15.000TL Bütçeli Araç Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FerhatQ

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ferhat Kızılay
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Öncelikle herkese merhaba.Ben Ferhat.Başlıkta göreceğiniz gibi uzun bir aradan sonra yeniden otomobil sahibi olmaya karar verdim.Sizinde önerilerinizi büyük ölçüde dikkate alacağım.Bütçem 15.000TL.Alacağımız aracı en az 2-3 yıl kullanacağız.Aradığım özellikler şöyle; (Önem sırasına göre)

1-Araç zırt pırt sanayiye gitmesin.Sıkıntılı bir model olmasın kısacası.En fazla bir iki ayda bir gidebilir sanayiye oda ayda en fazla 100 lira civarı bi hasar çıkartmalı.
2-Araçta performans aramıyoruz ayağımızı yerden kessin yeter
3-Yakıt
4-Aracın uzun önemli olması ve satarken elimizden rahat çıkması
5-KISACASI BİZİ 3-4 YIL İDARE EDECEK MASRAFI AZ OLAN VE EKONOMİK OLAN BİR AİLE ARACI ARIYORUZ.3 KİŞİYİZ.

Alacağımız aracın yanına maks kaç bin kilometrede olabileceğini yazarsanız sevinirim.Ayrıca zahmet olmazsa aracı alırken yapacağımız kontrolleri ve işlemleri yazarsanız sevinirim.Malum,uzun zamandır aracımız yok bilgimizde yok haliyle :D

2001 ford fiesta ghia düşünüyorum.Tabikide pek bir bilgim yok sizlerin doğrultusunda alacağım aracı ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER  :sofor: :sofor:

Çevrimdışı FerhatQ

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
15.000tlye alınan araçta boya-değişen aramayın. Alırken 1-2 ustaya gösterin acil yapılması gereken masraf varmı diyerek sordurun öyle alın cünkü mutlaka masrafı vardır, o paralara binilen araçların genelde kullanıcılarının maddi durumu iyi olmadığından masrafsız araç bulmanız imkansız, zaten bir araç masrafsızsa eğer kaç model olursa olsun 15.000tl olmaz.
alacağınız aracın kilometresini yaşına göre hesaplayın aylık 1000kmden fazla yapmasın, mesela 1996 model; 20 yaşında  bu ne demek? 20x1000x16= 320.000 yani 20 yaşında araç alirken 200.000-300.000 arası olması normal, 300.000 üzeri araç kullanılmışa motoru yıpranmıs olabilme olasılığı diğer düşük kmlere göre biraz daha fazla..
Ki bir araç 20yaşındaysa ve kilometreside 50bin 70bin 120bin vs.. yazıyorsa o araç ya motor yeni yapılmıştır ya kilometre düşürülmüştür yada o araç kapalı garaj arabasıdır fiyatı 15.000 olmaz :D
15.000tlye alacağınız araç için hangi segment düşünüyorsunuz bu da önemli.
ortalama yazayım size;
opel astra-corsa
pejo 106-206-306
bmw 3.16i(düşük model+3.18 yada 3.20 değil 3.16, cünkü o paraya 3.18 3.20 satıyorlarsa bilinki en az 5bin masrafı var)
mercedes e190
mazda 323
reno clio

üst segment düşünürseniz 2.el biraz daha kuvvetli olabilir
opel vectra-omega
pejo 307 (en az tutulan modelinden bi nebze bulunabilir, ekonomiktir)
bmw 5.20i(düşük model)
mercedes 200e  (E200 değil  200E olanlardan)
mazda 626
reno laguna- megane

tabi bu söylediğim araçların eski modellisi ve biraz yüksek kilometrelisi alınabilir o paralara.  Otomatik/manuel farkediyor mu onuda yazsaydını keşke. Km hesabı az mı normal mi kendiniz hesap edebilirsiniz işlemi yukardan söyledim.

Yazmadım ama fiat palio tipo uno doğan vs.de bakabilirsiniz. Ben fiat araçlarını sevmediğimden eşe dosta tavsiye etmiyorum yine siz bilirsiniz.

Çevrimdışı FerhatQ

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Hocam araçta lüks aramıyoruz tek aradığımız özellik fazla masraf çıkartmasın 3-4 sene bizi götürüp getirsin yeterli.Bu özellikte arıyoruz diye gidip şahin almayacağız tabikide :D Otomotik manuel falan farmetmez ayağımızı en az masrafla yerden kessin yeterli :D Motor gücüde çok aramıyoruz malum kalabalık olmadığımız için aracı çok yüklü bir şekilde kullanmayacağız.Clio konusuna gelirsek,sedan modelini almayı düşünmüyorum pek,ticariden çıkma konusu için.Biliyorum çok kolay anlaşılıyor ama yinede insan bi kuşkulanmıyor değil.HB modeli için ise HB modeli aklımda.Fiesta konusunda ne düşünüyorsunuz acaba ?

Çevrimdışı FerhatQ

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Fiesta hakkında ne düşünürsünüz acaba ? 2001 Ghia için ?

Çevrimdışı FerhatQ

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Ufak birşey daha söyleyeyim aracı çoğunlukla babam kullanacak pek müsait değilim ben babam 62 yaşında yani şehir içinde 40-50 civarı şehir dışında 100ü aşmayacak hızlarda kullanacağız aracı uno,palio gibi araçlar bile olur yani yeterki masrafsız ve ekonomik bir araç olsun.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Fiesta hakkında ne düşünürsünüz acaba ? 2001 Ghia için ?

Fiesta kücük araç fakat genelde şoförlüğe yeni baslayanların yada parkı kullanımı kolay olduğundan bayanların tercih ettiği segmentteki araçlardan birisi fakat bu aracın manueli bildiğim yok yada tutulmuyor, aynı segmentte opel corsa var 1.4 otomatik 1.2 otomatiği mevcut buda bayanların tercih etmesine sebep oluyor bu sayede o aracın 2.eli aynı segment arac olmasına rağmen daha cok tutuluyor ve tanınıyor.    62 yaşınızda babanızda kullanacağından aracı fiesta yerine biraz daha oturaklı sedan araç alabilirsiniz. Araçta birazda konfor olmalı.  Yanlış yönlendirmek istemem ama yine temiz bir fiesta varsa içinize siniyorsa alabilirsiniz.

Çevrimdışı FerhatQ

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Hocam corsanın fiyatı Fiestaya göre çok pahalı.15 Bin'e anca tek kapı korsa bulunurken 15 bin'e temiz bir 5 kapılı fiesta bulunabiliyor.15 Bin'lik corsalara baktım ancak hepsi ya tek kapılı yada hasar kayıtlı,300 bin kilometrede vs vs.Ancak fiestada 15 bin'e her türlü fiestayı bulabildim.Banamı denk gelmedi acaba bilmiyorum ki  :anlamadim:

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33