opel astra teyp üstündeki bilgi ekranı sigortası hangisi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tawsen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: yılmaz candan
  • Marka: opel
  • Model: 2014
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Motorin
arkadaşlar opel astra marka 2014 aracımın renkli bilgi ekranına güç gelmiyor.

sakın km vs yol bilgisayarı göstergesi ile karıştırmayın. onlar gözüküyor. sadece teyp üstündeki ekranda güç yok 7 " ekranıma güç gelmiyor....

yani diyeceğim şunlar
ses çıkmıyor,geri görüş kamerası yansımıyor park sensör sesi çıkmıyor,sinyal sesi gelmiyor.
fonksiyonları bastığımda klima vs çalışıyor ama bilgi ekranına güç gelmediği için ekranda birşey gözükmüyor.
normalde navi 650 ekranım var. demek istediğim bu ekranın fişi çekilmiş gibi.
sigortası mı yandı acaba. hangi sigorta bu bilgi gösterge paneline ait. bilgisi olan varsa acele yardımcı olabilir mi.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
arkadaşlar opel astra marka 2014 aracımın renkli bilgi ekranına güç gelmiyor.

sakın km vs yol bilgisayarı göstergesi ile karıştırmayın. onlar gözüküyor. sadece teyp üstündeki ekranda güç yok 7 " ekranıma güç gelmiyor....

yani diyeceğim şunlar
ses çıkmıyor,geri görüş kamerası yansımıyor park sensör sesi çıkmıyor,sinyal sesi gelmiyor.
fonksiyonları bastığımda klima vs çalışıyor ama bilgi ekranına güç gelmediği için ekranda birşey gözükmüyor.
normalde navi 650 ekranım var. demek istediğim bu ekranın fişi çekilmiş gibi.
sigortası mı yandı acaba. hangi sigorta bu bilgi gösterge paneline ait. bilgisi olan varsa acele yardımcı olabilir mi.
Kullanım kitapçığında şema üzerinde gösterilir..

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı tawsen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
kullanım kitapçığında dün akşam direksiyon solundaki torpido gözü şemasında kitapçık 5 numaralı sigortanın bilgi eğlence diye yanına yazı yazmış bende odur diye 5 numaralı sigortayı yağmur sensörü sigortası ile (sigorta değerleri aynı olduğu için bu sigortayı seçtim) yer değiştirdim fakat navi ekranına hiçbir güç gelmedi hiçbir değişiklik olmadı ayrıca bugünde ekstradan geri vitese taktığımda geri görüş kamerasının açılmasını es geçtim, servis park yardım yazısı yol bilgisayarı ekranına düşüyor ve ileri vitese taktığımda ise sönüyor. yani sigortasını ya doğru bulamadım, yada sigortadan değil gibi gözüküyor ki bu sorunu algılıyorda beni servise gitmem konusunda yönlendirme yapıyor sanki?
      Ama normal sürüşte yol bilgisayarına servis park yardım bilgisi gelmiyor. sadece geri giderken yazıyor ileri takınca gidiyor. hiç bir arıza da göstergelerde yanmıyor. sadece emniyet kemeri takmadığım için onun ışığı yanıyor.yardımınız için teşekkürler şimdiden.sizin bilginiz var mı acaba 5 numaralı torpido sigortası doğru mu yoksa başka bir numaralı sigorta mı???

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
kullanım kitapçığında dün akşam direksiyon solundaki torpido gözü şemasında kitapçık 5 numaralı sigortanın bilgi eğlence diye yanına yazı yazmış bende odur diye 5 numaralı sigortayı yağmur sensörü sigortası ile (sigorta değerleri aynı olduğu için bu sigortayı seçtim) yer değiştirdim fakat navi ekranına hiçbir güç gelmedi hiçbir değişiklik olmadı ayrıca bugünde ekstradan geri vitese taktığımda geri görüş kamerasının açılmasını es geçtim, servis park yardım yazısı yol bilgisayarı ekranına düşüyor ve ileri vitese taktığımda ise sönüyor. yani sigortasını ya doğru bulamadım, yada sigortadan değil gibi gözüküyor ki bu sorunu algılıyorda beni servise gitmem konusunda yönlendirme yapıyor sanki?
      Ama normal sürüşte yol bilgisayarına servis park yardım bilgisi gelmiyor. sadece geri giderken yazıyor ileri takınca gidiyor. hiç bir arıza da göstergelerde yanmıyor. sadece emniyet kemeri takmadığım için onun ışığı yanıyor.yardımınız için teşekkürler şimdiden.sizin bilginiz var mı acaba 5 numaralı torpido sigortası doğru mu yoksa başka bir numaralı sigorta mı???
Tam tersini yapın.. Eğlence sistemi igortasını başka sigorta ile değiştirin bu sefer olucak mı ? Öbür işlemde çalışmazsa sigortadandır. Çalışırsa sorun başka yerde.

Çevrimdışı tawsen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
tamam işte hüseyin kardeş, 5 numaralı bilgi eğlence göstergesi denen sigortayı eş değer kaputtaki 35 numaralı yağmur sensörü ile değiştirdim yine navi ekranı çalışmadı.
biraz önce incelerken bu navi ekranının ayar düğmeleri infotainment diye geçiyor kitapçıkta. yani radio navigasyon ses ayar cd vb tuşların olduğu yer. acaba üstündeki ekranla ikisi bir sigorta mıdır? yani diyeceğim şu sigortalarda infotainment diye 4 numaralı bir sigorta gözüküyor. bu acaba bu tuşlar la birlikte ekranın birlikte olan sigortası olabilir mi?
diğer sorum bu sigortayı değiştirdiğimde beni neler bekliyor olabilir, neticede oradaki infotainment tuşları navigasyona teybe cd ye ses açma kapama değiştirme vb.ye bağlı. benden şifre vb birşey istermi, geri görüş kamerası kurulumu için vb birşey gerekir mi ona göre o sigortayı deneyeceğim. 4 numaralı sigorta diye yazıyor kitapçık infotainment sistemi için?

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
İstemez diye biliyorum. Bu teybin kullanım kitapçığında kod yazar zaten.. ilgisi belki olabilir. Denemkte fayda var.

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı tawsen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
4 numaralı torpido infotainment sigortasını çakmak  aksesuarı sigortası ile değiltirdim hem navi ekran ses sistemi çalıştı hem çakmaklıkta yine çalışmaya devam etti, tekrar eski pozisyona geri aldım. yani 4 numaralı sigortayı eski yerine yine taktım. navi ekran yine çalışıyor. sanırım sigortada sıkıntı yok. yerinden çıkmış olsa gerek.....sorun halloldı hemde yeni sigortaya gerek kalmadan. tek dokunuş istiyormuş :) hüseyin kardeş ilgin için teşekkürler..

sessiz sabah bi yolculuk yaptım çok kötü bi durum idi. ekranım gelince ilk işim arabada bi 15 dk müzik dinlemek oldu :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33