruz.

Şuan boyalı değil. Hem ufak tefek rütuşları var hemde boya almayı unutmuşum :D

Boya için yorumlarınızı bekliyorum :D

Y.E.P.:
Kardeşim Helal!!! Beklediğimden kat be kat güzel olmuş... Benden sana +10!
Kaptan görür görmez +10'u ekle lütfen Alican'a!

FO-Admin:
Alican  :o Sen ne yaptın böyle  :D :D :D hahahah :D :D :D Çok güzel! Valla Turaç haklı +10 da benden sana geliyor :D toplamda +20 hesabında! Ellerine sağlık çok güzel çalışma olmuş. Tebrik ediyorum ve konuyuda sabitliyorum :D

halidgulgun:
Al benden de +10 bravo kardeşim sırf bunun için aydına gelinir :) helal sana Alican BRAVOOOOO :rap: :leziz: :siritan:

puan nasıl veriyoruz bilmiyorum ama artı 10 :D

halidgulgun:
 :kucakla: Alican adamın dibisin be:) hala ağzım açık izliyorum

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 
Tam sürüme git