Araba alırken nelere dikkat edilmeli?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Araba alırken neye dikkat edersiniz??

-Boya olmasın. (Çizik olsun, güneş yanığı olsun, göçük olsun ama boya olmasın. Boyanınca arabaya binilmiyor.)

-Değişen olmasın. (Bunuda anlamıyorum. Değişmiş sıfır parça işte. Macunu yok, düzeltmesi yok. Mis gibi parça. Şase direkte sorun yoksa al gitsin. Ama yok değişen varsa araba kesin perttir.)

-Hasar kaydı olmasın. (Olsa ne olur. 5664 çıktı herkeste bir telaş. 400Tl hasar kaydı var olmaz bu araba perttir. Ağır hasar değil pert kaydı değil ufak tefek rakamlara takılalım önemli.)

-Masrafsız olsun. (Masrafsız araba bulunca fiyatı çok diyenler masrafsız araba istiyor. Bindiği arabanın yağını değiştirmeyi masraf sayanlarada bir alkış geliyor.)

-Kilometresi yüksek. (Ne yapalım yani? Araba km yapmasın diye evin önüne koyalım dursun mu? Araba yol yapsın diye var başka amaçla alan var mı ki?  İlla km mi düşürelim.)

-Kliması olsun. (Yazın 45derece sıcağında araba çok yakar diye klimayı açmayan adamların bu isteği anlamsızdır. Ama yinede klimalı olsun satarken kolay olur.)

-Airbag olsun. (Emniyet kemeri kullanan çok fazla zaten airbag'den medet umuyorlar. 10 yıldan sonra açılmıyor diye bir rivayet var zaten çok takmamak lazım. Hava yastığı iyidir uykun geldimi şişir uyu.)

Veeee daha niceleri... 😁😁😁

Çevrimdışı md984mustafa

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aynen abi motoru alt takımı şasesi sağlam olsun donanımlı olsun yeter

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Aynen abi motoru alt takımı şasesi sağlam olsun donanımlı olsun yeter

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:)

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Genç olsun sahibi. Orta yaşlılar ve yaşlılardan zor alırım. Karşı komşu "bu ışık gece gündüz yanıyor nasıl sönecek dedi".
Gttim baktım "bu gündüz farı kısaları açana kadar yanar dedim".
"Saçmalama gündüz farmı açılırmış" dedi.
Uğraştı uğraştı yapamayınca kabloyu kesti :D arkadaş Jetta aldı yaşlı bir amcadan araba yürümüyordu. devirlenmesi geçti biraz. Ustaya gösterdik. "Araba hantal alışmış" dedi. Bide bilgisayara bağladı araba sürekli kalitesiz yakıt uyarısı veriyormuş. "Allah bilir ucuz diye nereden aldı" ve "çok yakmasın diye sürekli düşük devirlerde kullanıyorlar araba hantal alışıyor" felan diye söylendi usta.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İlginç tespitler ama yaşlı - genç değilde, kişiden kişiye değişiyor. Bende kanı deli olan gençlerden araba almamaya çalışırım :)

Tapatalk

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
İlginç tespitler ama yaşlı - genç değilde, kişiden kişiye değişiyor. Bende kanı deli olan gençlerden araba almamaya çalışırım :)

Tapatalk

Tabi abi bende öuyle düşünüyorum genç derken 25-35 yaş arası Okumuş arabadan ve teknolojiden anlayanları kastettim. Valla birinci olayın içinde ben varmda ikinciye bişey diyemem usta dedi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
:) Bazen doğru bildiğin usta da şaşıyor işte :D

Tapatalk

Tabi abi bende öuyle düşünüyorum genç derken 25-35 yaş arası Okumuş arabadan ve teknolojiden anlayanları kastettim. Valla birinci olayın içinde ben varmda ikinciye bişey diyemem usta dedi.

Bu konuda katılıyorum ama bireysel satışlarında önü kesilecek gibi. Avrupa modeli uygulanacak diye duyum aldım. Artık 2. el sadece galeride garantili satılacakmış.

Doktordan memurdan hastasından ustasından,bide galericidenn almamm sadece ve sadece sahibinden alınır.birde ikinci eli alan alıcı sıfır araba alır formatında olmazsa sonuçta ikinci el bir araca illaki masraf edeceksiniz alıcı bunu bilerek almalı

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Saksıyı anlarımda kozalak nedir arkadaş.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Demir kozalak olabilir :D Borusan çıkışlı olanlara özel üretim :D :D  :siritan: :siritan: :siritan:

Saksıyı anlarımda kozalak nedir arkadaş.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005
Fakir zengin ayrımı olarak değil de ben dürüst olmasına bakarım. Aracına bakmamış olabilir ama buna göre fiyat verip, bunu bilerek almalıyım.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Terbiyesiz Seyid. Fakir öpsün seni. O kadar yazabiliyorum.
Tek dikkat edeceğin şey, arabayı aldığın kişi fakir olmamalı.

Tapatalk

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
25 yaşından kücük olmasın her köşede el freni cekiyo heryerde dipgaz motoru yiyor..
fakir olmasın aracın masrafı var yan sanayi al yan.. neyse orasını yaptırmasakta olur arac yürüyo zaten vs... vs..
50 yaşındanda büyük olmasın gözü görmüyo arabaya bakmıyorlar.
kilometre araç yaşına göre hesaplandığında aylık 1000den fazla yapılmamış olsun..

kaporta aksamına gelirsek; ön tarafta değişen boya olmasın geri kalanı önemli değil. isterse 4 kapı + bagajda değişsin,  ön kaput ve ön camurluklardan darbe almasın araçta..
şanzıman ve motor durumuda iyiyse al geç işte..      bi avuç vida araç dediğin  ;)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
25 yaşından kücük olmasın her köşede el freni cekiyo heryerde dipgaz motoru yiyor..
fakir olmasın aracın masrafı var yan sanayi al yan.. neyse orasını yaptırmasakta olur arac yürüyo zaten vs... vs..
50 yaşındanda büyük olmasın gözü görmüyo arabaya bakmıyorlar.
kilometre araç yaşına göre hesaplandığında aylık 1000den fazla yapılmamış olsun..

kaporta aksamına gelirsek; ön tarafta değişen boya olmasın geri kalanı önemli değil. isterse 4 kapı + bagajda değişsin,  ön kaput ve ön camurluklardan darbe almasın araçta..
şanzıman ve motor durumuda iyiyse al geç işte..      bi avuç vida araç dediğin  ;)
+1 [emoji106]

Tapatalk

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005
Çok büyük genelleme bunlar. Beş parmağın beşi bir değil. İyi bir ekspertize sokmak şart. Gezenadam olabilir.

Зенфон

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Son zamanlarda bakıyorum sahibinden ilanlarına. Temiz araba bulmak zor. Birde aracın kusurunu gizleyenler var ki ocaklardan uzak olsun. Ciddi ciddi bir arabaya bakmaya gittik. Forumdan Mehmet Turan'la birlikte. Adamın dediği ön çamurlukta lokal boya var. Sağına soluna baktık neyse, arabanın sağ ön çamurlukta belli olan yeri gördüm. Olabilir dedim. Lokal boya. Fakat dikkatimi çeken ön farların gerekenden temiz ve parlak olduğuydu. Birde sağ ön kapı terazisiz duruyor. Açılıp kapanmasında sıkıntı yok. Dedim galiba sağ ön çamurluk sök tak yapıldı. Düzgün oturmadı, kapının terazisi bozuk duruyor. Adamla konuştuktan sonra ertesi güne sözleştik, akşam tramer'e sms attım ki ne göreyim. Arabanın 6.700 TL hasar kaydı var. Şimdi desek ki farlar, ön panjur, ön tampon değişti... bu parayı tutmaz. Birde araba 2006 model, kazayı 2007 'de yapmış. 9 yıl önce 6.700 TL hatırı sayılır bir rakam. Sonra adamı aradım bu arabada ne var? ben alacam ama bilmek hakkım (numaradan soruyorum tabi arabadan soğudum) bu adam 55 yaşında! yaşına başına bakmadan söylediği yalan şöyle;

ilk kontrolde anlattıkları : arabanın sağ ön çamurluğunda lokal boya var. haricinde kesinlikle birşey yok.

ertesi gün telefonda anlattıkları : araba sağ önden kazalı. sağ ön amortisör kulesi ve sağ ön direk ile şasenin sağ ön burnu işlem görmüş. gerdirme yapılmış. aracın radyatörü, klima radyatörü, klima boruları ve soğutma hortumları dahil iç panelde oynama yapılmış. sağ ön aks set olarak değişmiş. amortisör, sağ ön jant tamir görmüş. aracın sağ ön kapısında da vernik varmış. tabi o kalibrasyonda boyalı çıkarmış.

Düşünün memleketin halini! 55 yaşında (kazık kadar adam) utanmadan yalan söylüyor ve yalanı ortaya çıkacak bunu bile bile! Üstüne üstlük devlet memuru! ve ilk buluşmaya polis kardeşiyle geldi. aracın içinde polis şapkası, ön konsolda silah... yani insanın höyküresi geliyor! neyse kurallar gereği burda bırakıyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33