yeşil kurbağama nazar değdi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
sayın arkadaşlar yeşil kurbağam ile ilgili olarak sürekli özay usta ile irtibatta işlere devam etmekteyim. şu an için halen izleme durumundayız. iki gün önce yolda giderken egzostum düştü. her zamanki gibi kaynaklı yerinden koptu. koptuktan sonra yavaş yavaş sanayinin yolunu tuttum. tabi yolda giderken arabanın harareti 120 ye vurdu mecbur yola devam ettim. sanayiye gittim egzostumu daha kaliteli bir şekilde kaynattırdım. lakin araba şimdi 1200 devirin altına düşmüyor ve 1600 devire kadar rolantide kendi kendine çıkıp iniyordu. kaputu açtım. bide ne göreyim arabanın radyatörün üstünde motor dönüş hattının orda su var. baya gelmiş depoya baktım soğukken normal su  var. hemen telefona sarıldım özay ustayı aradım dedim böyle böyle oldu. dedi ısı müşürü o kadar harerete dayanamış ve kitlenmiş olabilir dedi. dedim ne yapacaz gelecen onu değiştireceğiz. bu akşam gel dedi ama erken çıkma şansım yok. gidemem. bugun bi kontrol edeyim dedim orda halen su var. hortumalara baktım ilginç olan üst hortumda sanki su yok gibi. bastırınca hiç tepki yok.. bu normal mi. teorik olarak sistemlerde su her yerde aynı yüksekliktedir. o durumda orda su olması gerekmez mi?
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Bence arabayı fazla sıkıştırmamaya çalış ama gidişat pek iyi görünmüyor. Yakında rektefeye girersin. Bu arada arabanın boyanmış halini hala paylaşmadın. Bir ara fotoğraf çekersen işçiliği bizde görelim. Erdal usta nasıl yapmış.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
abi res,m çekecektim. fakat araba yeniden toz içinde kaldı. komple pasaklı vaziyettte. bi yıkatayım. ondan sonra atacağım. vakit bulamıyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
abi res,m çekecektim. fakat araba yeniden toz içinde kaldı. komple pasaklı vaziyettte. bi yıkatayım. ondan sonra atacağım. vakit bulamıyorum.

Şu anda orada yağıyor mu? Burada gök gürlüyor :)

Çevrimdışı otohaberleri

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
    • Otogündem
  • Ad Soyad: Bora Kozak
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Blue
  • Model Yılı: 2012
geçmiş olsun üstad , daha kötüsü olmamış çok şükür.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai

arabayı dün yapğmur altında resimledim. orjinal parça olmadığı için kenar köselerden parçanın fakrlı olduğu belli. onun dışında boya rengi gayet güzel tutturulmuş. araç pasta cila çeki,ldikten sonra temizlenmemiş olarak bana verildi. vakit olmadığından dolayı arabanın üstünde beyaz beyaz durmaktaydı. onun dışında bir diğer sıkıntı ön tampon üstü en son resimde görüldüğü üzere tam oturtulmamış. büyük ihtimal ayaklar kırık niye yapmamış bilmiyorum. orda dikkatimi çekmemişti.

arabayı aküyü söktüm. bi saat bekledim benzinde çalıştırdım.ilk zamanlar yine devir kendi kendine yükseldi. benzinde kullanmaya devam ettim. bugün itibariyla arabada ses yok ama 100 dereceye çıkınca hafif bir titreme sesi var o kadar. bugün bi aksilik olmazsa gidip hararet ve su tesisatını baktıracağım. radyatör borusundan su gelemye devam ediyor yada hava soğuk kurumuyor.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kardeş radyatör üst dikişlerden kaçırıyor, fabrikada çelik macunu varsa o dikişlerin olduğu yeri kuruttuktan sonra çelik macunu ile güzelce izole et. Radyatörün değişmesi lazım. Yolda bırakır demedi deme.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
sanırım arabadaki tüm sıkıntı radyatörden geliyor. daha önce kabına ilaç atılmış bunun. sanırım sıkıntısı var. şu an 3 ayrı usta ile görüşüyorum. diyarbakırdan aynı modeli kullanan biri ile daha tanıştım. herkes ısı müşürü boğaz kelebeğinde bulunan hava ayarı için bi sensör varmış ona takılmış vaziyette. özay ustada silindir kapağından çaydı bunlara yöneldi. netten baktım 150 lira bişi radyatör hemde orjinali. olmadı sökmüşken onuda söküp değişeyim.

Çevrimdışı Arda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +29/-0
  • Forum Otomobil
    • FORUMOTOMOBİL
  • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa Swing
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Tipi: Benzin
Başgan radyatör iptal. Motoru yersin dikkat et

arabayı dün yapğmur altında resimledim. orjinal parça olmadığı için kenar köselerden parçanın fakrlı olduğu belli. onun dışında boya rengi gayet güzel tutturulmuş. araç pasta cila çeki,ldikten sonra temizlenmemiş olarak bana verildi. vakit olmadığından dolayı arabanın üstünde beyaz beyaz durmaktaydı. onun dışında bir diğer sıkıntı ön tampon üstü en son resimde görüldüğü üzere tam oturtulmamış. büyük ihtimal ayaklar kırık niye yapmamış bilmiyorum. orda dikkatimi çekmemişti.

arabayı aküyü söktüm. bi saat bekledim benzinde çalıştırdım.ilk zamanlar yine devir kendi kendine yükseldi. benzinde kullanmaya devam ettim. bugün itibariyla arabada ses yok ama 100 dereceye çıkınca hafif bir titreme sesi var o kadar. bugün bi aksilik olmazsa gidip hararet ve su tesisatını baktıracağım. radyatör borusundan su gelemye devam ediyor yada hava soğuk kurumuyor.
OPEL ''Wir Leben Autos''

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
sanırım arabadaki tüm sıkıntı radyatörden geliyor. daha önce kabına ilaç atılmış bunun. sanırım sıkıntısı var. şu an 3 ayrı usta ile görüşüyorum. diyarbakırdan aynı modeli kullanan biri ile daha tanıştım. herkes ısı müşürü boğaz kelebeğinde bulunan hava ayarı için bi sensör varmış ona takılmış vaziyette. özay ustada silindir kapağından çaydı bunlara yöneldi. netten baktım 150 lira bişi radyatör hemde orjinali. olmadı sökmüşken onuda söküp değişeyim.

Radyatörü ihmal etme. Farkında olmazsın yolda suyu boşaltır, hararet birden yükselir. Dikkatli ol.

Çevrimdışı Erkan Güner

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +24/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Erkan Güner
  • Marka: Gelecekte VOLVO
  • Model: Şuan Yaya
  • Model Yılı: 0000
tıkladımda kurba sandım gerçek
arabaymış. geçmiş olsun
Eracı Erkan

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
dün bi abimizin gazına geldim arabayı örnek sanayide bir pejo servisine götürdüm. hiç bişrşey yokmuş gibi derdimi anlattım. ilk tespitleri radyatörün tam üstünde delik olduğu ve değişmesi gerektiği. arkasından bilgisayara bağladılar. çıkan sonuç tam bir kaos arabanın her yerinde sıkıntı var görülüyor. adamın dediği abi bu hatalar harbi olsa bu araba katiyen çalışmaz dedi. şimdi senle gel anlaşalım dedi. bende tamam dedim. bu arabanın beyin arızalı(bende hemen yapıştırdım kontrol edildi diye) ben bunu değişeyim sen 3 gün bin eğer sıkıntı yapmazsa sorunun çözülmüştür. eğer sıkıntı devam ederse gel ben beyni geri alacağım. ama işcilik parasını düşerim dedi. dedim usta yapmadığın işe para mı alınır. dedi sana kim bedavaya beyin denettirir. ben kendimden eminim dedi. dedim ben ona gelmem. o iş dedim ...... işi. sonra ordaki çıraklardan bitanesi abi bu soket çıkık. dedim o ne soketi:))) dedi hararet müşürü soketi dedim aga benim sıkıntım zaten hararet ne yaptınız siz dedim tak bakalım. usta bıyık altından güldü. dedi onu taksak bile bu sorunlar çözülmez. dedim şimdi bi pazarlık yapalım senle beyni sıfırla ben turlayıp geleyim eğer aynı hatalar devam ederse sana arabayı bırakacam hem beyni değiş hemde radyatörü değiş kabulmu dedim kabul dedi. bu arada beyin için 600 tl istedi. arabaya atladım hemen otobana çıktım. bastımda bastım. geldim ışıklarda dur kalk yaptım yetmedi kenara çektim 4000 devire sabitledim bastım gaza arabada tık yok. hararet te yok 100 oluyor düşüyor 105 oluyor düşüyor. geri gittim. dedim tak bakalım. taktı sadece klasik hatalar kaldı.

onlarda sıkıntı değil dediler. ordan çıktım doğru özay ustaya. o yoktu oğlu vardı.dedim nasılsın abi. iyidir. dedim abi radyatör delik bi el atsana. dedi soralım tamir olursa tamir edelim bu orjinal radyatör yan sanayi gibi olmaz beraber gittik radtyatör tamir edildi. sonra antifrz yenilendi. deposu yıkandı. dedim ustam yalan diyecek değilim ben bugun servise gittim orda böyle böyle yaptılar soket takılı değilmiş. benim hararet sıkıntım oldğunu biliyordun onu niye kontrol etmedin abi. dedi biz ağır kusurlara baktık filtreleri sökmediğimiz için görmedik. ama bu nedenle arabayı yaksam ne olacaktı dedim. biraz atıştık. özay abi geldi. dedim ustam böyle böyle görmedik dedi. dedim daha dikkatli olun abi.. bu hatadan dolayı -1 puan veriyorum özay ustaya..

tabi sizin için üşenmedim radyatör söküm ve takım işlemlerini video çektim. radyatöre daha önce atılan ilaç tüm delikleri tıkamış. sağ olsunlar üşenmediler. temizlediler. üst kısmını değiştirdiler.

şimdi araba 100 dereceyi geçmiyor. geçse bile o kadar hızlı aşağı iniyor ki hayret edici. ilerleyen zamanda havalar ısınınca eğer sıkıntı yapmazsa sorunum hararet müşürü imiş. sanırımgecen sene takan usta takmadı onu. çünkü kışın sıkıntı yoktu. bakalım ilerleyen dönemde ne oalcak.... ve videolarımız su an yükleniyor. yüklenir yüklenmez paylaşacağım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Şimdi beyin değişti öyle mi? :) İnşallah sorunlar düzelir.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
yok abi beyin duruyor. sorun beyinde değil ki hararet müşürü soketi takılı olmadığından araba gereğinden fazla hararet yapıyor. doğal olarak o hararette araba oksijeni tam alamıyor. boğaz kelebeği daha cok hava alıyor. sıcak olunca yanma erken oluyor ve araba tekliyor. bu benim teorim tabi. ama su an sadece radyatör tamir edildi. müşürde sıkıntı yok termostatta sıkıntı yok.. kontrol edildi. 100 derecede fan acılıyor. abi radyatör tıkalı olduğundan oda görev yapamıyor. iyiki delinmiş yoksa %100 yolda kalırdım...

radyatör temizliği 100 tl
antrifiz 20 tl
sökme takma 50 tl
toplam 170 tl ye sanırım sıkıntı çözüldü.

1000 km sonra yağ bakımı var o zaman benzin filtresi yağ ve lpg filtreleri değişecek. 15000 de değişmesi lazımmış geçeli çok oldu. birde sisteme temzilik yapcaz tuncay ustayla.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kardeş radyatör emniyet valfini düşük basınca göre alsaydın. Yeniden yırtılmasın.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33