araç içi ve cam temizliği sirke asprin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
sayın abilerim,

aracımı gecen gün yıkamaya verdim(üşendim) adam yıkadı temizledi güzelce. o an farketmedim daha sonra güneş vurunca camda resmen yağ tabakası var ve parlıyor dedim neyse. başka bi yıkamacıya gittim tavsiye üzerine. dedim yıka oda güzelce yıkadı filan iş cama geldi dedim bak parlıyor ne olacak. dedi abi bunu sirke ile sil. dedim sen yıkamacısın 25 tl alacaksın ve bunun için ürün yokmu sende abi biz normal yıkayıp çıkıyoruz dedi. şimdi allah var yıkaması iyi idi. ama 25 lira etmez. gecen kendim yıkadım aklıma geldi evde malum sirke var aldım beze sürdüm sildim. baktım cam güzel oldu dedim devam hepsini sildim hatta aynaları da. aynada benek benek noktalar kaldı ama eskisinden cok iyi oldu. aklıma geldi plastik aksam bununla silinir mi azbir yeri silerken aklıma geldi bu sonuçta sirke ve asit. plastiği bozabilir. bıraktım. nerde okudum hatırlamıyorum. markette satılan asprinler var onlarla silebilirsin dediler. gecen markette baktım dışında silinir yazıyor.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap  bu ürün dikaktimi çekti sizce kullanılır mı yada asprin olurmu? normal araç temizleyiciler çok pahalı.  fikir almak istedim.  birde direk mi uygulamalı yoksa sulandırmalı mı.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Cilalı oto şampuanı alıp güzelce köpükleyip, ardından iyice kurularsan pırıl pırıl olur. Eğer istersen Arexons marka cila var. Ondan alabilirsin. Yıkamadan sonra güzelce bir cila çek ışıl ışıl olur.

Sirke konusunda dikkat edeceğin husus, saf sirke kullanma. 1 litreye 1 çay bardağı koyup karışım yap. Doğru, sirke asittir. Zarar vermesi muhtemel ama sulandırıp kullanırsan daha mantıklı olur.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
cilalı sampuan dış yıkama için olabilir ama ben daha cok iç aksamdaki plastik için merak ediyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İç aksamın temizliğinde bana sorarsan 2 litre suya 2 damla çamaşır suyu damlat, ben öyle yaptım. Arabanın döşemelerini, konsolu bu sıcak suyla ıslattığım temiz bir havluyla sildim. Nemli bez bile yeter. Yalnız tecrübeyle sabit, arabanın içini kesinlikle gölgede, varsa kapalı garajda temizle. Güneş altında yapılan temizlikten hayır bekleme. Çünkü nemli bezi sürdükten sonra leke kalıyor. Hemen kuruduğu için. Birde plastik malzeme ısınıyor, bildiğin leş oluyor. Arabanın içi serin olacak. Gölgede detaylı sileceksin. Pamuklu havlu kullanırsan daha güzel sonuç alırsın. Ölye pahalı ürünlere lüzum yok. Bauhaus'tan pahalı bir kimyasal almıştım. O bile bir halta yaramadı. En güzeli geleneksel yöntemler. Ama 2 damla çamaşır suyuna dikkat. Lıkır lıkır dökme suya. Koltukların rengini değiştirirsin :D doğal modifiyeli olur :D

cilalı sampuan dış yıkama için olabilir ama ben daha cok iç aksamdaki plastik için merak ediyorum.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
plastik aksam soldu mu arabanın herseyi gidiyor. çamasır suyu mantıklı olabilir. ama merak ettim şu temizleyiciyi alıp deneceğim. bakalım ne olacak 2 lira mı ne fiyatı var.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Zaten o asprin dediğin ürünün içinde de ağartıcı (çamaşır suyu) var. Onun için dedim. Dene tabi. Ama gölgede

plastik aksam soldu mu arabanın herseyi gidiyor. çamasır suyu mantıklı olabilir. ama merak ettim şu temizleyiciyi alıp deneceğim. bakalım ne olacak 2 lira mı ne fiyatı var.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Annemin tavsiyesi üzerine parlak iç aksamlari camsille siliyorum.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
parlak dediğin kısımlar krom olan kısımlar ise kolonyağı tavsiye ederim.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
parlak dediğin kısımlar krom olan kısımlar ise kolonyağı tavsiye ederim.

Aynen

Çevrimdışı ekspertisego

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Arda Aslan
  • Model: viano
  • Model Yılı: 2004
Araç temizliği başlığını görünce hemen girdim bakayım dedim ama daha çok temizlik ürünleri paylaşılmış. Araç temizliğinden önce arabaların yaşam kalitesini ne kadar düşürdüğü ile alakalı olarak konuşmak lazım. Araba kullanan hemen hemen ker kullanıcı, ayakkabının basabildiği her yere girip çıkıyorlar yani, WC, pis zemin, çamur, farklı bakteri veya mikrop yuvası alanlarda dolaştıktan sonra o ayakkabılarla otomobil içerisine girmektedirler. hal böyle iken toplu taşıma araçlarını düşünün. bir günde binlerce insan taksi, otobüs, minibüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına o ayakkabılarla giriyor hatta tutmaçlara dokunuyor veya koltukları kullanıyorlar. Konuya bu şekilde giriş yaptıktan sonra belirtmeliyim ki; toplu taşıma araçlarının iç mekanlarındaki yaşam kalitesi neredeyse yok denecek seviyede. Hasta olmadan evinize gidebiliyorsanız aslında bir mucize gerçekleşmiş demektir. Hal böyle iken, kendi aracımıza bile gereken temizliği ve hijyeni göstermezken. (temizlik hijyen demek değildir) toplu taşıma araçlarının kirliliği hakkında ne denebilir ki?Araç sahiplerinin, küçük çocuk veya bebekleri yok mu? kirli ayakkabılarla girdikleri otomobillerinde birşeyler yiyip içmiyor mu? veya aracına bir arkadaşı ya da yabancı birileri binmiyor mu? tüm bunları düşünürsenin araç içinin aslında araç dışından daha önemli olduğunu görürsünüz. Aracımızı en kötü 15 günde bir yıkatıyoruz ama içini sadece ve sadece süpürge ile çektiriyoruz. Peki hijyen nerede?Bu konu başlığı altındaki temizlik ürünlerini gördüm ama bu ürünlerde önemli olan nedir? iyi kir çıkarması mı? yoksa mikrop ve bakterileri öldürmesi mi? veya hem görüntüyü güzelleştirmeli hem hijyen sağlamalı diyorsanız hangi ürün ya da ürünleri kullanacağız? peki kullanılan ürünler insan sağlığını ne ölçüde etkiler?Araç içi temizliğin önemi üzerinde çok konuşmak gerekir ama benden önce bu konuyu incelemiş, işlemiş ve sonuca bağlamış birileri var. size tavsiyem araç içi temizliğin önemi ve hangi ürünlerin kullanılması noktasında önemli bilgiler veren şu videoyu izlemeniz: Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=3dbaa763ebc62c356f69e98f8d8b8f20"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=3dbaa763ebc62c356f69e98f8d8b8f20"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Düşündükçe karamsarlığa düşürüyor insanı. Hele ki toplu taşıma araçları bu konuda berbat durumda. Her çeşit insan biniyor. Herkeste aynı hijyen yok.

Çevrimdışı ekspertisego

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
insan kendisini düşünmesede çocuklarımızı düşünmemiz lazım?

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
konu ile ilgili yorumlar için teşekkür ederim. yaptığım testlerden sonra araç içi plastik konsollarda sakın ama sakın sirke kullanmayın. baya bi renk dalgalanması yapıyor. onun yerine saf su kullanın bir tur iki tur derken bariz bi temizlik görüntüsü oluşturuyor. fiberli bez ve su. camlar için şimdilik sulandırılmış sirke kullanıyorum. ondan da baya memnun kaldım. koltuk ve döşemelere daha dokunmadım. kumaşlarımda bazı lekeler var. onlar içinde ilerleyen dönemde güzel bi çalışma düşünüyorum.

Çevrimdışı ekspertisego

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
iyi hoş sirkeli su v.s. bende aracımı iç dış yıkattım ama yıkama sadece dışta oluyor. içte süpürge ile tozunu alıp bezle siliyorlar hepsi o. bakteri dediğin veya mikrop denilen mikrop :) su ile bez ile temizleniyor olsaydı evdeki deterjan ve makineleri kaldır at. anlatmaya çalıştığım şey temizlik başka hijyen başka. temiz görünebilir ama hijyenik mi?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33