yeşil kurbağama nazar değdi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim. en büyük dayanağım kazada ölü yada yaralı olmaması...
şuan itibarıyla halen beklemedeyim. özay ustadan ses yok... anlaşılan araçtaki sıkıntı derin yerlerde.... bu bekleme işi sıkıntılı... inşallah hasar büyük değildir.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim. en büyük dayanağım kazada ölü yada yaralı olmaması...
şuan itibarıyla halen beklemedeyim. özay ustadan ses yok... anlaşılan araçtaki sıkıntı derin yerlerde.... bu bekleme işi sıkıntılı... inşallah hasar büyük değildir.

Kazadan önceki problemlerde var tabi. Bekle bakalım. O iş belkide yarına anca belli olur. Motor sıcakken deneme yapar, soğukken yapar. O yüzden beklemekte yarar var. Doğrusu bende merak ediyorum. Bakalım neler çıkacak.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
kazadaki tüm sorunlar bitti... ayna yenilendi çamurluk yenilendi. benzin dinlendirici yenilendi.... sorunlar çözüldü. asıl kaza öncesinde başımda olan rolanti dalgalanma ve kendi kendine devir sorunu çözülecek mi? eğer tam çözülmeyecek gibi ise mecbur satacağım arabayı. daha fazla masraf edemem...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
kazadaki tüm sorunlar bitti... ayna yenilendi çamurluk yenilendi. benzin dinlendirici yenilendi.... sorunlar çözüldü. asıl kaza öncesinde başımda olan rolanti dalgalanma ve kendi kendine devir sorunu çözülecek mi? eğer tam çözülmeyecek gibi ise mecbur satacağım arabayı. daha fazla masraf edemem...

İnşallah çözülürde satmak zorunda kalmazsın. Eğer satarsan üzerine para koymadan model düşürerek bir araba alabilirsin. Malum 2.el yüksek...

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
o konuda hemfikiriz abi... aklımda o konuda ilk model hyundai yumurta kasa... temiz bir 1.5 gls olabilir. yada kafa kafaya takas filan olabilir. şu an araştırmalara başladım bile benim arabanın satış fiyatı 18000 civarı olmuş. bu aralıkta satarsam güzel bi hyundai alırım diye düşünüyorum. tabi kusurlarını atlamadan fiyatta indirim yaparak.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
o konuda hemfikiriz abi... aklımda o konuda ilk model hyundai yumurta kasa... temiz bir 1.5 gls olabilir. yada kafa kafaya takas filan olabilir. şu an araştırmalara başladım bile benim arabanın satış fiyatı 18000 civarı olmuş. bu aralıkta satarsam güzel bi hyundai alırım diye düşünüyorum. tabi kusurlarını atlamadan fiyatta indirim yaparak.

Masrafı neyse ustaya sorarsın, o rakamı fiyattan düşersin kardeş.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013

Masrafı neyse ustaya sorarsın, o rakamı fiyattan düşersin kardeş.
Abi seni fazla tanmıyorum ama öneride bulunucağım, Üzerine koyacak paran yoksa yada üzerine kredi borç bulamıyorsan arabanı satma derim. Araba satmak&almak için kötü zaman..

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
arkadaşlar dün akşam arabayı özay ustadan aldım. kendisi bir günlük uğraş sonunda arabanın sıkıntısının ne beyinden ne de elektrik tesisatından olduğuna karar vermiştir. aracın hava hortumlarındaki çatlaklar nedeniyle de bu hortumları değiştirmiş. toplamda bu kadar uğraş için özay ustaya 30 tl para verdim. kendisi sıkıntının silindir kapağından olduğu düşüncesinde. bu kapakta bir çatlak olabilir dedi. hatta bunu orada bulunan sökülmüş bir arabadan anlattı. bana da mantıklı geldi. fakat şu an için vuruntu çok olmadığından kapağı sökmesi durumunda çatlağı göremeyip gereksiz işlem yapmak istemediğini eğer sıkıntı gerçekten orada ise çok değil yakın bir zamanda bu vuruntuların artacağını ve o zaman daha rahat görebileceğini söyledi. motoru aç kapa ve tamir için 700 tl ile 1500 tl arasında ücreti olacağını belirtti ayrıca oksijen sensörüde arızalı imiş bu parçada 300 tl maliyeti olduğunu belirtti.

biraz daha bin iyice arıza versin ondan sonra sökelim üst kapaktan girip boğaz kelebeğinden çıkacağım dedi. bende aracı dediği gibi yapıp aldım geldim şu an ufak tefek aynı sıkıntılar devam etmektedir.

çamurluk güzelce değişmiş fakat dikkatli bakıldığında değişmiş olduğu belli oluyor. onun dışında işcilikten memnun kaldım.

şimdi sizce ne yapmalıyım. acaba silindir kapağını sökünce başka sıkıntılar çıkar mı? yoksa bu haliyle arabayı satsam mı?
şu an nette piyasası 18000 ile 15000 arasında değişiyor.
örnek ilanlar böyle

şimdi arabayı satsam bana araba lazım. bu bir gerçek. satmayıp bekleyip iyice ustanın dediği gibi teklemesini beklesem 1500 lira masraf az değil.
üzerine para koy desen en baba 2000 lira koyarım.

sizce ne yapmalıyım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Emrah geçmiş olsun. Maksimum 1500TL ye motor arızası çözülecekse, arabayı bunun için satmaya değmez. Şimdi bu arızayı söylesen alıcıda çok fiyat kırmaya çalışır. Aynı senin düşündüğün gibi düşünür, ya 1500 TL değilde 2500-3000 Lira masraf çıkarsa diyebilir ve 18.000 den 15.000 TL ye çekmeye çalışan çok olur. Kısaca huzurun kaçar. Yine sen bilirsin ama, tamir ettirip binmek daha mantıklı. En azından 1 yıl daha kullan, seneye satışa çıkarırsın. O zamana kadar da arızalarıda yaptırmış olursun.

İşçilikten memnun kalmana sevindim. Beyaz arabada bile boya dikkatli bakınca belli oluyor. Takma kafana. Fotoğrafları çekmedin sanırım. Before-After yapardık.

Bu arada Özay ve Erdal ustaya teşekkürler.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
abi öğlen çekeceğim sinirden arabaya bakamıyom bile... verdiği fiyat sadece motor ile olan eğer ordan boğaz kelebeğine doğru gidebilirim dedi... tabi bi boğaz kelebeği 1000 tl oksijen sensörü 300 tl toplam 3000 lira oldu gibi geliyor bana....
bilemi,yorum abi şu an zaten bişi yapmam zor artı alacağım arabanın durumunu da bilemem belki o daha beter edecek beni.... birde kimsenin günahına da girmek istemem...

Çevrimdışı Arda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +29/-0
  • Forum Otomobil
    • FORUMOTOMOBİL
  • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa Swing
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Tipi: Benzin
satarsan daha fazla zararın olur. şimdi en fazla bin-bin500 e halleden işi ama satarsan yine araba alacn. alacağın arabada en kötü 10bin bakım yaptıracak. 200-250 T. L. oraya verecen. alım satım. bide triger falan girer işin içine, baskısı balatası derken kafadan alacaan arabada 1000 T. L. masrafın olur. satarkende 2. 0 0 0 T. L. zarar etsen. oda en az. kafadan 3bin. en basit hesap. %50 ye yaptır bin. daa iyi
OPEL ''Wir Leben Autos''

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
şu an için bi hareketlilik yapmam maddi olarak mümkün değil. bana 3 ay zaman verse araba ben o zamana kendimi toplamış oluyorum . yaptırıp binerim. 1.5 seneye ihtiyaç kredim bitiyor. ayda 700 lira. kendi arabamı sayıp üstüne 700 yada 1000 lira verip sıfır araba düşünüyıorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
şu an için bi hareketlilik yapmam maddi olarak mümkün değil. bana 3 ay zaman verse araba ben o zamana kendimi toplamış oluyorum . yaptırıp binerim. 1.5 seneye ihtiyaç kredim bitiyor. ayda 700 lira. kendi arabamı sayıp üstüne 700 yada 1000 lira verip sıfır araba düşünüyıorum.

Kardeş o zaman arabayı satıp, krediyi kapatıp. Yeniden kredi çekemiyor musun? Kalan borç 12,600 TL. arabayı en kötü şartlarda 16.000 TL ye satsan... 1,5 sene beklemek durumunda kalmazsın ;)

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
bilemiyorum son dönemde ödemelerimi baya geciktirip ödedim ondan kredi çıkarmı bilmem.ayrıca şu iki ay hiç bişi yapmam mümkün değil elim biraz karışık eli bi toplamadan sıkıntılı...
bide kredi işini tam anlamadım. 16000 sattım. 13 lira bankaya götürdüm verdim. bundan hertürlü erken kapama dediler. düştüler. geriye 3 lira para kaldı... ne kadar kredi çekecem.bugun bi sıfır araba en kötü 50 bin bu kadar krediyi kimse vermez üstüne ev kredisi de var bende . bilemiyom abi... iyi düşünmek lazım. benim normalde hedefim yıl sonuna tüm borçları kapamak. krediler hariç elden de alınmış bekleyen 80 gr altın borcum var.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33