YENİ İ10 1.2 ELİT OTOMATİK - TESLİM VE İLK KULLANIM DETAYLARI

emre_44 · 62 · 15021

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Dur dur ben matematik dersinden kaçıyodum beden eğitimi dersinden sonraydı günün son 2 saati anlamıyodum bişey :D

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: EMRE EREN
  • Marka: HYUNDAİ
  • Model: İ10
  • Model Yılı: 2014
  • Yakıt Tipi: Benzin
Üstadlar 2. 50 tl lik yakıtımı bitirdim. Ful şehir içinde kullandım aracı ve sürekli sokak aralarında işlerim oldu aksi gibi [emoji5]

Sonuç yaptığım mesafe 130 km

Ortalama yakıt 8.66 gibi bir bir rakam..

Değerlendirmek sizden [emoji4]

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Üstadlar 2. 50 tl lik yakıtımı bitirdim. Ful şehir içinde kullandım aracı ve sürekli sokak aralarında işlerim oldu aksi gibi [emoji5]

Lpg ye gerek yok :)

Asus Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Maşallah hocam 7/24 onlinesınız yönetim olarak [emoji106] [emoji106] [emoji106]

Valla rodaj dolsun yakıt durumuna bakıcaz.. banada şimdilik gerek yok muş gibi geliyor..

Bu arada araca binmeden önce bu araba alınır mı diye laf edenler binince ne güzel araba yapmışlar diyorlar acayip sessiz dışardan hiç ses almıyor gibi tepkiler alıyorum.

Bence bu araba bir şansı hak ediyor [emoji41]

Çevrimdışı Gençadam

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +99/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat L.
  • Marka: Peugeot
  • Model: 208
  • Model Yılı: 2015

Lpg ye gerek yok :)

Yani arabayı kombiye çevirmeye değmez :D

Tepetakla Kullanılarak Gönderildi.

2015 PEUGEOT 208

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Uyku tutmadi yalan yok :)
Maşallah hocam 7/24 onlinesınız yönetim olarak [emoji106] [emoji106] [emoji106]

Valla rodaj dolsun yakıt durumuna bakıcaz.. banada şimdilik gerek yok muş gibi geliyor..

Bu arada araca binmeden önce bu araba alınır mı diye laf edenler binince ne güzel araba yapmışlar diyorlar acayip sessiz dışardan hiç ses almıyor gibi tepkiler alıyorum.

Bence bu araba bir şansı hak ediyor [emoji41]

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Kombi ye mi  [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Hocam bu saatte ne güldürdün ALLAH iyiliğini versin...

Aynen yüksek devirde ki güç patlamaları cidden çok keyifli aracın tam olarak deneyimleyemedim ama biraz zorladım.. bunu LPG ile kesmek hiç içimden gelmiyor..

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kombi ye mi  [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Hocam bu saatte ne güldürdün ALLAH iyiliğini versin...

Aynen yüksek devirde ki güç patlamaları cidden çok keyifli aracın tam olarak deneyimleyemedim ama biraz zorladım.. bunu LPG ile kesmek hiç içimden gelmiyor..
kombi :D genco formundasin

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Sevgili dostlar Günaydın..

mesleğin vermiş olduğu yoğunluktan bir türlü fırsat olmadı sizinle paylaşımda bulunmak.

Inanırmısınız bu yoğunlukta İ10 ile 3200 km yi devirdim % 95 şehir içinde. Bu yoğun kullanım ile ilgili yakıt fişlerimin tümünü sakladım size tam olarak bir hazırlık yapmak istiyorum bu aralar. Kısmet olursa size hem 3000 km nin izlenimlerini hemde aracın performansı ile ilgili bir yazı paylaşım hazırlayacağım. En kısa sürede görüşmek üzere :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sevgili dostlar Günaydın..

mesleğin vermiş olduğu yoğunluktan bir türlü fırsat olmadı sizinle paylaşımda bulunmak.

Inanırmısınız bu yoğunlukta İ10 ile 3200 km yi devirdim % 95 şehir içinde. Bu yoğun kullanım ile ilgili yakıt fişlerimin tümünü sakladım size tam olarak bir hazırlık yapmak istiyorum bu aralar. Kısmet olursa size hem 3000 km nin izlenimlerini hemde aracın performansı ile ilgili bir yazı paylaşım hazırlayacağım. En kısa sürede görüşmek üzere :)

Çok güzel olur. Şimdiden teşekkürler. Bence artık profil resmini Subaru'dan Hyundai'ye çevirme zamanı geldi ;)

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Ya ilgilenemedim dedim ya durum ortada  :)
Dediğin gibi ilk yapman gereken şey o  :D :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ya ilgilenemedim dedim ya durum ortada  :)
Dediğin gibi ilk yapman gereken şey o  :D :D

Tamam. Şu cep herkülünü yakından tanıyalım. Beklemedeyiz.

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Hayırlı geceler dostlar..

İ10 maceram tüm hızıyla devam ediyor :) Eklediğim resimlerde de gördüğünüz gibi 3.600 km yi devirdik Ayten ile..

Bu kadar km yapacaktın neden dizel almadın gibi sorular aklınıza gelmiştir eminim, şimdi 2. bir araç olarak 2008 model 1.3 mj. albea sole aldık sadece ş.içi işler için kullanmak üzere.. Albea daha doğrusu Multijet yakıt konusunda tam bir cep dostu.. Albea için FİAT sayfasında ayrı bir konu açmak istiyorum kısmet olursa. Biz İ10 a gelelim...

İ10 ile yapmış olduğum 3.600 km nin tahmini 3.000 km sini ş.içinde, genellikle yoğun trafik ve inişli çıkışlı sokak aralarında kullandım, yani benim yakaladığım değerler bu arabanın yakacağı en yüksek değerlerdi emin olabilirsiniz:D :D :D

Attığım 3 resim son aldığım 50 TL lik benzin ile katettiğim yol bilgileri. 50 TL lik yakıt ile ortalama ş.içi 190 km yol gidiyorum biraz performanslı kullanırsam 150 km civarlarında kalıyor. Ortalama yakıt değerimi aldığımdan beri hiç sıfırlamadım, 7.4 Lt lik değer uzun vadede ş.içi yakacağı yakıt miktarı gibi geliyor bana, belki sakin kullanmaya devam edebilirsem uzun vadede daha da düşebilir (İNŞALLAH :D ) ( Attığım 2. resimde yazan 538 km mesafe 150 tl lik yakıt ile elde ettiğim toplam km yi gösteriyor. 190 km gittiğim 3. 50 tl lik yakıtımdı.)

Yakıt konusunda benimde anlamadığım noktalar var. Yani araç 3000 km ye yaklaşana kadar ortalama değer hep 8,5 - 9 lt gibiydi ve km başına 41krş gibi rakamlarda geziyordu, taki aracı 3000 km bakımına soktular ve de benzindeki o iç gıdıklayan indirimlerle beraber yukarıda verdiğim değerleri yakalamaya başladım. Bence araç tam otomatik tork konvektöre sahip bir şanzıman ile hiç de fena yakmıyor.

Siz de son indirimlerden sonraki yakıt değerlerinizi paylaşa bilirseniz gerçekleri daha iyi anlayabiliriz  :)

Gelelim performanslı kullanımda aracın hissettirdiklerine...

Aracın şehir içinde ara hızlanmaları iyi, gaza tepkisi turbolu araçlar gibi bir anda atmasa da hızlanması çok seri. Ancak gaz pedalına yarısından fazla basarsanız o zaman işler değişiyor, bir saniye bekledikten sonra ok gibi atıyor kendini ileri, 60 ile 80 km li hızlar dayken bunu yaptığınızda ne ara 160 a çıktığını anlamıyorsunuz ve araç yüksek hızlarda kesinlikle tedirgin etmiyor, ağırlık merkezinin tam olarak aracın ortasına ayarlandığı için araç hızlandıkça o ş.içindeki yumuşaklığının yerini bir anda sert ve kendinden emin bir kişilik alıyor.

Bence İ10 nun elinin tek zayıf olduğu noktası hacmi. Bagaj hacmi ve arka koltuktakilerin seyahat alanlarının darlığı dışında bu aracın hiç bir eksiği yok hatta çok hisli bir motoru ve çok sağlam 4 teker disk frenleri mevcut. Frenleri sürücüye çok güven veriyor.

Dostlar İ10 ile iki kez şehir dışı yaptım biri kocaeli ne gidiş dönüş.. diğeri sakarya ya gidiş dönüş. Kocaeli ne gidişte araç 1000 km yi geçmişti. çok fazla zorlamadım ama hep üst devirlede kullandım. Asıl olay sakarya ya gidişte oldu. araç 3000 km ye yaklaşmıştı ve artık servise kontrole gitmesi gerekiyordu (rutin bakım için). Giderken radar olamadığını düşündüğüm bir düzlükte 90 ile giderken dip gaz yaptım manuel modda. İ10 bir saniye bekledikten sonra direk 3. vites 5000 dd de hızlanmaya başladı. 130 ile 140 arasında kendi vitesi değiştirdi ve 4. vitese attı, çok hızlı bir şekilde 170 km hıza çıktık ama direksiyonda titreme veya arabada bir sarsılma yoktu sanki 100 km de gider gibi gidiyorduk tabi gözüm ibrede olduğu için merakla son hızını görmek istiyordum. Malesef 180 km hızdayken önümdeki araç sollama yapınca yavaşlamak zorunda kaldım ben İ10 nun son hızının 180 olduğunu düşünmüyorum sanki 185 - 190 arası bir hıza kadar çıkabilirdi.

Özetleyecek olursam, Hyundai böylesine keyifli ve güven veren (A sınıfı olmasına rağmen) bir araç yaptığı için tebrik ederim. Ben aracımdan çok fazla memnunum. Tabi biz 2 kişiyiz ve %95 aracın ön iki koltuğunu kullanıyoruz o yüzden hacmi bizim için sorun teşkil etmiyor ama boyutlarının ufak olması İstanbul gibi bir şehirde park çilesinden çoğu zaman kurtarıyor.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim   :kucakla:

Paylaşımda geç kaldığım için özür mahiyetinde size fiat bölümünde albea ile ilgili paylaşım sözü veriyorum  ;) ;)

Çevrimdışı emre_44

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Resimlerin boyutları sorun oldu o yüzden sonradan ekledim.

Hayırlı Geceler..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33