Araba(m) nerede belli değil -Yardım-

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat Kılıç
  • Marka: Fiat
  • Model: Palio
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Öncelikle merhabalar foruma yeni üye oldum yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar dayımın üzerime satın aldığı araç hakkında bir problemim var.
Araç 2007 Palio Van
Dayım sağolsun bana sormadan aracı satmış ruhsat yeğenimin üzerine bi ara hallederiz diye vermiş.
Alan adamda aracı başkasına satmış ve şuan aracın üzerinde 3200 TL gibi bir borç var.
İlk satın alan adam ben parasını verdim aldım beni bağlamaz diyor. Son sahibini tanımıyorum bile.
Aracın borcunuda ödetemiyorum maalesef araç şuan ankaradaymış.
Şuanki sahibini zan altında bırakmadan araca nasıl el koyabilirim.
Borçlarını kim öderse araç sahibi o olur şeklinde bir şey yapmayı düşünüyorum.
Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Hoşgeldin, De...

Nasıl yani? Dayınız aracın satışını yapmış parayı almış mı? Durum biraz karışık geldi bana. Noterden satışıda verilmemiş onu mu anlamalıyım?

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Öncelikle merhabalar foruma yeni üye oldum yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar dayımın üzerime satın aldığı araç hakkında bir problemim var.
Araç 2007 Palio Van
Dayım sağolsun bana sormadan aracı satmış ruhsat yeğenimin üzerine bi ara hallederiz diye vermiş.
Alan adamda aracı başkasına satmış ve şuan aracın üzerinde 3200 TL gibi bir borç var.
İlk satın alan adam ben parasını verdim aldım beni bağlamaz diyor. Son sahibini tanımıyorum bile.
Aracın borcunuda ödetemiyorum maalesef araç şuan ankaradaymış.
Şuanki sahibini zan altında bırakmadan araca nasıl el koyabilirim.
Borçlarını kim öderse araç sahibi o olur şeklinde bir şey yapmayı düşünüyorum.
Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat Kılıç
  • Marka: Fiat
  • Model: Palio
  • Model Yılı: 2007
Hoşbulduk teşekkür ederim.
Aracı dayım satın aldı kendi üzerine alamadı benim üzerime yaptı sonra aracı arkadaşı kullanıyordu... Sonra ben borcu için aradım arkadaşına sattığını söyledi arkadaşını aradım oda başkasına sattığını söyledi 3üncü şahıs kim bilmiyorum şimdi kimse borcu kabul etmiyor. aracı dayımdan alan şahısda telefonumu açmıyor son konuşmamızda parasını verdim aldım parasını aldım sattım beni bağlamaz diyor şuan aracın kimde olduğunu bilmiyorum o kişiyide zan altında bırakmadan araca el koymak istiyorum çünkü muhtemelen oda bilmiyordur aracın bu durumda olduğunu

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0
Yani hocam durum hakkaten karısık ben arac satın alacak olsam veririm parasını üzerime alırım aracı bu arkadaşlar parasını vermiş ama arac sahibinin kim oldugunu bile bilmeden aracın parasını verdim aldım ben bnmdir mi diyor bence bu işin altında daha büyük bir iş var gibi geldi bana acıkcası

 iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
1. Arabanın parasını dayın verdi.
2. Aracı senin üzerine yaptı.
3. Fakat araba sana ait olmasına rağmen, dayının arkadaşı kullanıyor.
4. Sen arabanın borcu olduğunu öğrendin. (sana bildiri geldi sanırım)
5. Dayını aradın "Arabanın borcu varmış" dedin.
6. Dayın "Ben aracı sattım" dedi
7. Sende dayının aracı sattığı kişiyi aradın ve ona dedin "Arabanın borcu var"
8. Dayının aracı sattığı kişide "Bende aracı sattım" dedi.
9. Şu anda aracı kullanan şahısa ulaşamıyorsun. Borç faize girdikçe giriyor.
10. Durum karışık.

Peki arkadaşım, ben şunları merak ediyorum, cevaplarsan memnun olurum.
1. Dayın sana durup dururken neden araba alıyor?
2. Hadi sana araba aldı içinden geldi, neden sen değilde bir başkası kullanıyor?
3. Hadi onada eyvallah emaneten aldı diyelim, peki dayın nasıl senin imzan olmadan sana ait olan bir malı başkasına satabiliyor? Dayına vekaletname falan mı verdin?
4. Kırılma noktası burası zaten, araba resmiyette sana ait. Yani bu araçla kaza yapılsa, terör suçu gibi, uyuşturucu suçu gibi bir durum yaşansa, muhatap sensin. Çünkü ruhsat hala senin adına kayıtlı.
5. Kırılma noktasından sonra aklımın hala almadığı ve çok ama çok anlamsız gelen konu, ruhsatı kendi üzerine almadan araba 2 kere el değiştirmiş. Bu insanlar nasıl böyle kanunsuz bir işe giriyor? Parasını nasıl riske atabiliyor? Şu anda sen polisi arasan ve desen ki benim arabam çalındı, ve çalan kişinin adını telefonunu biliyorum desen, söke söke alırsın arabanı...

Kusura bakma ama böyle alengirli bir olaya da yeni şahit oluyorum

Hoşbulduk teşekkür ederim.
Aracı dayım satın aldı kendi üzerine alamadı benim üzerime yaptı sonra aracı arkadaşı kullanıyordu... Sonra ben borcu için aradım arkadaşına sattığını söyledi arkadaşını aradım oda başkasına sattığını söyledi 3üncü şahıs kim bilmiyorum şimdi kimse borcu kabul etmiyor. aracı dayımdan alan şahısda telefonumu açmıyor son konuşmamızda parasını verdim aldım parasını aldım sattım beni bağlamaz diyor şuan aracın kimde olduğunu bilmiyorum o kişiyide zan altında bırakmadan araca el koymak istiyorum çünkü muhtemelen oda bilmiyordur aracın bu durumda olduğunu

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sakıncalı bir durum bence de... Bu işin sonunda üzülen sen olursun, adımını dikkatli at.

Çevrimdışı mcinar

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +52/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa ÇİNAR
  • Marka: Citroen
  • Model: C-Elysee
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Motorin
bu problemi dayı çözer. Bence dayı ticaretle uğraşıyor. çünkü araç van. ama piyasaya borcu var. araca el konmaması için yeğeninin üstüne alıyor. daha sonra para ihtiyacı için onu tanıyan başka birine satıyor. oda başkasına. tabi her alan radardı, hgs kaçak geçişti. birsürü borç. olan sana olmuş be arkadaşım. Kusura bakma ama dayın seni kullanmış malesef.
melihin dediği gibi ihbar et.

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0
Arkadaşlar şöylede olabilir böyle kendi capında arac alım satım işleri yapıyorsa üzerina alabilicegi arac sayısı brlli üstüne cıkamaz cıkmak istesede bi vergi ödemek zorunda bu adamda vergi ödemeden arac alım satım yapıyorsa böyle bişey yapıp kendi üstüne alamadıgı aracını bu arkadasın üstüne almışda olabilir cünkü benm bi tanıdık vardı arac alım satım yapan ben daha üstüme araba alamıyorum diyodu karısının üstüne yaptı aracı cocuklarının üstüne falan yaptı alım satım ısıne devam etti öylr bi sebepten dolayıda aeaç bu Arkadasın üzerine yapılmış olabilir ama bnm anlamadıgım kim böyle yasal olamayan ruhsatı baska biri adına kayıtlı arabayı satın aldım diyip parasını verip biner bence bu aracı satın aldım diyen şahıslarda cok düzgün insanlar değil sanırım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
En iyimser yorum senin sanıyorum :) Ama mesajın sonunda yazmışsın ya ;) aynı noktaya geliyor hadise.

Arkadaşlar şöylede olabilir böyle kendi capında arac alım satım işleri yapıyorsa üzerina alabilicegi arac sayısı brlli üstüne cıkamaz cıkmak istesede bi vergi ödemek zorunda bu adamda vergi ödemeden arac alım satım yapıyorsa böyle bişey yapıp kendi üstüne alamadıgı aracını bu arkadasın üstüne almışda olabilir cünkü benm bi tanıdık vardı arac alım satım yapan ben daha üstüme araba alamıyorum diyodu karısının üstüne yaptı aracı cocuklarının üstüne falan yaptı alım satım ısıne devam etti öylr bi sebepten dolayıda aeaç bu Arkadasın üzerine yapılmış olabilir ama bnm anlamadıgım kim böyle yasal olamayan ruhsatı baska biri adına kayıtlı arabayı satın aldım diyip parasını verip biner bence bu aracı satın aldım diyen şahıslarda cok düzgün insanlar değil sanırım

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0

En iyimser yorum senin sanıyorum :) Ama mesajın sonunda yazmışsın ya ;) aynı noktaya geliyor hadise.

Evet hocam malesef sonuc aynı, hüsran yani

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Buna benzer bir hadise, yakınımın başına geldi :) ama onun ki biraz trajik.

Yakınım aracını satılığa çıkarıyor, müşteri akşam dar vakit, arabaya pazarlık yapıyor. Anlaşılıyor, alan adamın parası cebinde, çıkarıp nakit veriyor. Hastane işleri olduğu için adamın acil arabaya ihtiyacı varmış, alıyor ve diyor ki 3 gün sonra işlerim biter, notere gideriz. Nasıl bir güvenmektir bende anlamadım ama bu sanıyorum sıcak paranın o dayanılmaz cazibesinden kaynaklanıyor, yakınım arabanın parasıyla borçları kapatıyor parayı harcıyor, arabayı alan adamıda 3 gün sonra arıyor, ama adam yok :D telefonu açmıyor. Gel zaman git zaman bu iş yaklaşık 3 ay boyunca sürüyor. En sonunda yakınım arabayı alan adamı tesadüfen ankarada ulus halinde görüyor, ya hemşerim arıyorum seni neden açmıyorsun, arabanın devrini almadın gittin diyor. Adam gayet relaks :D alırız acelesi ne deyip, işim var deyip ayrılıyor. Bizimki adamı takip ediyor. Adam Ulus'ta bir soba imalatçısına giriyor, adres tamam. Adama birkaç kere daha dükkanında uğruyor. Alan adam en sonunda bizimkini kovuyor. Kavga gürültü :D sonra bizimkide ekibini toplayıp mekanı basıyor ve adamı alıp notere götürüyorlar :D notere götürmek çözüm değil tabi, bu seferde adam diyorki alım satıma verecek param yok :D :D :D bizimki noter masraflarının laçka olduğu dönem, yani o zamanlar 300-400 TL ye devir yapılırken, o parayı kendi cebinden verip kendi malıyla rezil olarak kendi arabasının devrini, kendi parasıyla alan adama veriyor :) zaten giden paranın hesabını yapmadı ama 3-4 ay kan kusturdu bizimkine :D

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006
Kardeş sn dua et araba belalı bir olaya karışmasın sana kalır sen kimseyi düşünmeden arkadaşın dediği gibi çalındı diye bildir ruhsatsız alanda akıl yok zaten parasını ver arabayı üstüne alma tuaf

 Tapatalk aracılığı ile gönderildi 

Çevrimdışı D@rk34

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +62/-2
  • Ad Soyad: Tansu
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent
  • Model Yılı: 2006
Böyle bir iş yapan adamda ben artniyet ararım ya soygun yapacaktır yada birini ezip kaçacak.Allah Korusun.

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0
Buna benzer bir hadise, yakınımın başına geldi :) ama onun ki biraz trajik.

Yakınım aracını satılığa çıkarıyor, müşteri akşam dar vakit, arabaya pazarlık yapıyor. Anlaşılıyor, alan adamın parası cebinde, çıkarıp nakit veriyor. Hastane işleri olduğu için adamın acil arabaya ihtiyacı varmış, alıyor ve diyor ki 3 gün sonra işlerim biter, notere gideriz. Nasıl bir güvenmektir bende anlamadım ama bu sanıyorum sıcak paranın o dayanılmaz cazibesinden kaynaklanıyor, yakınım arabanın parasıyla borçları kapatıyor parayı harcıyor, arabayı alan adamıda 3 gün sonra arıyor, ama adam yok :D telefonu açmıyor. Gel zaman git zaman bu iş yaklaşık 3 ay boyunca sürüyor. En sonunda yakınım arabayı alan adamı tesadüfen ankarada ulus halinde görüyor, ya hemşerim arıyorum seni neden açmıyorsun, arabanın devrini almadın gittin diyor. Adam gayet relaks :D alırız acelesi ne deyip, işim var deyip ayrılıyor. Bizimki adamı takip ediyor. Adam Ulus'ta bir soba imalatçısına giriyor, adres tamam. Adama birkaç kere daha dükkanında uğruyor. Alan adam en sonunda bizimkini kovuyor. Kavga gürültü :D sonra bizimkide ekibini toplayıp mekanı basıyor ve adamı alıp notere götürüyorlar :D notere götürmek çözüm değil tabi, bu seferde adam diyorki alım satıma verecek param yok :D :D :D bizimki noter masraflarının laçka olduğu dönem, yani o zamanlar 300-400 TL ye devir yapılırken, o parayı kendi cebinden verip kendi malıyla rezil olarak kendi arabasının devrini, kendi parasıyla alan adama veriyor :) zaten giden paranın hesabını yapmadı ama 3-4 ay kan kusturdu bizimkine :D

Al işte ölürmüsün öldürürmüsün yok arkadaş ya bu devirde kimseye güven olmaz benden söylemesi hiç bir zaman işi şansma bırakmamak lazım arkadaşlar bakın canlı örneklerini görüyoruz.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kardeş sn dua et araba belalı bir olaya karışmasın sana kalır sen kimseyi düşünmeden arkadaşın dediği gibi çalındı diye bildir ruhsatsız alanda akıl yok zaten parasını ver arabayı üstüne alma tuaf

Aynen, insanın aklına herşey geliyor  :-X

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33