Araba sürmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasinbedir34

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: yasin bedir
  • Marka: bmw
  • Model: 2013
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
S.a oncelikle ben 17 yasinda bi kardesinizim araba surmeye yeni yeni basliyorum ilk surdugum araba doblo oldu ondan sonra scirocco surdum ama bu arabalari hep bos yerlerde surdum ve doblo haric cogu otm vites idi. Simdi eylulde bi gonul meselem var ablasini falan gezdiricem beni araba suruyor biliyorlar ya Q7 yada 5.20 gibi bir makine kiralayacagiz gibi duruyor malum bunlar uzun ve buyuk araclar ben stop fln ettirmiyorum ama tek yapamadigim sey sokaklardan donemiyorum surtcek gibi hissediyorum saga sola bu arabalari surerken nasi kendimi ayarlayabilirim tecrubeli abilerimden yardim istiyorum simdiden tesekkurler.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Nişanlanıyor musun?

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
S.a oncelikle ben 17 yasinda bi kardesinizim araba surmeye yeni yeni basliyorum ilk surdugum araba doblo oldu ondan sonra scirocco surdum ama bu arabalari hep bos yerlerde surdum ve doblo haric cogu otm vites idi. Simdi eylulde bi gonul meselem var ablasini falan gezdiricem beni araba suruyor biliyorlar ya Q7 yada 5.20 gibi bir makine kiralayacagiz gibi duruyor malum bunlar uzun ve buyuk araclar ben stop fln ettirmiyorum ama tek yapamadigim sey sokaklardan donemiyorum surtcek gibi hissediyorum saga sola bu arabalari surerken nasi kendimi ayarlayabilirim tecrubeli abilerimden yardim istiyorum simdiden tesekkurler.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Kardeşim şunu bil. Seni gördüklerin açıdan kaynaklı uzaktakini yakında gibi görüyorsun. Kullana kullana tamponun nerede bittiğini kestireceksin.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
ehliyetin varmı kardeşim yoksa boş yerlerdemi geziceksin

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
henüz 17 yaşında olduğuna göre no driver license   :D Bak kardeşim bu işler tehlikeli işler kızın ablasını niye gezdiriyorsun onu anlamadım. araç kiralayacaz demişsin yaşınız tutuyormu kiralamaya. Dikkatli ol ehliyeti aldıktan sonra istersen gemi kirala. yanlış iş yapma başın yanmasın

Çevrimdışı yasinbedir34

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Hepinize tesekkurler ehliyet henuz yok bu arada genelde bos yerlerde gezicez o yuzden sorun olucagini sanmiyorum benim bu isin inceliklerini ogrenmem lazim

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Öncelikle ehliyetsiz trafiğe çıkmanın suç olduğunu unutma. Boş yolda bile kullanacak olsan da, Allah vermesin bir kaza olursa başın derde girer. Ben riske girmeni tavsiye etmiyorum.

Soruna gelince, virajlarda, dönüşlerde araca hakim olabilmen için araç ölçülerine adapte olman şart. Buda 3-5 dakikalık bir iş değil. Aracın gaz tepkisi, direksiyon açısı ve dış ölçüleriyle görüş alanı en önemli etkenlerdir.

Ana kural araç ölçülerine alışmaktır. Sağa dönüşlerde direksiyonu daha fazla çevirmek gerekir. Çünkü trafik sağdan akar. Eğer sağa dönüşlerde geniş dönüş (harmanlayarak) yaparsan sağ yolun karşı şeridine girersin. Bu tehlikelidir. Bu nedenle sağa dönüşlerde mümkün olduğu kadar dar açıyla dönmek gerekir.

Sola dönüşlerde geniş bir açıyla dönmen gerekir. Yani harmanlayarak dönmek konforlu bir dönüş sağlar. Aynı şey sola dönüşte de geçerlidir. Sola dönüşte dar açıyla dönüş yaparsan yine karşı şeride geçersin. Bu nedenle geniş açıyla dönmen gerekir.

Aracın dış aynalarını alışana kadar hem arkayı hemde asfaltı görecek şekilde aşağı doğru konumlamak bu konuda sana yardımcı olur. Yolu ve kaldırım çizgisini görerek dönüş yapabilme olanağı sağlar.

Sen yinede ehliyetsiz direksiyon başına geçme.

Hepinize tesekkurler ehliyet henuz yok bu arada genelde bos yerlerde gezicez o yuzden sorun olucagini sanmiyorum benim bu isin inceliklerini ogrenmem lazim

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kamyoncu tabiridir :) Super AS950'den kalma :D

harmanlayarak dönmek  :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan:

Çevrimdışı yasinbedir34

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Kamyoncu tabiridir :) Super AS950'den kalma :D

harmanlayarak dönmek  :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan:
Hocam zaten su donusleri yapsam cok sukur soforlugum var istop falan hayatta ettirmiyorum ama donuslerde sacmaliyorum hele dar bi donus olursa mal gibi kaliyorum saga surtucekmi solu kurtaricakmi gibisinden napicagimi sasiriyorum ..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Otomatik arabayı stop ettirirsen zaten sana madalya verebilirler :) dönüşlerde dediğim gibi sağa dar, sola geniş açı yapacaksın. Oda zamanla aracın kalıbına alıştığında olur. Hele birde kiralık araçla daha zor. Evdeki arabayı az çok tanırsın dönersin. Ama farklı araç için bir süre zamana ihtiyacın olur. Profesyonel sürücü olduğunda bunu zaten aşmış olursun. Çünkü araçların dingil aralığı üç aşağı beş yukarı aynı ölçülere sahiptir.

Çevrimdışı yasinbedir34

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Otomatik arabayı stop ettirirsen zaten sana madalya verebilirler :) dönüşlerde dediğim gibi sağa dar, sola geniş açı yapacaksın. Oda zamanla aracın kalıbına alıştığında olur. Hele birde kiralık araçla daha zor. Evdeki arabayı az çok tanırsın dönersin. Ama farklı araç için bir süre zamana ihtiyacın olur. Profesyonel sürücü olduğunda bunu zaten aşmış olursun. Çünkü araçların dingil aralığı üç aşağı beş yukarı aynı ölçülere sahiptir.
Yok hocam okadarda degil 😂 insaALLAH basaricam yavas yavas cok tesekkurler verdiginiz bilgiler icin bu arada  bazen sey yapiyorum  konusu acilmisken soyleyeyim mesela patinajla kalkicam ya Vitesi N ye aliyorum deviri yukseltip bir anda D ye cekiyorum roket seklinde gidiyorum bi zarari varmidir 😁

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Gençlik iyi güzel de, böyle meraklar olmasa :) Yapma güzel kardeşim yapma. Şanzımanı ağlatırsın... Yapma! ;)

Yok hocam okadarda degil 😂 insaALLAH basaricam yavas yavas cok tesekkurler verdiginiz bilgiler icin bu arada  bazen sey yapiyorum  konusu acilmisken soyleyeyim mesela patinajla kalkicam ya Vitesi N ye aliyorum deviri yukseltip bir anda D ye cekiyorum roket seklinde gidiyorum bi zarari varmidir 😁

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
20 yillik şoforum boyle bi hareket bilmiyorum.gaz verip n den d ye atmak. 😂😂😂

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
kardeşim sen bi tane bisiklet al kız arkadasını onla gezdir boşver arabayı daha romantik olur hem  bu işler öyle forumlarda öğrenilseydi herkez şöför olurdu

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33