Roadstar RD8200-N Hakkında Bilinmesi Gerekenler

cdogu · 22 · 24812

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Aslında bunu biliyorum ;) fakat konuya bilmeyen arkadaşlarda vakıf olsunlar diye sordum. Bilgi paylaşımı candır :)

Çevrimdışı taskin23

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: taşkın
  • Marka: renault
  • Model: laguna
  • Model Yılı: 2001
cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.
teybi sıfır almadım arabayı aldıgım da üstünde vardı.hafıza kartı yoktu aldıgımda aklıma da gelmedi bakmak aslında.bende herhangi bir hafıza kartına yüklenebilir diye tahmin etmiştim.
peki bu kartı temin etmek bize kaça mal olur?

tuş ışıkları için de herhangi bir eksi kutup olur mu?

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
  • Ad Soyad: Cenk Doğu
  • Marka: Citroen
  • Model: C2
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.
teybi sıfır almadım arabayı aldıgım da üstünde vardı.hafıza kartı yoktu aldıgımda aklıma da gelmedi bakmak aslında.bende herhangi bir hafıza kartına yüklenebilir diye tahmin etmiştim.
peki bu kartı temin etmek bize kaça mal olur?

tuş ışıkları için de herhangi bir eksi kutup olur mu?

Digicom'u arayıp cihaza uyumlu kartı isterseniz size gönderirler diye düşünüyorum. Pahalı olacağını sanmam..

Tuş ışıkları sürekli yansın derseniz sürekli elektrik giden bir negatif kutba verebilirsiniz ama parkları yaktığınızda yanan bir teçhizatın - kutbuna bağlamanız gerekiyor. Ki bunu yapmanızı tavsiye ederim çünkü sürekli tuşlar yanarsa aynı zamanda ekran da kısık kalacak. Sabahları güneşte görüş zorlaşacaktır.

Çevrimdışı taskin23

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
selamlar.

bugün teybi söktüm tuş ışıklarını yakabilmek için fakat tuş ışıkları için olan kabloyu ne (-) kutupla ne de (+) kutupla yakmayı başaramadım.

fakat  teybi yarım kontakda açılabilecek şekilde baglantısını değiştirdim.

ama tuş ışıklarını neden yakamadım kafama takıldı.

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
selamlar.

bugün teybi söktüm tuş ışıklarını yakabilmek için fakat tuş ışıkları için olan kabloyu ne (-) kutupla ne de (+) kutupla yakmayı başaramadım.

fakat  teybi yarım kontakda açılabilecek şekilde baglantısını değiştirdim.

ama tuş ışıklarını neden yakamadım kafama takıldı.

Selamlar.

Öncelikle soketteki ilgili kabloyu buldunuz mu ? Small ligth cable adı altında bir kablo. Rengini malesef hatırlayamıyorum.

Bağladığınız sırada parklarınız yanık vaziyette miydi? Veyahut şöyle soralım,Araca bağladığınız kablonun,parkları yakınca elektrik verdiği bir techizat olduğundan emin misiniz?

Ben dediğim gibi far anahtarından aldım. Ancak yanlış almışım. Far ayarı yaptığımda ışıklar kafayı yiyor. En alt konumdayken problem yok. Ancak sigortada ilgili bir kabloyu bulabilirsem oraya bağlantı yapmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı taskin23

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
evet  kabloyu buldum zaten daha öncedende biliyordum kabloyu deneme yapmıştım yine yakamamıştım ben + kutupda deneme yapmıştım daha önce.
yazışmalarımızdan sonra  - kutupla çalışır denilince takrar denedim bugün fakat beceremedim.

şimdi diyelim ki çakmakgın ışıklandırması malum farları yakınca yanıyor. bir artı bir eksi iki kabloyla çalışıyor bu kablonun hangisine bağlıyacaz.
benim bildiğim kadarıyla eksi kutup her konumda sadece eksidir. herhangi bir yerin eksi kutubuyla aynı konumdadır.

acaba teybin içinde ki ışıklandırmalar patlamış olabilir mi diye düşünüyorum

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
evet  kabloyu buldum zaten daha öncedende biliyordum kabloyu deneme yapmıştım yine yakamamıştım ben + kutupda deneme yapmıştım daha önce.
yazışmalarımızdan sonra  - kutupla çalışır denilince takrar denedim bugün fakat beceremedim.

şimdi diyelim ki çakmakgın ışıklandırması malum farları yakınca yanıyor. bir artı bir eksi iki kabloyla çalışıyor bu kablonun hangisine bağlıyacaz.
benim bildiğim kadarıyla eksi kutup her konumda sadece eksidir. herhangi bir yerin eksi kutubuyla aynı konumdadır.

acaba teybin içinde ki ışıklandırmalar patlamış olabilir mi diye düşünüyorum

Pek sanmıyorum. Ucu siz takmadan önce başka bir yere takılmışa benziyor muydu? Bir kısadevreye maruz kalmaları sonucunda ekran zarar görür diye düşünüyorum.

Şimdi şöyle. Araç teypleri genelde eksi tetiklemelidir ki bu teybin kasasında yazar. Bu sebeple aracın ışıklandırması da muhtemelen eksi tetiklemelidir diye bir tez oluşturdum ancak dediğim gibi ben hangi uca bağladığımı hiç hatırlayamıyorum. Ancak açınca göreceğim.

Çakmağın ışıklandırması parkları açınca yanıyor tamam,eğer iki eksi kablosu varsa bu eksilerden biri devreyi tamamlamak maksadı ile ampule gönderilmiş bir eksi ucu olabilir. Bu uçlara bağladıysanız eğer sistem şu şekilde çalışmalı. Birine kontağa bağlı elektrik gittiği için aracı çalıştırmanız gerekebilir. Bazı araçlarda araç çalışmadan çakmaklıklar çalışmıyor.

iki eksi kablodan birine kontak açıkken değdirin. Birinde sürekli sabit elektrik olmalı,yani 'Sürekli' teyp ışıkları açık ve ekran ışığı kısık olmalı. Diğer kabloda ise parklar kapalıyken yanmamalı,parkları açtığınızda elektrik gelmeli ve teybin ışıkları yanmalı,ekran ışığı kısılmalı.

Eğer bu şekilde olmazsa,12v geldiğine emin olduğunuz bir güç kaynağı kullanarak techizatı deneyin. Ben bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33