GönderenKonu: Noni Meyvesi Nedir (hint dutu) Faydaları Nelerdir?  (Okunma sayısı 35 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÇevrimdışıAdmin

  • Admin
  • *
  • İleti: 292
  • Puan +15/-1
  • Cinsiyet: Bay
    • Forum Hyundai, Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Bülent
  • Model: Farklı marka kullanıyorum
  • Yakıt Tipi: Motorin
Noni Meyvesi Nedir (hint dutu) Faydaları Nelerdir?Noni , Tropikal meyveler arasında en etkili olanlardan biri de hint dutudur.

Kyäni Nitro
Kyani Nitro 1998 Nobel Ödülü verildi,üç bilim insanı , çığır açan“kardiyovasküler sistem de bir sinyal molekülü olarak Nitrik Oksit” adlı bilim insanlarının bulduklar ve Nitrik Oksit, kimyasal formülü karşılığı N-O olan bir gazdır. Hücresel düzey verileri taşır, gaz hali yapısı sayesinde hücre zarı geçişkenliği çok etkili bir şekilde nüfuz edebilir.Nitrik Oksit vücutta bol bulunur, fakat düzensiz ve az ömürlüdür, dolayısı ile her dayim zaman yenilemek gerekir. Bu Morinda citrifolia (Noni meyvesi) gibi bitkilerde bulunur nitrat olarak bilinen maddeler den etkin bir şekilde üretilebilir.

Nitrik oksit, kelime olarak yaşam molekülü demektir. Yaptığı işlem, vücuttaki her hücrenin yaşamını hazırlamak,devamlılığı sağlamak yardım etmek ve olası hataları onarmaktır. Biraz daha detaylarsak….

Nitrik oksit tam olarak bir canlı organizmadır,oksijen, akciğerlerimizden hemoglobin ile hücrelere taşınır. İnsan yaşamı başladığından bu yana aslında nitrik oksit tarafından yönetilir , nitrik oksit veri geçişleri sistemi ile çalışır.

Ciğerlerinize çekmiş olduğunuz oksijenin vücudunuzun her bölgesindeki hücresine veri yollamak işini nitrik oksit yapar, Nitrik oksit kelime anlamı ‘’veri molekülü’ ’diyebiliriz, bu şu anlama gelir; vücuttaki, neredeyse her türlü fizyolojik fonksiyon nitrik oksit tarafından yerine getirilir

Bağışıklık sisteminin olumlu etkiler vücut ak kan hücreleri gibi hücreler üretir ki, bu hücreler vücudu istila eden kötü amaçlı yapıların üstesinden,iltihaplanma kontrolü, solunum, içindir, bağışıklık sistemini hareket halindeki bütün olayın, temeli nitrik oksit tarafından yönetilir ve beyin fonksiyonları bile.. Beyin fonksiyonları çok önemli süreçtir.
Kyani Nitro Plus

Ve bu önemli süreç, seratonin, dopamin gibi verilere dayanır, bütün bu kimyasallar, nitrik oksit üretimine dayanarak bir neron dan diğerine transfer edilir, bunlar için vücuttan ne kadar nitrik oksit olduğuna bağlıdır. Günümüz yaşam şartları, düzensiz beslenme, yaşlanma süreci ve maruz kalınan sistres, nitrik oksit üretimini düşürür.

Ve vücutta daha çok nitrik oksit oluşturabilirsek, uzun bir yaşamı yakalarız ve sağlığımızı koruyabiliriz. İnsanların genellikle en çok uğraştıkları sorunlara bir bakalım; diyabet ile uğraşıyoruz, kalp hastaları ile uğraşıyoruz obezite ile uğraşıyoru.şuanda insanlar,bağaşıklık sistemi bozukluklarına yol açan çök farklı virüslerle uğraşıyorlar, daha sık hasta oluyorlar.

Eğer,vucutta olması gereken oranda nitrik oksit varsa, bu durumların üstesinden gelebiliriz bunları birer birer ele alalım; Kalple ilgili olarak insanların en çok sıkıntısını çektikleri şey damar daralmasıdır tıkanıklığıdır

Nitrik oksiti Sentez Enzimi Tarafından sinyal verildiğin Salgılanırmış olur ,Nitro oksiti Arter Duvarlarının İç ve Düz Kaslarına Bir Sinyal Yollarmış Bu Şekilde Onları Genişletir Rahatlatır ve Açarmış Sinyali Alan Arter Duvarları Gevşer Kan Dolaşımı Rahatlar

Aynı şekilde Kan Akışı Çoğalırmış Bağışıklık Sistemini Tümör Ve Bakterilerden Uzak Durması İçin Uyarır Onu Desteklermiş Bağışıklık Sistemini Güçlendirir. Kalp Krizi Riskini Azaltır Felç Riskini Azaltır Yüksek Tansiyonu Düzenler Nitro oksiti Besinlerin İçinde de Yer Alırmış Nitro oksiti kullanan Kişiler Sindirim , Kuvvet, Uyku Alanlarında Gelişirlermiş.

Peki ; Nitro oksiti Salgısını Artırmak İçin Neler Yapmalıyız Kırmızı Ve Mor Meyvelerle Beslenmeliyiz Antioksidan Özelliği Yüksek Olan Tüm Gıdaları Gıda Takviyelerini Hayatımıza Sokmalıyız..Bol Bol Noni Meyvesi ve Noni içeren gıda takviyesi Tüketmeliyiz.. Nitro oksiti ilk 20 damladır.

Kullanım Şekli: 1 ml (20 damla olarak) Verilen damlalıkla ürünü dil üzerine günde 3 kez kullanın.Miktar olarak 1 ml alınmış oluruz

Noni Meyvesi NedirBir diğer adı ile noni meyvesi olan hint dutunun insan sağlığına birçok fayda sağladığını biliyor muydunuz?

Dış görünüş olarak duta benzemesine rağmen sert bir yüzeyi olan hint dutu hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Peki hint dutunun faydaları nelerdir?

Tropikal meyveler arasında en etkili olanlardan biri de hint dutudur. Bir diğer adı ile noni meyvesi olan hint dutunun insan sağlığına birçok fayda sağladığını biliyor muydunuz? Dış görünüş olarak duta benzemesine rağmen sert bir yüzeyi olan hint dutu hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Peki hint dutunun faydaları nelerdir?

2 bin yıldan fazladır keşfedilen noni meyvesi yani hint dutu Çin, Hindistan ve Polinezya gibi ülkelerde yetiştirilir. Özellikle volkanik topraklarda yetiştiğinden içeriğinde yüksek miktarda enzim maddesi içerir. Ayrıca içeriğinde aminoasitler, karbondihratlar, yağlar, albumin, izoflavon, antrakinonlar ve xeronin yer

almakta. Tıbbı tedavilerde kullanılan bu tropik meyve ülkemize ithal edilemeye başlandı. Antienflamatuar, antihistaminik, antibakteryel ve antifungal gibi etkileri olan noni meyvesi görünüş itibariyle büyük bir duta benzediğinden hint dutu denilmiştir. İçerdiği terpen maddesi ciltteki hücrelerin deforme olmasını önleyerek yaşlanmayı engeller.

Noni Meyvesi Faydalari Nedir

Noni Meyvesinin (Hint Dutu) Faydaları Nelerdir?
- Yapılan araştırmalarda xeronin maddesi vücuttaki hücrelerin daha fonksiyonlu çalıştığını desteklemektedir. Araştırmayı yürüten uzmanlar bu madde bakımından en zengin besinin hint dutu olduğunu tespit etmişlerdir. Vücuda alınan vitaminlerinde daha sağlıklı enzimlenmesini sağlayan bu madde adeta vücudun kendi kendini tedavi etmesini sağlar.

- Cilt sağlığı vücutta en çok hasar uğramaya müsait alandır. Cilt hücrelerinin fonksiyonları zayıfladıkça ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar. Bu hücrelerin kendilerini yenilemeleri için anthraquinonelar, caproic asit, ursolik asit ve rutin gibi maddelerin bulunması gerekir. Nonin bu bakımdan vücuda fayda sağlayacak en etkili besindir.

- Güçlü bir antioksidan olan hint dutu kansere karşı güçlü bir besindir. Bağışıklık sistemindeki serbest radikalleri vücuttan idrar ve dışkı yolu ile atarak hücrelerin kendilerini yenilemelerini sağlar.

- Sindirim problemlerinin ortaya çıkmasında ve metabolizmayı yavaşlatmayı sağlayan fazla yağ ve şeker normal düzeyinde döndürülmeyince şeker hastalığı, kilo alma, ishal ve kabız gibi sağlık sorunlarına zemin hazırlar. Hint dutu metabolizmayı düzenleyerek kandaki şeker düzeyini dengeler. Vücudun fazla aldığı yağı da enerjiye dönüştürür.

- Protein bakımından zengin olan hint dutu kemik ve kas gelişimini sağlar. İskelet yapısını güçlendirerek hareket etme kontrolünü güçlendirir.

- Uyku problemi için birebir fayda sağlar. Sinir hücrelerini yatıştırarak stres ve kaygıyı azaltır. Uyku hücrelerini hareketlendirerek kişinin daha rahat bir uyku uyumasını destekler.

- Hint dutu aynı zamanda zeytin yağı ile kaynatılıp blendırdan geçirilerek elde edilen katı krem yaralara ve tahrişlere iyi gelir.

- Noni meyvesinin suyu çıkartılıp günde bir bardak tüketildiğinde gün boyu enerjik olmanızı sağlar.


Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap


Forum Sistem Yönetimi


 

Sitemap 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 
34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Bilgi Sebili
Kiev Kiralık Ev


Kyani Sağlık Ürünleri, Kyani Nedir ?

Otomobil Teknik Terimler SözlüğüFoto Galeri - Showgaleri.com