Boyanmalı mı kalmalı mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozancamur

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: OZAN ÇAMUR
  • Marka: RENAULT
  • Model: MEGANE 2
  • Model Yılı: 2006
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhabalar. Renault Megane 2 Sportway 2006 var. 2. el aldık aldığımızdada biraz boya sorunu vardı. Aslında çok abartılıcak bişey değil babam kafaya takmıyo biniyo ama ben takılıyorum  :D :D özellikle ön motor kaputu ve ön tampon tarafında artık taşlardan dolayı mı güneşten dolayı mı attı bilmiyorum ama kalem ucu gibi 20 taneye yakın boya atması var alttan beyaz astar görünüyo buda beni rahatsız ediyo 4-5 metre uzaktan bakınca farkedilmiyo ama yakından bariz belli. Böyle ufak bişey için boya uygulanmalı mı ? ufak rütuş tarzı bişeyle kapatılabilir mi ? Rütuş yapılması ilerdeki satışlarında problem çıkartırmı (ekspertiz raporunda falan boyalı çıkar mı ) merak ettimde  : :utanmak:

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Aynısı bende de var. Taş sıçrama larından oluyor genelde. Hem rutus kapatmaz hemde benekler kalır yani dalmatçalıya benzer

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Merhabalar. Renault Megane 2 Sportway 2006 var. 2. el aldık aldığımızdada biraz boya sorunu vardı. Aslında çok abartılıcak bişey değil babam kafaya takmıyo biniyo ama ben takılıyorum  :D :D özellikle ön motor kaputu ve ön tampon tarafında artık taşlardan dolayı mı güneşten dolayı mı attı bilmiyorum ama kalem ucu gibi 20 taneye yakın boya atması var alttan beyaz astar görünüyo buda beni rahatsız ediyo 4-5 metre uzaktan bakınca farkedilmiyo ama yakından bariz belli. Böyle ufak bişey için boya uygulanmalı mı ? ufak rütuş tarzı bişeyle kapatılabilir mi ? Rütuş yapılması ilerdeki satışlarında problem çıkartırmı (ekspertiz raporunda falan boyalı çıkar mı ) merak ettimde  : :utanmak:

Fotoğraf paylaşır mısın?

Çevrimdışı ozancamur

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Araç gri renk tampon sorun değil onu marker kalem veya ayakkabı boyasıyla kapatırım gözüme batan motor kaputu. Hava çok yağmurlu az dinsin resmini atarım :) çok araba alıp sattığımız söylenemez bundan önce clio vardı 2.5 sene bindik 2.5 sene satıcaktık artik komsumuz getirdi parayı masaya atti ver şu anahtarı dedi de zorumla satıp megane aldık megane aldık 1 ay sonra babamın gözünü jetta bürüdü ama tok satıci bi 2.5 senede buna biner sonra jettaya döner :)

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Komşu memnun mu arabadan ?

Çevrimdışı ozancamur

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Arabada durum bu

İlk basta dedigim gibi babam pek takmasada ben cok takiliyorum kıyamadığimdan belkide [emoji1] [emoji1]

Çevrimdışı ozancamur

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Komşu memnun mu arabadan ?

İlk aldığında memnundu işimiz gereği mal almada falan tabiri caizse eşşek gibi kullanırdık ama 2 haftada bir bakımıda yapardık yaptırırdık bizde sıkıntısı yoktu. Sonralarda biraz oynama yaptı üstünde kendince şimdi araba çekişten düşmüş boğuluyomuş bide triger kayışı galiba tüylenmiş bizden yana değilde kendinden yana skntısı var 1 sene oldu hemen hemen zaten onu satalı

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Kaput gri arabada göze batmaz.. tamponu boyat

Çevrimdışı ko.ca.bas

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Çağlar Büyük
  • Marka: VW
  • Model: Passat
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
Arkadaşlar selamlar
Ağustos ayında ilk aracımı aldım. Araca çok fazla şey ekletmekten hoşlanmayan birisiyim. Titiz kullanırım, en ufak hata canımı sıkar. Bundan önce aile arabasını kullanıyordum, onda da öyleydi. En ufak taş izi rahatsız eder, hemen gider yaptırırım.
İlk araç da sıfır olunca, teslim almadan önce aylarca araştırarak koruyucu film ile kaplatmaya karar verdim. Sanayideki ustadan tutun da her şehirde şubesi olan oto bakım firmalarına kadar hepsiyle konuştum. Komple arabaya 4500 tl ye kadar isteyen çıktı. Kesin kararlıyım, arabadan soğuyacağıma vereceğim bu parayı ama ustalarla konuşuyorum, ürünü anlatmalarını istiyorum, hiçbir cevap veremiyorlar. Yani insan sattığı ürünün detaylarını bilmez mi? Mühendisliğin getirisi sanırım bendeki de :) azcık da hastalık derecesinde titiz olunca
Herneyse, en sonunda bir firma buldum, henüz yeni kurulmuş (forum kurallarını bilmediğimden isim vermiyorum, reklam vs algılanmasın), aracın birebir ölçülerinde film hazırlayıp, araç üzerinde hiçbir parça sökme ya da film kesme işlemi yapmadan arabayı kapladılar. Üstelik kaplamadan önce kullandıkları film markalarını ve özelliklerini gösteren bir tablo koydular önüme. Buna göre seçim yaptım. 3 aydır bu şekilde biniyorum, gayet de memnunum.
Araçlarımızı kolay alamıyoruz malesef, yeri geliyor canımız gibi bakıyoruz. Sadece anlatmak istedim, bu ve bunun gibi durumlara maruz kalmamak için nacizane fikrim, temizliğini yapıp kaplatın arkadaslar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Arkadaşlar selamlar
Ağustos ayında ilk aracımı aldım. Araca çok fazla şey ekletmekten hoşlanmayan birisiyim. Titiz kullanırım, en ufak hata canımı sıkar. Bundan önce aile arabasını kullanıyordum, onda da öyleydi. En ufak taş izi rahatsız eder, hemen gider yaptırırım.
İlk araç da sıfır olunca, teslim almadan önce aylarca araştırarak koruyucu film ile kaplatmaya karar verdim. Sanayideki ustadan tutun da her şehirde şubesi olan oto bakım firmalarına kadar hepsiyle konuştum. Komple arabaya 4500 tl ye kadar isteyen çıktı. Kesin kararlıyım, arabadan soğuyacağıma vereceğim bu parayı ama ustalarla konuşuyorum, ürünü anlatmalarını istiyorum, hiçbir cevap veremiyorlar. Yani insan sattığı ürünün detaylarını bilmez mi? Mühendisliğin getirisi sanırım bendeki de :) azcık da hastalık derecesinde titiz olunca
Herneyse, en sonunda bir firma buldum, henüz yeni kurulmuş (forum kurallarını bilmediğimden isim vermiyorum, reklam vs algılanmasın), aracın birebir ölçülerinde film hazırlayıp, araç üzerinde hiçbir parça sökme ya da film kesme işlemi yapmadan arabayı kapladılar. Üstelik kaplamadan önce kullandıkları film markalarını ve özelliklerini gösteren bir tablo koydular önüme. Buna göre seçim yaptım. 3 aydır bu şekilde biniyorum, gayet de memnunum.
Araçlarımızı kolay alamıyoruz malesef, yeri geliyor canımız gibi bakıyoruz. Sadece anlatmak istedim, bu ve bunun gibi durumlara maruz kalmamak için nacizane fikrim, temizliğini yapıp kaplatın arkadaslar :)

Rica etsem aracınızın fotoğraflarıyla birlikte aracınızı tanıtan bir konu açarmısınız ?

Çevrimdışı ko.ca.bas

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Çağlar Büyük
  • Marka: VW
  • Model: Passat
  • Model Yılı: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin
En kısa sürede açacağım

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33