ford courier hakkında bilgi paylaşımı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: eray çolak
  • Marka: TABANVAY SLX
  • Model: 1988
  • Model Yılı: 1988
  • Yakıt Tipi: Benzin
arkadaşlar fordun yeni arcı olan kamyonet olarak geçen  courier'ı bugün test ettim aracın yakıtını çok övmüşlerdi zaten fabrika verileride 1205 kg lık bir araca göre gayet az konumda şhr içi 4.7 şhr dışı 3.6, test aracı 1.6 tdci 95 bg olan titanyum plus modeliydi araç son derece donanımlı bir araçtı fiyatı opak renk 49500 tl, benim almayıı düşündüğüm araç ise 1.6 tdci 95 bg titanyum  modeli metalik renk ile 48000 tl, bu araç hakkında bilgisi olan varmı bu fiyatların aracımı bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
konuya şu anda yakın olan yok herhalde ben izlenimlerimi paylaşayım, önce olumsuz yönleri anlatayım, aracın 1.6 95 bg olduğunu hissedemiyorsun araç hantal kalkıyor bunun nedeni elektirik destekli yavaş kalkan bir debriyaj olmasından olabilir, ayrıca devir kaybettirdiğin zaman çok çabuk toplamıyor, ara hızlanma hemen gerçekleşmiyor ayrıca direksiyon yavaşda gitsen aşırı derece sertleşiyor hafif parmak hareketleriyle direksiyonu döndermek zor gibi, yakıt konusuna bakarsak ne kadar dikkat ettiysem anlık tüketim 5.7 nin altına düşmedi,  arka koltuk ortasında bir yükselti var arka tamamen iki kişilik yapılmış, birde aracın arkası yere çok sarkık duruyor, dikiz aynası aracın tavanına neredeyse monte edilmiş, kapılarda ve göğüsdeki plastik kalitesi tartışılabilir, fiyatına göre hava yastığı sayısı yetersiz ,son olarakda vites çok geride kalıyor
bu olumsuz yorumlarımı 1.3 mjet emotion fiorino kullanmış biri olarak anlatmaya çalıştım fiorino çok atak kalkış yapıyordu vede 1295 kg dı ?

şimdide olumlu gördüğüm yerlerini anlatayım; araç çok sessiz, yol tutuşu gayet iyi, koltukları çok rahat, yan aynalar tamamen görüş sağlıyor, standart donanımları tatminkar, yol sesi almıyor içerisine, bagajın aşağıdan başlaması yüksek yükler için avantaj sağlıyor,geri görüş kamerası ve navigasyon ekranı güzel(titanyum),dış görünümü ilk başta yadırgayabilirsniz ama sonra şirin geliyor, araç içerisinde küçük eşya yerleri gayet yeterli

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
arkadaşlar fordun yeni arcı olan kamyonet olarak geçen  courier'ı bugün test ettim aracın yakıtını çok övmüşlerdi zaten fabrika verileride 1205 kg lık bir araca göre gayet az konumda şhr içi 4.7 şhr dışı 3.6, test aracı 1.6 tdci 95 bg olan titanyum plus modeliydi araç son derece donanımlı bir araçtı fiyatı opak renk 49500 tl, benim almayıı düşündüğüm araç ise 1.6 tdci 95 bg titanyum  modeli metalik renk ile 48000 tl, bu araç hakkında bilgisi olan varmı bu fiyatların aracımı bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Bende birkaçtane gördüm , yavaş yavaş yollarda görmeye başladık...dışardan inceledim çok şık duruyor bence... yorumlar için teşekkürler Eray  :iyi:

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
Bende birkaçtane gördüm , yavaş yavaş yollarda görmeye başladık...dışardan inceledim çok şık duruyor bence... yorumlar için teşekkürler Eray  :iyi:

arkadaşlar fiyat konusunda bana yardımcı olan yok bu araç bu parayı edermi , ayrıca benim 2013 model linea 1.4 active plusa 31000 fiyat veriyorlar arada 17500 fark var ne diyorsunuz

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
 :o fark çok fazla Eray.. altındaki 1 yaşında araba sonuçta.. karar senin  :fildir:

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
:o fark çok fazla Eray.. altındaki 1 yaşında araba sonuçta.. karar senin  :fildir:
ben lineayı sıfır aldım zaten şu an 18binde ama benzin durmadan  zam alıyor şehiriçi 7 ile 8 arası  benzin yakıyor,
birde  bu aracın fiyatı düşermi acaba

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

arkadaşlar fiyat konusunda bana yardımcı olan yok bu araç bu parayı edermi , ayrıca benim 2013 model linea 1.4 active plusa 31000 fiyat veriyorlar arada 17500 fark var ne diyorsunuz

Arabandan şikayet etme bence. Şu zamanda araba satıp almak baya zorlu. Herşey ateş pahası.

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
arkadaşlar şu konuyu bir daha diriltelim, bu ford courier lerin 1.5 75 likleri ve 1.6 95 likleri var ikisi arasındada 7 bin lira civarı fiyat farkı var 1.5 75 lik çekişi nasıl olur fiorinoda  1.3 75 lik gayet iyiydi sonuçta bu 1.5, yorumlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı Abdulsamet_Altuncu

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +5/-0
sen tdci ya yavaş dedin ama bence multijet motorların gaz tepkileri daha yavaş doblo kullandım d2 1.3 75 lik ve 1.6 105 lik ikisi de gaz kelebeğini geç açıyor tdci kullanamadım ama etrafta connectlerin nasıl gezdiğini de biliyorum bence courier 1.6 115 candır

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
sen tdci ya yavaş dedin ama bence multijet motorların gaz tepkileri daha yavaş doblo kullandım d2 1.3 75 lik ve 1.6 105 lik ikisi de gaz kelebeğini geç açıyor tdci kullanamadım ama etrafta connectlerin nasıl gezdiğini de biliyorum bence courier 1.6 115 candır
hocam tdci motora lafım yok sadece test arabasında ilk kalkış ve ara ivmeleme hantal geldi bana, belki motorun yeniliğinden olabilir, benim 2011 Euro 4 75 lik  emotion fiorinom vardı ok gibi fırlıyordu 1. viteste ona göre kıyasladım geri kalan yönleriyse araba dengeli ve sessiz multijetlere göre

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı Abdulsamet_Altuncu

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +5/-0
ağırlık önemli courier belki daha ağırdır ama ok gibi fırlasın istiyosan neden courier alasın ki

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil

Arabandan şikayet etme bence. Şu zamanda araba satıp almak baya zorlu. Herşey ateş pahası.
yok arabamdan şikayetim yok benimki hastalık, imkanım olsa hepsinden bir tane alırım sürekli yeni modelleri incelerim

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015
Al 95 bak keyfine abi rampada inip itileme :D
2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı hsyncnakyz

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Konunun üzerinden bir yıl geçmiş ama bende düşüncelerimi yazmak istiyorum. [emoji1]
Doblo fiorino courier üçünüde kıyaslamaya yapacak kadar kullandım. Courier i tek geçerim aralarında. Kalkısta hantal olduğu konusu net bişey ama bu tamamen vites oranıyla alakalı araba 1. viteste 60 km hızı geçip 70 e merdiven dayıyor bunun sonucu olarak 2. Viteste kalkmış gibi hantal kalıyor keza 2009 model 1.3 dobloda 2. Viteste redline yapınca 70 te takılıyor. Gaz tepkisi olarak birbirleri arasında aşırı fark yok ama doblodaki tepki bence diğerlerinden bir tık öndeydi.
Gelelim en önemli konu olan yakıt konusuna. [emoji1] ben bu olayı rodajla çok alakalı buluyorum rodaj ne kadar iyi o kadar performans ve verimlilik 3 aracıda sıfır aldık doblo 7 litrenin altına düşmüyor fiorinoda aynı sayılır oda 6.5 litrenin altına inmiyor bu arada fiorino 2012 model. Courier rodaj zamanı yani ilk 4-5 bin kmde 5.5 altına ne yaptıysak indiremedi ama şimdi 8 binde ve şehir içinde 5.2 yi geçmiyor.
Son olarak 2. 3. 4. 5. Viteslerde courier doblo ve fiorinodan iyi ivmeleniyor. Konfor bakımından courier tabiki daha iyi. Malzeme bakımından 3 üde sert plastik bu tarz araçlarda da makbul olanı o zaten :D
Keske courieri 6 vites yapıp 1. Vites sorununu ortadan kaldırsalarmış. Umuyorum makyajlandıgında vites kutusunada bi el atarlar. [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Konunun üzerinden bir yıl geçmiş ama bende düşüncelerimi yazmak istiyorum. [emoji1]
Doblo fiorino courier üçünüde kıyaslamaya yapacak kadar kullandım. Courier i tek geçerim aralarında. Kalkısta hantal olduğu konusu net bişey ama bu tamamen vites oranıyla alakalı araba 1. viteste 60 km hızı geçip 70 e merdiven dayıyor bunun sonucu olarak 2. Viteste kalkmış gibi hantal kalıyor keza 2009 model 1.3 dobloda 2. Viteste redline yapınca 70 te takılıyor. Gaz tepkisi olarak birbirleri arasında aşırı fark yok ama doblodaki tepki bence diğerlerinden bir tık öndeydi.
Gelelim en önemli konu olan yakıt konusuna. [emoji1] ben bu olayı rodajla çok alakalı buluyorum rodaj ne kadar iyi o kadar performans ve verimlilik 3 aracıda sıfır aldık doblo 7 litrenin altına düşmüyor fiorinoda aynı sayılır oda 6.5 litrenin altına inmiyor bu arada fiorino 2012 model. Courier rodaj zamanı yani ilk 4-5 bin kmde 5.5 altına ne yaptıysak indiremedi ama şimdi 8 binde ve şehir içinde 5.2 yi geçmiyor.
Son olarak 2. 3. 4. 5. Viteslerde courier doblo ve fiorinodan iyi ivmeleniyor. Konfor bakımından courier tabiki daha iyi. Malzeme bakımından 3 üde sert plastik bu tarz araçlarda da makbul olanı o zaten :D
Keske courieri 6 vites yapıp 1. Vites sorununu ortadan kaldırsalarmış. Umuyorum makyajlandıgında vites kutusunada bi el atarlar. [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Paylaşım için teşekkürler.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33