Avrupa Otomotiv Merkezi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı avrupaotomotivmerkezi

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: avrupa oto
  • Yakıt Tipi: Benzin
Avrupa Otomotiv Merkezi
    AVRUPA OTOMOTİV MERKEZİ Türkiye’nin en büyük Otomotiv Sanayi projesidir.
        İstanbul’da bulunan Sanayi Sitelerini tek çatı altında toplayarak, Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde sanayilerin şehir dışına taşınıp (AB) normlarında tasarlanmış, yeni bir EĞİTİM VE ÜRETİM MERKEZİ KOMPLEKSİ projesidir.
Projenin en büyük hedefi gelişen ve büyüyen Türkiye'nin gücüne güç katmaktır.
      AVRUPA OTOMOTİV MERKEZİ, bünyesinde
MASLAK SANAYİ SİTESİ (MASKOOP) ve S.S SİLİVRİ AVRUPA TOPLU İŞYERİ VE YAPI KOOPERATİFİ ile birlikte otomotiv firmalarına hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.
      AVRUPA OTOMOTİV MERKEZİ, iş yeri çatılarında 530.000 m2 alanda 30 MW Güneş Enerji Panelleri ile kendi elektriğini kendi üreterek,
 Türkiye’deki en büyük yenilenebilir GES enerji üretim alanı olacaktır. Ges projesi sayesinde iş yeri sahiplerine ücretsiz elektrik temini yapılacak ve iş yerlerinin tamamı akıllı dükkan teknolojisine sahip olacaktır.
Projede Otomobil test alanları kurulacaktır ve Türkiye'de bir ilk olacaktır. Test alanları sayesinde ülkemize gelecek olan araçlar önce burada test edilecek ve tamamı Türk mühendisler tarafından onaylandıktan sonra ithalatları gerçekleşecektir.
 Avrupa Otomotiv Merkezi dünyanın en büyük otomobil firmalarınada ev sahipliği yaparak, ülkemizde gereksinim duyulan yedek parçaların ithalatını azaltıp, üretime dayalı sektörler kurulmasını sağlayarak ülkemizi yedek parça ihracatında dünyanın en iyi yedek parça üreticilerinden birisi konumuna getirmeyi hedeflemektedir. Bu sayede ülke ekonomisine her bölümüyle katkı sağlayacak bir proje olacaktır.
AVRUPA OTOMOTİV MERKEZİ lokasyon olarak; Marmara çemberinde yer almaktadır. Projemizin kuzeyi 3.Köprü Kuzey Marmara Otoyolu’na, Güneyi Tem Otoyolu’na cephe olmakta ve 3. Havalimanı’na 40 km,  Mahmut Bey Gişeleri’ne 55 km, Çatalca Serbest Bölge Gümrüğü’ne 8 km, Çayırdere Demiryolu İstasyonuna 20 km, Çorlu Kargo Havalimanı’na  26 km, Gümüşyaka Limanı’na 16 km ve yeni yapılacak olan Çanakkale Köprüsü’ne 190 km mesafede olup, 3. Havalimanı’nın ve Kuzey Marmara Otoyolunun faaliyete geçmesinden sonra hava alanında çalışacak olan 120.000 kişinin yaşam destek bölgesi olacaktır. Kara yollarının üzerinde yer alan Silivri, Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi merkezlerinin girişinde olmasıyla dikkat çekmektedir.
AVRUPA OTOMOTİV MERKEZİ ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde kendi öz varlıklarıyla projeyi hayata geçirip uygulama yolunda hızla ilerlemektedir. AVRUPA OTOMOTİV MERKEZİ çatısı altında 20.000 kişiye doğrudan 60.000 kişiye dolaylı istihdam sağlayarak ülke ekonomisine de katkıda bulunacaktır.

Bünyemizde yapılacak olan iş yerleri ve sosyal alanlar;
• 3.495 ADET 200 m2 TİCARİ İŞYERİ
• 2.500 ADET 100 m2 TİCARİ İŞYERİ
• 10.000 m2 OTOMOTİV FUAR ALANI
• 5.000 m2 YÖRESEL VE ORGANİK ÜRÜNLER FUAR ALANI
• 530.000 m2 (GES) GÜNEŞ ENERJİ ÜRETİM ALANI
• 10.000 m2 TEKNİK LİSE
• 30.000 m2 TEKNİK ÜNİVERSİTE
• 24.000 m2 YURT ALANI
• 4.000 m2 6 REŞİT ARAÇ TEST PİSTİ ALANI
• 4.800 ADET KONUT
• 225.000 m2 TİCARİ ÇARŞI
• SOSYAL ALANLAR, CAMİ, OTEL,YEŞİL ALANLAR

AVRUPA OTOMOTİV MERKEZİ hedefine yakışır düzeyde son teknolojilere ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak 200 m2, 300 m2, 450 m2, 600 m2, 900 m2 gibi her ihtiyaca uygun modern iş yerleri olacaktır. Tek çatı altında flat imalat alanları, bağımsız birimleri oluşturacak otomotivi ile ilgili her türlü restorasyon ve bakım üniteleri, yönetim binaları ve fuar alanları, işlemlerin daha hızlı yürütülebilmesi için maliye ofisi, gümrük binası, teknik ve mesleki lise ile meslek yüksek okuluna ait kampüsler, 5 Yıldızlı Hotel Kongre Merkezi, ithalatçı konumundaki mümessil firmaların ofisleri, AR-GE ofis binaları, hammadde ambarları, tüm alet ve edevatları tedarik edinilebileceği teknik yapı grosmarket binası, sosyal alanlar, restaurant ve cafe, ibadet alanları gibi birçok yapıyı içinde barındıran bir EĞİTİM VE ÜRETİM KOMPLEKSİ olup, ülkemizin en büyük ilklerinden ve özel yatırımlarından biri olan projemiz, gelecekte yapılacak olan benzer projelere örnek olacaktır.
avrupaotomotivmerkezi.com
avotomer.com
facebook.com/avrupaotomotivmerkezi
twitter.com/avrupaom

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33