24 YILLIK PROFOSYONEL BİR OTO BOYA USTASIYIM SORULARINIZI BEKLİYORUM.

Ziyaretçi · 36 · 32394

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Ömer bey aileye hoşgeldiniz. Özel mesajla sizinle konuşmuştuk. Bu konuda yardımlarınız hem üyelerimiz hemde ziyaretçilerimiz için önemlidir. Hatta ilk soruyu ben sorayım.

Araç 2000 model hyundai accent milenyum kasa 1,3 MPI
Hasar derecesi : Sağ ön çamurluk içeri göçük.

Soru: Boyayı attırmadan kaportayı dışarı çekme konusunda neler yapabiliriz?

Fotoğraflar:

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA GÜZELDİR.

Çevrimdışı ugur_bek

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +7/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ugur bekcibasi
  • Marka: hyundai
  • Model: getz
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
En zor soru benden  :D Ustam bir bakışta "burası boyanmış, burada macun var, burda temizlik boyası var, burda aşı boya var" nasıl diyebiliyorsunuz. Bizde bir bakışta anlamak istiyoruz  :D Üstelik bende dört tane göz var. Diğer arkadaşlardan daha avantajlıyım  :yandan:

fiyaka17

• Ziyaretçi
HYUNDAİ SAĞ ÖN ÇAMURLUK GÖÇÜĞÜNÜ EĞER HASAR KORDONDA DEĞİLSE UZUN UCU YUVARLAK DEMİRLERLE İÇERİDEN DIŞARIYA DOĞRU YAVAŞ YAVAŞ ATTIRILA BİLİR AMA GÖÇÜĞÜ GÖRMEK GEREKİYOR.

fiyaka17

• Ziyaretçi

En zor soru benden  :D Ustam bir bakışta "burası boyanmış, burada macun var, burda temizlik boyası var, burda aşı boya var" nasıl diyebiliyorsunuz. Bizde bir bakışta anlamak istiyoruz  :D Üstelik bende dört tane göz var. Diğer arkadaşlardan daha avantajlıyım  :yandan:

ARKADAŞLAR BİR ARABANIN BOYANMIŞMI BOYANMAMIŞMI DİYE NASIL ANLARRIZ.ARABANIN BİZ BOYACILAR OLARAK PORTAKALLIK DİYE TABİR ETTİĞİMİZ PÜTÜRLÜK VAR ONA BAKARIZ ORJİNALMI DEĞİLMİ DİYE DAHA SONRA ELİMİZDE MİKRON ÖLÇME ALETLERİ VAR ARABANIN SACINDAN BOYAYI EN ÜST TABAKAYA KADAR ÖLÇÜYORUZ TABİ BURADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUS ORJİNAL BOYANIN MARKALARA GÖRE MİKRON KALINLIĞI DEĞİŞİR ORTALAMA OTOMOBİL OLARAK BOYA KALINLIĞI 90-150 MİKRON CİVARLARINDADIR.ARACIN BOYA KALINLIĞINA GÖRE DEĞERLENDİRME YAPILIR.

fiyaka17

• Ziyaretçi
Ömer abi aramıza hoşgeldin 24 yıldır aynı mesleği yapmak nasıl bir duygu  :D

MERHABA KARDEŞİM İNSAN MESLEĞİNİ SEVEREK YAPTIĞINDA DEĞİL24 YIL 44 YIL OLSA BIKMAZ BEN MESLEĞİMİ SEVİYORUM.

Çevrimdışı c3ngiz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +25/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Cengiz KIRANTA
  • Marka: Renault
  • Model: Megane 2 Hb.
  • Model Yılı: 2004
aracımda kalın derin çizikler var uygun ve temiz olarak nasıl kapatabilirim
♦  Hayat Paylaşınca Güzel  ♦

fiyaka17

• Ziyaretçi
aracımda kalın derin çizikler var uygun ve temiz olarak nasıl kapatabilirim

ARACINIZ DAKİ DERİN ÇİZİKLERİ İLK ÖNCE PASTA CİLA YAPARSINIZ VEYA YAPTIRIRSINIZ ÇİZİKLER ÇIKMAZ İSE BELLİ OLMASIN DERSENİZ ÇİZİK OLAN BÖLGEYİ LOKAL BOYATIRSINIZ.BELLİ OLSUN FARKETMEZ DERSENİZ ORAYA KENDİ BOYASINDAN RUTUŞ YAPTIRIRSINIZ.İSTEĞE GÖRE DEĞİŞİR ÖNEMLİ OLAN NE İSTİYORSUN.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı Mmuratt

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat Aga
  • Marka: Honda
  • Model: Cıvıc
  • Model Yılı: 2002
Abi öncelikle hoş geldin.aracıma pasta cila yapmak istiyorum.ne marka önerirsin.2002model beyaz Honda cıvıc.iyi forumlar abi

Çevrimdışı mustafaako

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: MUSTAFAAKDOĞAN
  • Marka: LADA
  • Model: SAMARA
  • Model Yılı: 1994
SELAMIN ALEYKÜM HOCAM YENİ KATILDIM ARANIZA BEN ÖĞRENCİYİM VE LADA SAMARAM VAR Bİ TANIDIK VAR ONUN CLİOSUYLA TAKAS YAPACAZ ARACI İNCELEDİM ARAÇ TRİMERDE FALAN 1 ADET KAZA GÖRÜNÜYO FAKAT FİYAT YAZMIYO BİRDE ARACIN SAĞ ARKA ÇAMURLUK ÜZERİNDE ÇÜRÜK VAR 10 CM CİVARINDA İNCE ŞEKİLDE ARAÇ BEYAZ RENKTEVE TAVAN İLE ARKA BAGAJ KAPAĞININ ÜZERİNDE HAFİF SARARMIŞ VE BİRAZ DA PULLANMIŞ ŞEKİLDE BOYANMIŞ GİBİ DURUYOR BOYA YOK FALAN DİYOLAR ARAÇDA AMA PEK EMİN OLAMIYORUM UZAKTAN TANIDIK PEK GÜVENEMEDİM ŞİMDİ ONLARA DA COMPUTEST E GÖTÜRÜYÜM DEDİM ÖĞRENCİYİM KİMİ FAHİŞ FİYAT SÖYLEDİ ACABA BİLGİNİZ VAR MI ARAÇDA BOYA OLMA İHTİMALİ NEDİR

Çevrimdışı luthier

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: gökhan ata
merhaba motorumu bu linkteki gibi boyucam en son mavi kat atılıyor peki bu alt rengi kapatmazmı ve kullanılan boyalar normal oto boyasımı nasıl yapmam gerekir

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Konu hakkında boyacı arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Bu arada sizi kısaca tanıyalım selamlaşalım. Link için tıklayınız Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

merhaba motorumu bu linkteki gibi boyucam en son mavi kat atılıyor peki bu alt rengi kapatmazmı ve kullanılan boyalar normal oto boyasımı nasıl yapmam gerekir

Çevrimdışı luthier

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: gökhan ata

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
repeat

Konu hakkında boyacı arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Bu arada sizi kısaca tanıyalım selamlaşalım. Link için tıklayınız Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33