Plastik yollar geliyor!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Plastik üretim maliyetleri çok düşük olmasına rağmen, geri dönüşümleri oldukça maliyetli. Bu nedenle üreticiler geri dönüşümün yüksek rakamlara neden olmasından dolayı, geri dönüşümü değil, sıfırdan üretime yönelmesi, yüksek oranda plastik üretimine ve doğal olarak çok büyük çevre kirliliğine neden olmaktadır. Avrupalı bir girişimci bu durumu avantaja çevirebilecek bir buluşa imza attı.
Kullanılmış plastik maddeler, pet şişe, araba lastiği, plastik saklama kapları, plastik eldivenler ve buna benzer birçok plastik ürün, gerekli işlemlerden geçirildikten sonra yol yapımında kullanılacak. Böylece fosil yakıt kullanılması gereken asfalt yollar için harcanan karışımlar, bu karışımları yol yapmak için kullanılan iş makineleri ve personel ihtiyacı da yok denilecek seviyelerde aşağı çekilecek. Sunumda izlemiş olduğunuz filmde plastik atıkların, ekonomiye kazandırılmak için hangi işlemlerden geçirileceği ve nasıl uygulanacağı konusunda sistemin işleyişini anlatıyor.
Ne diyelim, faydalı bir buluş.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=f74678c67f555805d3567535885fab4f"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=f74678c67f555805d3567535885fab4f"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Mükemmel fikir. Çok iyi. Çok beğendim.

Mobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Katılıyorum. Kesinlikle mükemmel fikir. Ayrıca kalıplama yöntemiyle yapılacağı için kazı falan da yapılmaz. Boru mu çekilecek? Kaldır üst tabakayı, boruyu kabloyu çek içine kapat gitsin. Trafikte aksamaz, zamanda almaz. Harika!

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Mükemmel fikir. Çok iyi. Çok beğendim.

Mobil

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Yol tutuş değerleri nasıl değişir acaba

Mobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Benimde aklıma ilk gelen yangın durumunda dayanımı ne olur? Yayılma hızı nasıl olur? Düşünüyorum da 30-40 km birbirine bağlı plastik yol. Eğer yanıcılık hızlı olursa çok kişiyi telef eder.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Yol tutuş değerleri nasıl değişir acaba

Mobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33