acemiler için otomatik vites mi? düz vites mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı taa.ekin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Volkswagen
  • Model: Polo 1.4
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Motorin
arkadaşlar ehliyeti alalı 3 yılı geçti aslında ama kendi aracımız yok emanet araba kullanmakta pek hoşuma gitmiyor dolayısıyla en son arabayı ehliyet sınavında kullandım sanırım :)

şimdi araba almayı düşünüyorum ilk arabam olacak bi süre direksiyon dersi almayı da düşünüyorum ama kararsız kaldım acaba otomatik vites mi almalıyım düz vites mi?

otomatik vites elbette daha rahat olacaktır ama acaba acemiliği otomatik viteste atarsam daha sonra düz vites kullanmakta çok sıkıntı çeker miyim? acemiliği düz viteste mi atmalı? :anlamadim:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Bence iki alternatifin var. ilki otomatik araba alıp, sonradan da sürekli otomatik ile devam edeceksin. ikincisi ise manuel şanzıman alıp, sonradan keyfi olarak birde otomatik kullanayım diyebilirsin.

Ama bana sorarsan ben kesinlikle manuel şanzıman derim. Gençsin, manuel şanzıman iyidir ;)

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
arkadaşlar ehliyeti alalı 3 yılı geçti aslında ama kendi aracımız yok emanet araba kullanmakta pek hoşuma gitmiyor dolayısıyla en son arabayı ehliyet sınavında kullandım sanırım :)

şimdi araba almayı düşünüyorum ilk arabam olacak bi süre direksiyon dersi almayı da düşünüyorum ama kararsız kaldım acaba otomatik vites mi almalıyım düz vites mi?

otomatik vites elbette daha rahat olacaktır ama acaba acemiliği otomatik viteste atarsam daha sonra düz vites kullanmakta çok sıkıntı çeker miyim? acemiliği düz viteste mi atmalı? :anlamadim:

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
Diyeceklerimi demişsin abi... Otomatik alırsanız bir daha manuele dönmez dönemezsiniz...
Bence iki alternatifin var. ilki otomatik araba alıp, sonradan da sürekli otomatik ile devam edeceksin. ikincisi ise manuel şanzıman alıp, sonradan keyfi olarak birde otomatik kullanayım diyebilirsin.

Ama bana sorarsan ben kesinlikle manuel şanzıman derim. Gençsin, manuel şanzıman iyidir ;)

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
manuelle  başlarsanız sonra otomatiğe dönebilirsiniz ama otomatikle başlarsanız manuel kullanamazsınız

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33