2007 1.4 Fiesta Ve 2008 1.2 Corsa Arasında Kaldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fedheden

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Fatih Kızılay
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Herkese merhabalar. 275 Bin TL Bütçem var ve bu fiyatlara artık araç bulmak neredeyse imkansızlaştı. Haftalar süren araştırmam sonunda 2 adet araba kaldı elimde. Biri 2007 model 1.4 Benzin&LPG Fiesta diğeri 2008 Benzin & LPG Corsa. Bana kalsa fiestayı çoktan almıştım ancak çevremin fiestanın eksperi hakkında yaptıkları yorumlar yüzünden istem dışı uzak durasım geliyor ama kalbim kesinlikle fiestadan yana. Gerek görünüşü gerek içi, gerek yol tutuşu vs beni daha çok cezbetti.

2007 1.4  Benzin & LPG Fiesta 145.000KM;
Tavan, sol kapılar, sağ ön kapı ve sağ ön çamurluk orjinal.
Kaput ve sol ön çamurluk değişen
Sol arka çamurluk lokal boyalı
Sağ arka kapının sacı değişmiş gerisi boyalı. 2009'dan kalma 7600 lira hasar kaydı var.

2008 1.2 Benzin & LPG Opel Corsa 136.000KM;
Bütün parçalar orjinal (söylendiğine göre temizlik amacıyla) komple boyalı.

Bu iki araç arasında kaldım. Aklımdaki soru tam olarak şu. Fiesta'yı aldığım zaman bana arıza çıkartır mı ? Satışı düşünmüyorum en az 3 yıl kullanmak istiyorum 3 yıl sonrada piyasanın 15 lira altına rahatlıkla satabileceğimi düşünüyorum. Fazla KM yapan biri değilim. Yılda 10 bin bile belki yapmıyorumdur. Söylendiğine göre aracın kayışları, bütün filtreleri ve debriyaj sistemi değişmiş. Kışlık ağır bakım 15 bin km önce yapılmış ve hepsinin faturası ibraz edildi. Güvendiğim bir ustaya gösterdim ve araçta bir sıkıntı göremediğini söyledi. Ancak sizinde yorumlarınızı merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Admin

• Admin
  • *
    • Puan +15/-1
    • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Bülent
  • Marka: Ford
  • Model: C-Max
  • Model Yılı: 2012
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhaba,

Ustalar da yanılabiliyor güvenli bir Oto ekspertiz yerine götürüp detaylı bir test yaptırsanız bir sorunu varsa mutlaka ortaya çıkacaktır.

Bana göre arabanın motoru ve yürüyen bölümleri sağlamsa boya yada değişene takılmanın bir anlamı yok, ama bizim ülkede 1986 model arabaya bile değişen var mı diye yazan cahiller var.
Forum Sistem Yönetimi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33