Yeni arabam Megane 1

Mutlu · 23 · 7983

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mutlu
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Kuzenimin arkadaşından yaklaşık 10 gün önce aracı satın aldım.Araç Renault Megane 2000 model 1.6 rte paket lpg li ve 200000 km de.Araçta güneş yanığı ve buna bağlı yapılan ön kaputta ve tavanda kaplama var.Aracı birkaç defa kullanabildim.Debriyajı çok üstten kavrıyor.Debriyaj daha önce değişmiş bujileri filan.Acaba debriyajın kavrama noktası kolayca değiştirilebilir mi?Ayrıca özellikle 2. viteste dönüşlerde yavaşlayıp tekrar hızlanırken bir anlık gazı almayacakmış gibi yapıp tereddüte düşürüyor bunun nedeni ne olabilir?Son olarak gaz pedalında da geç alma sorunu var bu da basit ve maliyeti az bir sorun mudur?İnşallah ileriki günlerde ayrıntılı inceleme ve fotolar gelecek.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Hayırlı olsun. Debriyaj kavraması ayarlanır diye biliyorum.

Gaz sorunu büyük ihtimal lpgden kaynaklı. Gaz ayarı sorunu çözecektir. Kısaca tüp bakımı yaptırın filtreyede bakılmış olur.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Hayırlı olsun Mutlu. Allah kaza bela vermesin. Mekanik arızalar yapılır. Yazdıkların öyle fazla masraf çıkaracak sorunlar değil. Güle güle kullan. Hüseyin'in dediği gibi gaz yememe durumu için lpg ustasına götür bir ara. Ama 2. viteste devir kaybından sonra arabanın toparlaması zaten geç olur. Eğer araç çok yavaşladıysa, vitesi 1'e alıp, tekrar 2-3 yap daha doğru olur. Belki de sorun bile yoktur. Debriyaj için ustayla bi görüşmen lazım. Renault gurubunda o debriyaja alışmak zor. Belki de normali odur. Bana da garip geliyor ama olduğu gibi kullanıyorum. Sıkıntı yaşamadım.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
Teşekkür ederim.Debriyaj bayağı üstten kavrıyor özellikle rampalarda sıkıntı çıkarıyor bana.Ayrıca gaz pedalında da boşluk var herhalde basıyorum biraz geç alıyor bu sefer alamayacak diye daha çok basınca bağırttırıyorum motoru.Araç gerçekten acemiler için zor.Bunu iyi bir şekilde süren her otomobili sürebilir.Bugün ustaya götürmeyi düşünüyorum bakalım o ne diyecek.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İnşallah fazla masraf çıkarmaz. Çünkü bu saydıklarının farklı farklı sebepleri de olabilir.

Teşekkür ederim.Debriyaj bayağı üstten kavrıyor özellikle rampalarda sıkıntı çıkarıyor bana.Ayrıca gaz pedalında da boşluk var herhalde basıyorum biraz geç alıyor bu sefer alamayacak diye daha çok basınca bağırttırıyorum motoru.Araç gerçekten acemiler için zor.Bunu iyi bir şekilde süren her otomobili sürebilir.Bugün ustaya götürmeyi düşünüyorum bakalım o ne diyecek.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
İnşallah fazla masraf çıkarmaz. Çünkü bu saydıklarının farklı farklı sebepleri de olabilir.

Valla masrafsız araç diye aldık ama dur bakalım.Ufak tefek bakımlarını yaptırmıştı aldığım kişi.Bi debriyaj kabloları değişecekti herhalde.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
Araç motor suyu eksiltiyor neden olabilir acaba fikri olan var mı?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bunun birkaç nedeni olabilir.

1 . Soğutma sistemi hattında (boru, kelepçe, bağlantı) kaçak olabilir.
2 . Radyatör delik olabilir.
3 . Radyatör kapağı veya yedek su deposu kapağından kaçırıyor olabilir.
4 . Motor üst kapak contasından kaçırıyor olabilir.
5 . Devirdaim keçesinden kaçırıyor olabilir.

Araç motor suyu eksiltiyor neden olabilir acaba fikri olan var mı?

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
Bugün araçla biraz yol yaptım.Giderken iyiydi fakat dönüş yolunda dur kalk trafikte çok silkeledi.2. ve 3. viteste silkeledi.Normalde ikinci viteste buji kablosundan dolayı yavaşlayıp hızlanınca yapıyordu fakat bu ilk defa oldu.Ayrıca su eksiltmeyi de aracı garaja çekince tespit ettim işte videosu.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Üsttende bak istersen, su aşağıdan akıyor ama üstten de geliyor olabilir. Ben bu görüntülerle suyun radyatörden geldiğini düşünüyorum. Ya radyatör delik, yada bağlantı noktalarından kaçırıyor.

Bugün araçla biraz yol yaptım.Giderken iyiydi fakat dönüş yolunda dur kalk trafikte çok silkeledi.2. ve 3. viteste silkeledi.Normalde ikinci viteste buji kablosundan dolayı yavaşlayıp hızlanınca yapıyordu fakat bu ilk defa oldu.Ayrıca su eksiltmeyi de aracı garaja çekince tespit ettim işte videosu.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
Üstten de baktım ama gece olması nedeniyle tespit edemedim.Fakat şıp şıp damlama sesi çok net geliyor.Yine biraz kullanıp gündüz bakmam lazım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Böyle kullanmak çok riskli. Hemen onarımını yaptırman lazım. Şakaya gelmez! Özellikle soğutma suyu sistemi! Başına iş alırsın.

Üstten de baktım ama gece olması nedeniyle tespit edemedim.Fakat şıp şıp damlama sesi çok net geliyor.Yine biraz kullanıp gündüz bakmam lazım.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Hayırlı uğurlu olsun Mutlu kardeşim. Allah kaza bela vermesin. üstten kavrama reno grubunun özelliğidir. bütün reno araçlar üstten kavrar. o yüzden biraz alışman lazım.hiç kurcalatma. her arabanın acemiliği olur.  Radyatör su kaçırma işide sıkıntılı iş. ilk fırsatta yaptır. yoksa büyük sıkıntı yaşarsın.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
Hayırlı uğurlu olsun Mutlu kardeşim. Allah kaza bela vermesin. üstten kavrama reno grubunun özelliğidir. bütün reno araçlar üstten kavrar. o yüzden biraz alışman lazım.hiç kurcalatma. her arabanın acemiliği olur.  Radyatör su kaçırma işide sıkıntılı iş. ilk fırsatta yaptır. yoksa büyük sıkıntı yaşarsın.
Teşekkür ederim abi. Debriyaj işine de alıştım sayılır.Bu aralar işlerim var aracı garaja çektim Cuma gününden sonra ustaya götüreceğim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33