2013 Citroen C3 ve 2013 Hyundai i20 Karşılaştırma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar bir Fransız markası olan Citroen C3 ile Kore malı Hyundai'nin i20'nin karşılaştırmasını yaptım. Enteresan sonuçlar çıktı. Birlikte yorumlayalım istedim. İşte özellikler ve farklar! Fiyata ve konfora  fikkatinizi çekerim :)

---

Kızmızı renkli değerler avantajlı olanlardır!

Her iki araçta 2012 ve 2013 model için karşılaştırma yapılmıştır.

Önce fiyattan başlayalım
C3 1.4 VTi Confort : Anahtar teslim Fiyatı 40.000 TL.
Hyundai i20 1.4 CVVT Sense : Anahtar teslim Fiyatı : 34,000 TL.

Her iki araçta hatchback 5 kapılı.

C3 Yakıt Tüketimi 100km.de (Şehiriçi / Şehirdışı)  8,3 lt / 5 lt
i20 Yakıt Tüketimi 100km.de (Şehiriçi / Şehirdışı) 7,6 lt / 4,4 lt

C3 Motor gücü : 95 beygir
i20 Motor gücü : 100 beygir

C3 Vites sayısı : 5 vites
i20 Vites sayısı : 6 vites

C3 0'dan 100'e atak süresi : 10,9 saniye
i20 0'dan 100'e atak süresi : 10,6 saniye

C3 Sosyal sınıf : B Segment
i20 Sosyal sınıf : B Segment

C3 Koltuk sayısı : 5
i20 Koltuk sayısı : 5

C3 Maksimum Tork   : 3250 rpm
i20 Maksimum Tork   : 4200 rpm

C3 Net Ağırlık   : 1030 kg
i20 Net Ağırlık   : 1103 kg

C3 Uzunluk   : 3941 mm
i20 Uzunluk   : 3995 mm

C3 Yükseklik   : 1524 mm
i20 Yükseklik   : 1490 mm

C3 Tork üretimi : 135 Nm
i20 Tork üretimi : 138 Nm

Citroen C3 Tanıtım Videosu
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=21eac29be41b4776d536f6aea541eb51"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=21eac29be41b4776d536f6aea541eb51"><b>Giriş Yap</b></a>

Hyudai i20 Tanıtım Videosu
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=21eac29be41b4776d536f6aea541eb51"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=21eac29be41b4776d536f6aea541eb51"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Arkadaşlar yukarıdaki incelemeyi araçların özelliklerini karşılaştırarak yaptım. İsteyen Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap ve Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap web sitelerinden kontrol edebilir. Şimdi gelelim yorumlara. Fiyat olarak 6.000 TL fark var. Hyundai i20 ilk etapta öne geçiyor. Teknik özelliklerine göre bakınca ise tavan yüksekliği hariç diğer tüm özellikleri ile Hyundai i20 açık farkla önde. Şimdi size soruyorum, Hyundai'mi tercih edersiniz? Citroen'mi? Bana sormayın, ben Hyundai i20 derim. Kaldı ki yukarıda kemikleşmiş özellikleri karşılaştırdık. Bunun dışında aksesuar yönünden de i20 daha öne çıkarda, ezmeyeyim dedim daha fazla Citroen'i :)

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Emre CANLI
  • Marka: Kia
  • Model: Rio 1.5 Comfort
  • Model Yılı: 2004
Yeni i20 güzel fakat citroenlerin doluluğuna oldum olası hasta olmuşumdur.Bu araç için konuşmuyorum c4 ve c5 için.Tamam fiyatları tuzlu ama teknolojik makina üretiyor adamlar.Şu durumda ben de yeni i20  alırım.Çünkü yeni i20yi kullandım ve gerçekten tatmin edici.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Emre zaten ayni sinifta C3 ve i20 yi kiyasladim. Ona kalirsa C4 ile i30 kiyaslamasi yapmak lazim.

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
Onu da kıyaslayalım i30 açık ara farkla öner geçer ama benim Citroene bir sempatim var :D
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Emre zaten ayni sinifta C3 ve i20 yi kiyasladim. Ona kalirsa C4 ile i30 kiyaslamasi yapmak lazim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Benim citroen e antipatim var.Ozellikle C3 modeline.Ucan teneke diyorum ona.Kapilari kapatinca cikardigi teneke sesinden dolayi.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
bu i20'nin dizeli çok ekonomiktir eminim, ama genişliği nasıl acep?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tavanı biraz alçak kalıyor, o da şoför tarafı değil, arka koltuklarda hissediliyor. Zaten 2012 Hyundai Elantra'da da aynı sıkıntı var. Ayrıca ix35 de arka koltuklar enlemesine dar. Araç dıştan hacimli ama içi arkaya doğru konik.

bu i20'nin dizeli çok ekonomiktir eminim, ama genişliği nasıl acep?

Çevrimdışı atlantis

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +10/-4
    • Truva Linux
  • Ad Soyad: Onur Özdemir
  • Marka: Honda
  • Model: Jazz
  • Model Yılı: 2003
Citroen'e hiç binmedim denemedim ama çevrede söylenen tek şey var. Bildiğin markadan şaşma. Citroen C serisine kadar baya sıkıntılıymış. Şu anda daha iyi olabilir.

Eğer i20'de Era gibi konforsuzsa C serisi tercih edilebilir. Şu anda Hyundai'de tek alınabilir araba i30 gibi görünüyor. Diğer arabaların hepsi sorunlu.

Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aynı ofiste çalıştığım arkadaşım sıfır C3 aldı. Hala taksit ödüyor. Araba 10.000 km ye ulaşmadan, immobiliser sorunu çıkardı, daha sonra bijon kesti. Trigger seti ömrünü tamamlamadan bozuldu. Arkadaş aldığına bin pişman. Bende arkadaştan biliyorum C3'ü.

Citroen'e hiç binmedim denemedim ama çevrede söylenen tek şey var. Bildiğin markadan şaşma. Citroen C serisine kadar baya sıkıntılıymış. Şu anda daha iyi olabilir.

Eğer i20'de Era gibi konforsuzsa C serisi tercih edilebilir. Şu anda Hyundai'de tek alınabilir araba i30 gibi görünüyor. Diğer arabaların hepsi sorunlu.

Çevrimdışı Emre

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +31/-2
  • Forum Hyundai
Evet abi işte bu çok büyük bir etken insan yanı başında bu tip şeyleri duyunca gerçekten soğuyor arabadan ben bile soğudum yani burdan :D
Aynı ofiste çalıştığım arkadaşım sıfır C3 aldı. Hala taksit ödüyor. Araba 10.000 km ye ulaşmadan, immobiliser sorunu çıkardı, daha sonra bijon kesti. Trigger seti ömrünü tamamlamadan bozuldu. Arkadaş aldığına bin pişman. Bende arkadaştan biliyorum C3'ü.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ben zaten çevremde değişik marka kullananlara soruyorum araban nasıl diye. Anlatıyorlar. Birgün fırsatım olunca, sizlerle, Ford Connect, Fiat Linea, Fiat Palio, Fiat Siena, Fiat Marea, Peogeot 308, Renault Megane II, VW Passat, VW Polo gibi araçların kullanıcı yorumlarını paylaşırım :)

Evet abi işte bu çok büyük bir etken insan yanı başında bu tip şeyleri duyunca gerçekten soğuyor arabadan ben bile soğudum yani burdan :D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33