Elveda Mitsubishi Lancer

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin

Sedan otomobil sınıfının pastadaki dilimi, SUV ve crossover sınıflarının yaygınlaşmasıyla birlikte iyice küçülüyor. Kendi içinde de küçülme yaşayan sınıftan şimdi de Mitsubishi Lancer eksiliyor.

44 yıllık Mitsubishi Lancer efsanesi bitiyor

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı gerçekleştirilen Mitsubishi organizasyonunda, şirketin yeni odağının crossoverlar olacağı açıklanmıştı. Bu durum herkesin kafasında Mitsubishi sedanlarının akıbeti konusunda soru işareti bıraktı. Mitsubishi’nin Kuzey Amerika şubesi COO’su Don Swearingen ile ropörtaj yapan Autoblog’ın elde ettikleri ise can sıkıcı. Swearingen’ın söylediğine göre Mitsubishi, Mirage G4 modeli ile sedan piyasasında kalmaya devam edecek ancak Ağustos ayından itibaren artık Mitsubishi Lancer efsanesi üretilmeyecek.

Önce Lancer Evo, Sonra Lancer

Mitsubishi daha önce, markayı yıllarca motor sporlarında başarıyla temsil etmiş Lancer Evolution’ın üretimini durdurmuştu. 1992 yılının Ekim ayında dünyaya sunulan ve 2016 yılının Mayıs ayına kadar toplamda 10 nesil üretilen Mitsubishi Lancer Evolution, ilk nesilden son nesile kadar 2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı motorlarla üretilmesiyle efsaneleşmişti. Şimdi ise, Lancer Evolution’ın temeli olan Lancer modelini kaldıracak olan Mitsubishi, bu kararına sedan pazarının gittikçe küçülmesini gerekçe gösterdi. Mitsubishi bundan sonra daha fazla rağbet gören crossoverlara yönelip daha fazla kar etmeyi amaçlayacak.

Otomobil dünyası, Lancer’ı bir hayli özleyecek gibi duruyor. Umuyoruz ki günün birinde 11. nesil Lancer Evolution’ı görebiliriz.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Mitsubishi markasının bana göre amiralleri binek araçta Lancer. Ticari pick-up sınıfının amiralide L200 modeli. Bence Mitsubishi bu kararı yeniden gözden geçirmeli.

Lancer'ların binek modellerinde 1.5 benzinli motorları bence yetersiz, bu araçların 1.5 yerine 1.6 ve 2.0 motorları ve 2.5 ve 3.0 dizel versiyonları piyasada makul fiyatlarla satışa sunulmuş olsaydı, eminim çok daha iyi konumda olurdu. Ama gel gör ki köpek balığı efsanesinin kapanması çok üzücü. Hayalimdeki arabadır. Hala da öyle. Evo X... ve klasik Lancer.... ben bu habere üzüldüm doğrusu.

Tapatalk

Çevrimdışı sinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +44/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sinan
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
  • Model Yılı: 2007
Yorumuna kesinlikle katılıyorum abi
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Mitsubishi markasının bana göre amiralleri binek araçta Lancer. Ticari pick-up sınıfının amiralide L200 modeli. Bence Mitsubishi bu kararı yeniden gözden geçirmeli.

Lancer'ların binek modellerinde 1.5 benzinli motorları bence yetersiz, bu araçların 1.5 yerine 1.6 ve 2.0 motorları ve 2.5 ve 3.0 dizel versiyonları piyasada makul fiyatlarla satışa sunulmuş olsaydı, eminim çok daha iyi konumda olurdu. Ama gel gör ki köpek balığı efsanesinin kapanması çok üzücü. Hayalimdeki arabadır. Hala da öyle. Evo X... ve klasik Lancer.... ben bu habere üzüldüm doğrusu.

Tapatalk
Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005

Çevrimdışı Kamikaze

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Doğukan
  • Marka: Peugeot
  • Model: 607
  • Model Yılı: 2009
C5 ve C6 üretimi zaten durmuştu.
Mitsubishi Lancer'ın üretimi durmasına hiç üzülmedim , Evo özel bir araçtı fakat Lancer çok kalitesizdi.
Japonlar da favorim her zaman Subaru Legacy olmuştur.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33