Uygulamalar ve Bilgi Paylaşımı > LPG ve CNG Dönüşümü

LPG ön ısıtma sistemi sorunları

(1/2) > >>

FO-Admin:
Size merak ettiğim bir soru soracağım, LPG enjektörlere gitmeden önce ön ısıtma işleminden geçiyor mu? Eğer geçiyorsa bu nasıl gerçekleşiyor.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapLinkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapEnjektörlerin hemen sağındaki filtre değil mi?

--- Alıntı sonu ---
evet

--- Alıntı sonu ---

YsN:
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapSize merak ettiğim bir soru soracağım, LPG enjektörlere gitmeden önce ön ısıtma işleminden geçiyor mu? Eğer geçiyorsa bu nasıl gerçekleşiyor.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapLinkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapEnjektörlerin hemen sağındaki filtre değil mi?

--- Alıntı sonu ---
evet

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---
evet ön ısıtma işlemi oluyor. tankta ki lpg -40 derecedir. regülatör, tanktan ön tarafa gönderilen basınçlı ve sıvı lpg yi motor suyundan aldığı sıcaklık sayesinde lpg yi ısıtarak genleştiriyor ve buhar haline dönüşmesini sağlıyor ve daha sonra enjektörlere gönderilmesini sağlıyor

FO-Admin:
Bilgi için teşekkürler. Bunu biliyordum ama yetkili ağızdan merakı olan arkadaşlar öğrensin istedim. Peki 2. sorumda şu, cevabını bilmekle beraber sizin yanıtlamanızı doğru buldum.

-Ön ısıtma sistemindeki arıza (sıvı lpg'nin enjektörlere ulaşması durumu) motor parçalarına zarar verir mi? Böyle bir zararı engellemek için BRC sistemlerinin yerleşik bir emniyet sistemi varmı?

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapLinkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapSize merak ettiğim bir soru soracağım, LPG enjektörlere gitmeden önce ön ısıtma işleminden geçiyor mu? Eğer geçiyorsa bu nasıl gerçekleşiyor.

--- Alıntı sonu ---
evet

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---
evet ön ısıtma işlemi oluyor. tankta ki lpg -40 derecedir. regülatör, tanktan ön tarafa gönderilen basınçlı ve sıvı lpg yi motor suyundan aldığı sıcaklık sayesinde lpg yi ısıtarak genleştiriyor ve buhar haline dönüşmesini sağlıyor ve daha sonra enjektörlere gönderilmesini sağlıyor

--- Alıntı sonu ---

YsN:
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapBilgi için teşekkürler. Bunu biliyordum ama yetkili ağızdan merakı olan arkadaşlar öğrensin istedim. Peki 2. sorumda şu, cevabını bilmekle beraber sizin yanıtlamanızı doğru buldum.

-Ön ısıtma sistemindeki arıza (sıvı lpg'nin enjektörlere ulaşması durumu) motor parçalarına zarar verir mi? Böyle bir zararı engellemek için BRC sistemlerinin yerleşik bir emniyet sistemi varmı?

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapLinkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapSize merak ettiğim bir soru soracağım, LPG enjektörlere gitmeden önce ön ısıtma işleminden geçiyor mu? Eğer geçiyorsa bu nasıl gerçekleşiyor.

--- Alıntı sonu ---
evet

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---
ön ısıtma sistemindeki arıza regülatörün donmasına sebep olur. enjektörlere giden gazın basıncı düşeceğinden basınç müşürü enjektörlere gaz geçişini keser ve araç benzinle çalışmaya başlar. dolayısı ile motor parçalarına zarar vermesi durumu yoktur.
brc nin bahsettiğiniz  zararı önlemek için yerleşik olan emniyet sistemi de bu basınç müşürüdür.

YsN:
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapLinkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş YapBilgi için teşekkürler. Bunu biliyordum ama yetkili ağızdan merakı olan arkadaşlar öğrensin istedim. Peki 2. sorumda şu, cevabını bilmekle beraber sizin yanıtlamanızı doğru buldum.

--- Alıntı sonu ---
evet

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---
ön ısıtma sistemindeki arıza regülatörün donmasına sebep olur. enjektörlere giden gazın basıncı düşeceğinden basınç müşürü enjektörlere gaz geçişini keser ve araç benzinle çalışmaya başlar. dolayısı ile motor parçalarına zarar vermesi durumu yoktur.
brc nin bahsettiğiniz  zararı önlemek için yerleşik olan emniyet sistemi de bu basınç müşürüdür.

--- Alıntı sonu ---
umarım yardımcı olabilmişimdir...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 
Tam sürüme git